reklama

Vyrobte si doma vlastní frézku

Šikovných lidí, kteří si poradí s jakoukoliv výzvou, je v naší malé zemičce opravdu hodně. Jedním z nich je i pan Dušan – kreativní domácí kutil, kterého nezaskočí ani doma vyrobená frézka. Jeho šikovnost a kreativita je naprosto úžasná. Nápady, které se mu rodí v hlavě, mohou být inspirací pro nás všechny. Jak vyrobil rafinovaný nástroj, který by ocenil každý domácí kutil, si povíme právě nyní.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Frézka ze šrotu

Každý člověk, který se věnuje práci se dřevem a používá jej pro výrobu např. plotu či jiné stavby, uvítá kvalitní nástroje – jedním takovým nástrojem může být frézka. I takový nástroj se však dá vyrobit z věcí, které najdeme na šrotišti. Podomácku vyrobená frézka je pomocník, kterého ocení každý domácí kutil, jenž se rozhodne pracovat se dřevem. Výroba plotu a bednění se bez tohoto nástroje vůbec neobejde. Dřevěné fošny musíme opracovat tak, aby do sebe perfektně zapadly. Ofrézovaná prkna pak můžeme sestavit k sobě a nepříjemný průvan již nebude doma chovaná zvířata obtěžovat.

Prkna opracujeme řezným kotoučem
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Prkna opracujeme řezným kotoučem

Hlavním bodem frézky je silný elektromotor, který býval kdysi součástí nějakého stroje. Elektromotor pohání řezný kotouč, díky kterému získáme potřebnou drážku na dřevěném prkně. Fošnu jednoduše přiložíme na vrchní část frézky a pomalým posunem prkna zajistíme hladkou práci řezného kotouče. Prkno je opracované. Stejným způsobem přikládáme jednu dřevěné prkénko za druhým a získáme tak fošny, které do sebe skvěle zapadnou, a sestavíme z nich vše, co budeme potřebovat.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 1. 3. 2024, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o. (foto), Profil autora: Beata Boháčová