reklama

Vyrobte si vlastní šikovný otvírák na lahve

Otvírák na lahve piva či limonády je potřeba snad v každé domácnosti. Většina lidí si tohoto pomocníka jednoduše koupí. Češi jsou však národ kutilů a stále mezi námi žijí i tací, kteří vidí smysl v přeměně starých vyřazených věcí na nové. Upcyklovat můžeme prakticky cokoliv, třeba i nepotřebnou zapalovací svíčku z auta. Jak na to, si ukážeme právě teď.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Otvírák na lahve, jaký svět neviděl

Staré, nepotřebné a vyřazené věci končí většinou na skládce. Existují však stále jedinci, kteří tyto komponenty zachraňují, navíc z nich i dokážou vyrobit nové originální kousky. Jedním takovým kouskem je i otvírák na lahve ze staré zapalovací svíčky z auta.

Materiál a potřebné nářadí:

  • nefunkční zapalovací svíčka
  • matka
  • podložky

Pro výrobu originálního otvíráku na lahve budeme potřebovat kromě 3 základních věcí i svářečku. Z jedné strany zapalovací svíčky přivaříme matku a z druhé strany podložku. Upneme si tedy svíčku do svěráku a oba kousky pečlivě přivaříme. Následně už jen flexou odřízneme kus přivařené kovové matky. Tím získáme přesně tu část, kterou následně odstraňujeme zátku z lahve.

Matku musíme upravit flexou
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Matku musíme upravit flexou

Originální otvírák je prakticky hotový. Aby byl nejen funkční, ale stal se i estetickým doplňkem, můžeme jej obohatit o barevný nástřik. Vyrobený kousek chceme nastříkat ze všech stran. Vezmeme si tedy kousek drátku, ohneme jej a vyrobíme si jednoduchý držáček, na který výtvor zavěsíme. Barevná kombinace je pouze na nás. Vezmeme si zvolenou barvu ve spreji a proměněnou zapalovací svíčku jednoduše nastříkáme. Vyrobený otvírák si pak můžeme zavěsit i na klíče, kde jej budeme mít vždy po ruce.

Z kusu drátku vytvoříme držák pro nastříkání otvíráku barvou
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Z kusu drátku vytvoříme držák pro nastříkání otvíráku barvou

Otvírák na lahve do pergoly

Ve chvíli, kdy máme na zahradě např. pergolu, můžeme si otvírák na lahve vyrobit i jako dekoraci, která bude zavěšena na stěně, tím pádem vždy na očích a připravena k použití. Pro tento výtvor budeme potřebovat starý kovový klíč na utahování matek, který si zkrátíme na potřebnou délku. Abychom získali správný úhel potřebný k otevírání lahví, odstraníme spodní zobáček klíče flexou.

Spodní zobáček klíče odstraníme flexou
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Spodní zobáček klíče odstraníme flexou

Jakmile máme starý klíč takto připravený, navaříme vznikající otvírák na malý kousek plíšku. Finálním krokem je přichycení výrobku na vhodnou podložku. Volit můžeme např. kousek dřeva, staré parkety, nebo i vkusnou kulatinu. Fantazii se meze nekladou.

Zvolte si barevnou variantu třeba podle nálady
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Zvolte si barevnou variantu třeba podle nálady

Takto vyrobený otvírák na lahve bude nejen zdobit oddechový koutek, ale navíc nám vždy pomůže při odstraňování zátek z lahví.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 22. 3. 2024, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Beata Boháčová