reklama

Vyrobte si vlastní praktický držák na štětce

Praktický držák na štětce je vychytaný pomocník do každé domácnosti. Jestliže se rozhodneme doma malovat, většinou řešíme, zda máme správnou barvu a vhodné štětce. Nikdo z nás však nepřemýšlí nad tím, kam si při malování štětce od barvy odložit. A právě k tomu slouží pomůcka, která nám pomůže při odkládání malířského náčiní. Nečeká nás žádná obrovská výzva. Tento držák zvládne hravě vyrobit úplně každý z nás.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Praktický držák na štětce zamezí nepořádku při malování

Problém, kam se štětci od barvy, řeší čas od času každý z nás. Pro odkládání malířského náčiní nám perfektně pomůže obyčejný, ale velice praktický držák na štětce. Barva ze štětců již nebude kapat všude možně. Šikovná vanička ji všechnu pochytá a ušetří nám práci s úklidem.

Pro výrobu praktického držáku na štětce budeme potřebovat pouze pár věcí. Největší roli bude dnes hrát obyčejný pěnový plovák. Pro jeho úpravu budeme potřebovat ostrý nůž např. úplně běžný odlamovací nůž, který koupíme v každém hobby marketu. Zapomenout samozřejmě nesmíme na vaničku, do které bude následně barva odkapávat.

Co budete potřebovat
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Co budete potřebovat

Nejprve si pěnový plovák upravíme na správnou délku. Vezmeme si vaničku na barvu, přiložíme plovák a uřízneme jej tak, aby lícoval s vaničkou. Následně jej podélně nařízneme, abychom jej mohli vsunout na vaničku. Vzhledem k tomu, že vyrábíme praktický držák na štětce, stále nám chybí prostor, kam malířské náčiní zasunout. Z vrchní strany plováku musíme nyní vyříznout zářezy pro jednotlivé štětce. Napříč plováku tedy uděláme odlamovacím nožem hluboké zářezy.

Ze hmoty vyřízněte malé části
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Ze hmoty vyřízněte malé části

Vyrobený praktický držák na štětce je hotový. Nyní už jen stačí vložit štětce do zářezů a kochat se pohledem na to, jak barva stéká do vaničky.

Držák na štětce je hotov, vyzkoušejte ho
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Držák na štětce je hotov, vyzkoušejte ho

Již žádná zmatlaná místečka, pouze pořádek, čistota a barva na malování pouze v plastové vaničce, kam bezpochyby patří.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 26. 3. 2024, Autor: Beata Boháčová (text), Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima (foto), Profil autora: Beata Boháčová