reklama

Zlomené koště není neštěstí. Vyrobte si krásné dekorace z násady

Krásné dekorace miluje snad každá žena. Jestliže máme doma starou či zlomenou násadu od lopaty, koštěte nebo i jiného nářadí, máme vyhráno. Právě toto je ten pravý materiál pro výrobu dekorace z násady. Výroba není nijak náročná. Za málo peněz tedy můžeme během pár chvil získat hodně muziky. Nádherná dekorace totiž udělá upřímnou radost každé ženě. Jak na ni? Poradíme vám.

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Veškeré dílky pečlivě spojíme tavnou pistolí

Nádherná dekorace z násady

Zlomená násada od koštěte či lopaty nás již nemusí trápit. Neposlouží nám sice jako násada k nářadí, ale vyhazovat ji nemusíme. V tomto stavu se perfektně hodí jako materiál pro výrobu unikátní dekorace z násady. Můžeme z ní vyrobit například zamilované srdce, které můžeme darovat všem, koho máme rádi. Takové srdíčko je skvělá dekorace, která nám bude dělat radost po celý rok.

Pro výrobu potřebujeme pouze zlomenou násadu od koštěte či lopaty a tavnou pistoli. Jakmile budeme mít na světě dřevěnou dekoraci, můžeme ji ještě vyzdobit – každý dle svého vkusu a fantazie. Přilepit k ní můžeme třeba barevnou mašli.

V prvním kroku si připravíme zlomenu dřevěnou násadu a podle potřeby ji očistíme násadu od prachu a nejrůznějšího smetí. Je dobré ji v tomto případě i zbrousit smirkovým papírem – jednak ji perfektně zbavíme veškerých nečistot a zároveň ji zbrousíme a zhladíme.

Pro výrobu dekorace potřebujeme dřevěnou násadu
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Pro výrobu dekorace potřebujeme dřevěnou násadu

Dřevěné špalíky jsou základ

Výroba naší dekorace z násady pokračuje tím, že násadu rozřežeme na jednotlivé dílky o délce 5 cm. že budeme potřebovat malé dřevěné špalíky, budeme potřebovat 25 dřevěných špalíků. Z těchto dílků si připravíme 2 kytičky, kdy každá z nich pojme 7 špalíků. Tavnou pistoli jednotlivé dílky pečlivě slepíme do malé kytičky. Dále pak dvě kytičky propojíme stejným způsobem s jedním propojovacím špalíkem.

Pro výrobu dřevěného srdíčka potřebujeme celkem 25 špalíků
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Pro výrobu dřevěného srdíčka potřebujeme celkem 25 špalíků

Dekorace z násady nemůže být hotová, pokud srdíčku chybí jeho spodní špička. K tomu potřebujeme 10 dřevěných špalíků. Z těchto dílků sestavíme pyramidu do 4. úrovně, kterou opět slepíme tak, aby veškeré dílky pevně držely na svém místě. Pyramidu následně propojíme s horní částí srdce a jak jinak než opět tavnou pistolí.

Dekorace z násady může mít např. podobu srdíčka
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Dekorace z násady může mít např. podobu srdíčka

Fantazii se meze nekladou

Ve finálním kroku přistoupíme k výzdobě. Vyšperkování srdíčka jako dekorace z násady závisí na fantazii každého z nás. Ozdobit je můžeme např. mašlí nebo rafinovanější výzdobou. Dřevěné srdíčko si následně můžeme postavit, položit nebo i zavěsit – stačí pouze provrtat malou dírku na provázek.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 4. 4. 2024, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová