reklama

Na co pověsit obrázky, když nemáte dost hřebíků nebo vrutů?

Rádi byste měli okolo sebe na stěnách obrázky, ale je vám líto poškozovat zdi zatloukáním hřebíků nebo vrtáním do zdí? Možná to také z nějakých důvodů nejde, třeba proto, že bydlíte v paneláku, nebo proto, že bydlíte v památkovém domě. Vyzkoušejte takový malý zlepšovák, jak ušetřit zdi od spousty děr a přitom mít okolo sebe obrázků, co hrdlo (nebo spíš zdi) ráčí. Obrázky na zdi budou držet a zdi budou netknuté.

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Obrázky na zdi

Ozdobit si byt obrázky a obrazy je dokonalou tečkou v dekorování vašeho obydlí. V některých případech ale může být problém. Především třeba v paneláku. Kdo někdy zkoušel zatlouct do panelu hřebíky, nebo navrtat otvor pro hmoždinku ví, jaký je s tím problém. 

Podobně ale na tom mohou být nájemníci v pronajatých obytných prostorách nebo v památkově chráněném objektu. Tady je občas nutno každou dírku do zdi konzultovat s majitelem nebo s památkáři. 

Malou náhražkou jsou lepidla. Ta sice mohou ve spoustě případů opravdu pomoci, zvlášť, pokud vyberete montážní lepidla s vysokou přilnavostí, ale ne vždy je lepidlo tím pravým ořechovým.

Máme pro vás malý, ale jednoduchý a účinný trik. Když už lepidlo, použijte tavnou pistoli. A k tomu starý pásek. Pásek rozviňte a v pravidelných rozestupech na něj položte vybrané obrázky. Ty potom podlepte tavnou pistolí a přitiskněte k pásku. 

Obrázky zezadu podlepte tavnou pistolí
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Obrázky zezadu podlepte tavnou pistolí
A přitiskněte na pásek
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
A přitiskněte na pásek

Vytvoří se vám kolekce obrázků pod sebou. Takto ušetříte hřebíky i vruty a nebudete muset do zdí vrtat a dělat další díry. 

Obrázky na zdi pod sebou budou krásnou dekorací
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Obrázky na zdi pod sebou budou krásnou dekorací

Tímto způsobem pomocí pásku a tavné pistole můžete dokonce vytvářet různé koláže a soubory obrázků měnit dle libosti. Obrázky na zdi tak budou variabilní a vy nebudete muset ničit zdi novými dírami po hřebících a vrutech.

Zdroj informací: Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: před týdnem, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová