Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dáváte si novoroční předsevzetí?

Dáváte si novoroční předsevzetí?

Pokud si říkáte, že mi asi přeskočilo, když se bavím o novoročním předsevzetí v únoru, tak ne, nebojte se. Jen mi ten letošní začátek roku utekl úplně jinak a rychleji, než jsem měla v plánu. Koneckonců, podle jiných kalendářů začíná nový rok 14.ledna nebo dokonce mezi 21.lednem a 21.únorem (podle novu Měsíce). A novoroční předsevzetí si nedávám schválně, abych nenaštvala hodné víly a zlé skřítky a ti mi nedělali naschvály. Naše redakční novoroční předsevzetí spočívá v tom, že se vás, čtenáře, pokusíme více vtáhnout do spolupráce s námi.

reklama

Snažíme se přinášet zajímavé informace o nových materiálech, typech nářadí i vylepšených pomocnících pro dílnu, dům i zahradu, děláme na vlastní ruce i oči testy nářadí, ale zajímají nás i vaše zkušenosti, vylepšení stávajících postupů práce, kutilské nápady. A podle reakcí na našem facebooku i pod články si myslíme, že vás také.

Určitě jste si všimli, že leden se na našich stránkách nesl hlavně v duchu rekonstrukcí a renovací bydlení. V únoru nás kromě plánování stavby domu bude zajímat i zařizování jednotlivých místností v domě a výroba nábytku. A i tady bychom chtěli dát větší prostor vám, čtenářům. Jaké konkrétní problémy vás zajímají, jaké máte zkušenosti s výrobou nábytku na míru a jak jste si sami poradili s výrobou skřínky, stolku nebo knihovny?

Ani zahrada v únoru nespí a čím víc si z nás počasí dělá legraci a rtuť v teploměru skáče jak splašená rosnička, tím víc se musíme zahradě věnovat. Za suchých dnů je potřeba zalít jehličnany, abychom na jaře marně nečekali na první pupeny a lístky, pokud se sníh sype jako z protržené peřiny, musíme pohlídat, aby nepolámal větve a při velkých mrazech zase přikrýt choulostivé stromky a keře. Někdy je potřeba už koncem února udělat první prořez, a pro ty, kdo mají skleníky a pařeniště, začíná to zahrádkářské jaro už s předstihem.

Únor je také měsícem plesů a svátku sv. Valentina - ten někteří milují, jiní zatracují jako komerční a cizí svátek – ale je to vždycky na nás, co s takovým svátkem uděláme. Dárky si můžeme dávat po celý rok, k tomu nějaký svátek nepotřebujeme, ale pár šikovných tipů na dekorace a drobnůstky vás jistě neurazí. A ten, kdo zrovna neplesá, si určitě rád vyrobí pěknou zimní ozdobu na okno nebo na dveře nebo vylepší sváteční prostírání pomocí nejrůznějších výtvarných technik.

Rubrika antikutil, která se vám líbila a která měla také vždy spoustu ohlasů, se vrátí jako občasník a záleží i na vás, jaký bude její obsah. Pokud někde uvidíte opravu, úpravu nebo vylepšení, které by do této rubriky patřilo, pošlete nám foto. Bohužel, s neumětelstvím, odbytými opravami nebo zfušovanou prací od řemeslníků či od firem, kteří poctivému řemeslu jen kazí jméno, se setkáváme všichni.

Staré přísloví říká, víc hlav víc ví a pro kutění, starost o zahradu i dům to platí také. Pochlubte se se svými nápady, připomínkami a zkušenostmi i svými zdařilými realizacemi na našem facebooku, v diskusích nebo přímo na redakčním mailu petra.markova@ceskykutil.cz, budeme se těšit.

Ať už si užíváte zimu doma za kamny nebo na lyžích, přejeme vám, aby byla přesně podle vašich představ. Vaše redakce

Autor: Petra (text a foto), Pavel (foto)

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Schodiště do roubenky Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tomáš Kocurek
0
stínění Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
položení betonové dlažby Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Josef Kudlič
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×