Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dětské hřiště Blue Rabbit 1. – herní věž se skluzavkou

Dětské hřiště Blue Rabbit 1. – herní věž se skluzavkou
Vybudovali jste si na zahradě letní kuchyni, pergolu nebo altán či jiné místo pro zahradní posezení, postavili jste si krb, udírnu nebo gril na pořádání večerních party, barbecue nebo prostě na českou grilovačku. Trávíte na skvěle vybavené zahradě veškerý volný čas? A co vaše děti? Mají si kde hrát? Na ně spolu s vámi myslí firma Vladeko, která rok od roku přichází se stále dokonalejšími herními objekty pro děti. V současnosti nabízí variabilní systém Blue Rabbit, jehož základní sestava lze dále rozšiřovat.
reklama

Úplně malé děti pro své hry mnoho nepotřebují, spokojí se s pískovištěm a hračkami na písek. Od tří, čtyř let již ocení skluzavku a různé prolézačky a od pěti let výše si zamilují houpačky, hrazdy, provazy, lezeckou stěnu.

Výhodou systému Blue Rabbit (modrý králík) je právě možnost rozšiřování základní sestavy podle toho, jak děti rostou. Jednoduché dřevěné konstrukce tvoří hrací věže, pískoviště, skluzavka, houpačky, prolézačky a další prvky pro dětská hřiště, které sami velmi snadno sestavíte.

Dětské hřiště Blue Rabbit Cabanna se skluzavkou

Dětské hřiště CABANNA patří mezi středně velké hrací sestavy. Věž menších rozměrů je jednopodlažní a bez problémů se vejde i do malé zahrady. Na podestu věže se děti dostávají po dřevěném žebříku s madly a dolů po skluzavce v délce 255 cm, kterou snadno připevníme. Věž je chráněna proti slunci a nepřízni počasí dřevěnou střechou. Ve spodní části je doplněna pískovištěm.

Dodávka ve třech krabicích

Všechna dodávaná dětská hřiště jsou dodávána kompletní, nemusíte si zvlášť koupit ani hřebík. Dřevěné konstrukční hladce ohoblované hranoly a prkna ze severských jehličnanů dostanete nařezané na míru. Navíc je již nemusíte povrchově upravovat, protože byly tlakově impregnovány zdravotně nezávadným typem impregnace Wolmanit. Tlaková impregnace zaručuje velmi dlouhou životnost dřeva s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Dodávka obsahuje také veškerý potřebný spojovací materiál, zemní kotvy pro zajištění stability celé konstrukce, úchytky, jednoduché nářadí, doplňky, i skluzavku (vybrat si můžete ze čtyř různých odstínů - z červené, zelené modré nebo žluté). Montážní návod je samozřejmostí.

Bezpečnost dětí především

Všechny prvky pro dětská hřiště BLUE RABBIT - hrací věže, houpačky, prolézačky, a další herní prvky jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného materiálu. Herní objekt je určen pro děti od 3 do 12 let. Rozhodně nepodceňujte dětskou aktivitu a vynalézavost a objekt důkladně ukotvěte přiloženými zemními kotvami. Všechny vruty a další spojovací materiál má ochranné kloboučky, aby se o případné vyčnívající části nemohly děti zranit.

Umístění v zahradě

Nejprve vyberte vhodné místo, kde hřiště postavíte. Na základní sestavu potřebujete prostor 150 x 210 cm, celková výška věže je 332 cm. Počítáte-li do budoucna s rozšiřováním o další komponenty, například houpačky, je nutné jejich velikost připočíst. Sestava Cabanna vám bude doručena ve třech krabicích plus skluzavka.

Důležitá je volba povrchu. Pro ochranu dětí nestavte objekt nikdy na tvrdé podklady, jakým je beton, asfalt, dlažba apod., neboť případný pád dítěte z věže by nemusel dopadnout dobře. Stavte hřiště proto nejlépe na trávník, písek, mulčovací borku a další měkké materiály. V sadě s komponenty hřiště najdete i základní nářadí potřebné k montáži.

Součástí dodávky je podrobný návod v podobě nákresů, z nichž je zcela srozumitelné, jak máte postupovat. Předpokládaný čas montáže by neměl být delší než víkend - ve dvou nebo jste-li zruční je to zvládnutelné za den. Díly sice mají odpovídající velikost, otvory však nejsou předvrtané. Budete potřebovat vrtačku, úhelník, metr a případně akušroubovák.

Konstrukce věže

Začněte bočními díly. Připevnění hranolků na trámky pečlivě vyměřte a předvrtejte si otvory vrtákem odpovídající velikosti. Poté díly spojte vruty, jež jsou součástí dodávky. Rám první bočnice je hotový a následuje další.

Aby se vám díly dobře spojovaly, sestavte kostru věže a díly k sobě spojte truhlářskými svěrkami.

Nyní obě bočnice spojte. Konstrukce je v zátěžových bodech sešroubována kvalitními bezpečnostními šrouby. Otvory pro ně předvrtejte přiloženým plochým vrtákem.

Hlavy šroubů jsou pro zvýšenou bezpečnost dětí zakryty plastovými kloboučky. Spodní část krytky použijte jako podložku pod šroub, zašroubujte a nasaďte klobouček.

Upevnění podlážky a výroba žebříku

Základní konstrukce stojí, prkna tvořící podlážku ji ještě zpevní. Každé z prken přišroubujte dvěma vruty na krajích i ve středu.

Na dva trámky připevníte příčky z kulatiny. Vše je třeba správně vyměřit, otvory předvrtat a příčky přišroubovat k trámům.

Hotový žebřík mírně šikmo připevněte k herní věži bezpečnostními šrouby, na které posléze nasaďte krytky.

Stěny věže

Asi v polovině konstrukce mezi podlážkou a horním okrajem bezpečnostními šrouby připevněte jako zábradlí ze všech stran (mimo část, kde ústí žebřík) hranolky. Stejné díly připevněte těsně u podlážky. Na ně pak zevnitř věže vruty připevněte výplně z prken.

Stříška

Spojte dva trámky kolmo k sobě, šikmo přes spoj položte prkno, podle úhelníku zaneste vnější linie trámků a prkno seřízněte. Tímto trojúhelníkovým dílem důkladně zpevníte štíty. Aby se vám snáze pracovalo, konstrukci položte a štíty přišroubujte.

Prkna pokrývající střechu připevněte podélně jedno těsně vedle druhého. Poté konstrukci znovu vztyčte.

Ukotvení konstrukce v zemi

Do země těsně vedle konstrukce věže zašroubujte kotvy. Lépe vám to půjde, když očkem protáhnete kovovou tyč jako páku. Okem kotvy, které vyčnívá ze země, pak protáhnete bezpečnostní šroub a stavbu tak spojíte se zemí. Tento krok je velmi důležitý pro bezpečnost vašich dětí.

Madla, králík a skluzavka

Bezpečnostními šrouby připevněte madla. Nezapomeňte ani na modrého králíka, stačí ho přišroubovat dvěma vruty.

K hotové herní věži přišroubujte skluzavku, jejíž sklon je dán její délkou a výškou podlážky věže.

Nakonec udělejte pískoviště: Ohrádku pod podlážkou herní věže opatřete po stranách dvěma sedátky – prkny, které připevněte vruty. Poté ohrádku naplňte asi do poloviny pískem. Ještě jednou zkontrolujte všechny spoje a můžete své dílo předat k užívání dětem. Příště k této konstrukci připevníte ještě díl s houpačkami.

Více na www.vladeko.cz

Autor: Med (text), Pavel Zeman (foto)

Související články

Dřevěné mříže, to nejlepší na pěstování popínavých rostlin 8  fotek

Dřevěné mříže, to nejlepší na pěstování popínavých rostlin

Nejenže je dřevěná mříž sama o sobě vkusnou dekorací do každé zahrady, ale lze jí využít i k praktickým účelům. Mříže mohou být využity k oplocení ...


Soutěž s Vladekem o zboží Jungle Gym 2  fotek

Soutěž s Vladekem o zboží Jungle Gym

Letní prázdniny jsou v plném proudu a dětská hřiště se prohýbají pod náporem skotačících dětí. Aby to jejich skotačení bylo ještě zábavnější, připr ...


Stavba velkého zahradního altánu na Zličíně 5  fotek

Stavba velkého zahradního altánu na Zličíně

Není žádným tajemstvím, že ve Vladeku vyrábí nejen klasické standardizované zahradní altánky, ale také na zakázku vyrobené altány šité na míru poža ...


Zahradní altán VL 45 7  fotek

Zahradní altán VL 45

Dřevěný altánek je jednoduchá zahradní stavba, která svým romantickým vzhledem oživí atmosféru v každé zahradě a kromě toho může posloužit celé řad ...


Dřevo v zahradě 15  fotek

Dřevo v zahradě

Dřevo se v prostředí zahrad objevuje čím dál tím víc, a to i na terasách a balkónech. Tento krásný materiál se díky své různorodosti hodí do zahrad ...


Výherci soutěže s Vladekem o zboží Jungle Gym 2  fotek

Výherci soutěže s Vladekem o zboží Jungle Gym

Letní prázdniny jsou v plném proudu a dětská hřiště se prohýbají pod náporem skotačících dětí. Aby to jejich skotačení bylo ještě zábavnější, připr ...


Dětský domeček na zahradu 24  fotek

Dětský domeček na zahradu

Děti mají bohatou fantazii a zahradní domek se jim jednou promění v tajuplný hrad a jindy zase v pirátskou loď. Když umí domek vyrobit šikovný tatínek ...


Dětské hřiště Blue Rabbit 2. – houpačky 17  fotek

Dětské hřiště Blue Rabbit 2. – houpačky

Na zahradě již stojí základní sestava dětského hřiště Blue Rabbit Cabanna. A protože je tento systém variabilní, snadno k věži se skluzavkou a pískovi ...


Montáž hřiště Jungle Gym je rodinná zábava 8  fotek

Montáž hřiště Jungle Gym je rodinná zábava

Nedávno jsme zde psali o tom, že je výhodné vybudovat pro děti v obytné části zahrady nebo na dvoře dětské hřiště a zmínili jsme Jungle Gym. Dnes se b ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Pergola přistavěna k domku Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 1.11.2018 19:55 Václav
2
Kamenný krb - netáhne komín Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 9.7.2018 17:21 Pavel
2
Altán nebo pergola Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 23.5.2018 12:53 Richard Černý
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
1
Pergola-praskliny Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 28.3.2017 12:29 roman suchánek
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Renovace laminatove skluzavky Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
zahradní domek Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
2
Altán nebo pergola Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 23.5.2018 12:53 Richard Černý
2
Kamenný krb - netáhne komín Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 9.7.2018 17:21 Pavel
2
Pergola přistavěna k domku Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 1.11.2018 19:55 Václav
1
Pergola-praskliny Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 28.3.2017 12:29 roman suchánek
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×