Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dílenský stůl jako střed vesmíru

Dílenský stůl jako střed vesmíru
Mnozí z nás oplýváme nadšením, kreativitou, touhou koumat a v neposlední řadě máme dvě zlaté “české ručičky”. Jako správní kutilové se však neobejdeme bez svého království.
reklama

Pokud nechceme soupeřit se svěrákem přidělaným na starém rozviklaném kuchyňském stole, nemusíme zoufat. Buď si dílenský nábytek vyrobíme sami, oslovíme truhláře, či se obrátíme na výrobce. Ti nám v současné nabízejí dílenské stoly, dílenské ponky a další vybavení dílny. V tomto článku nahlédneme pod pokličku výběru vybavení řemeslné dílny a poradíme vám, jak správně vybrat základní dílenský nábytek.

Dílenský stůl je skutečným srdcem každé kutilské dílny. Kvalitní stůl či dílenský ponk je položka, na které bychom rozhodně neměli šetřit.

Dílenské stoly se prodávají v mnoha verzích. Lze doporučit například kovový stůl, u kterého lze výškově nastavit nohy, to ocení především naše záda. Nemusíme však vybírat pouze celokovové stoly. V nabídce jsou i stoly plastové, ocelové či dřevěné. Pokud si nevybereme celokovový dílenský stůl, tak je vhodné si dát pozor na výběr kvalitní desky. Ta by měla být masivní, například z tvrdého dřeva s voděodolnou úpravou. V případě výběru kovové desky je z hlediska celkové stability stolu lepší si připlatit a pořídit si těžší desku ze silnějšího plechu. Součástí stolu mohou být také elektrokanály či rozvody vzduchu.

Je třeba se zamyslet nad tím, k čemu budeme náš dílenský stůl používat a podle toho vybrat jeho velikost. Vždy je třeba mít dostatek prostoru k práci a také odkládací plochu pro nástroje, které budeme používat nejčastěji

Pořádek dělá přátele

Většina výrobců nyní nabízí různé modifikace, dílenský ponk vhodně doplní menší kovová skříň, vysouvací šuplíky či jiné odkladové plochy.

Pokud však potřebujeme uskladnit větší nářadí, budeme potřebovat více úložných prostorů. Pro uložení nástrojů dobře poslouží prostorná kovová skříň. Jako alternativu můžeme využít plastové provedení. Oba typy skříní jsou nabízeny v mnoha verzích. Chceme-li uskladňovat těžší nářadí, je třeba vybírat kovové skříně s větší nosností. Můžeme zvolit různé typy vnitřního uspořádání.

Výrobci nabízí police, zásuvky, plastové či železné regály nebo úchyty. dílenský nábytek by měl být odolný a v případě nemožnosti zamknout místnost také uzamykatelný. Nepodcenění výběru komponent naší dílny nás jistě přiblíží k vytvoření vysněného prostoru, kde se potkává bezpečí, kreativita a radost z tvoření.

Autor: TechnoBank (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Domácí dílna 23  fotek

Domácí dílna

Pověsit obrázek, dotáhnout kapající kohoutek, přitáhnout povolené šrouby nebo slepit rozvrzanou židli je občas zapotřebí v každé domácnosti. Abyste ty ...


Dílna v kufru 15  fotek

Dílna v kufru

Potřebujete doma něco opravovat, ale nevíte, kam jste si založili nářadí? A ty šroubky, co tady doteď byly, najednou z poličky záhadně zmizely! Poř ...


Když si není kam sednout aneb vybíráme zahradní nábytek 11  fotek

Když si není kam sednout aneb vybíráme zahradní nábytek

Procházka v parku, dýchání čerstvého vzduchu a spálení několika tisíců kalorií. Někdo by řekl ideální výlet. Jiní si ale rádi odpočinou, posedí a dají ...


Vyplatí se koupit stopkové frézy Fachmann? 7  fotek

Vyplatí se koupit stopkové frézy Fachmann?

Stopkové frézy jsou skvělým nástrojem pro opracování tvrdého a měkkého dřeva, překližky, vrstvených lepených materiálů a plexiskla či jiných plastů ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
0
Překližka Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 9.8.2018 18:18 Jakub
0
HLEDÁM DÍLNU Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 18.6.2018 19:22 Adam
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
3
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 6.4.2018 13:12 Ondřej
2
Konstrukční problém Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 20.2.2017 19:56 kokot
2
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
Zmagnetizování bitů Nářadí
Poslední příspěvek: 7.2.2017 22:17 Petr
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×