Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dlažba s imitací dřeva odolává náročným přírodním vlivům

Dlažba s imitací dřeva odolává náročným přírodním vlivům

Přírodní materiály se díky přirozenému vzhledu hodí do každého venkovního prostoru. Rádi byste na zahradě, terase či dvorku vytvořili poutavou dřevěnou podlahu či cestičku, ale bojíte se omezené životnosti a náročnosti pravidelné údržby? Vhodnou alternativou je betonová dlažba s imitací dřeva, kterou na první pohled nerozeznáte od opravdového dřeva.

reklama

Na dlažbě v dekoru dřeva jsou díky moderním technologiím vytlačeny i drobné detaily včetně letokruhů a suků, které věrnost imitace podtrhují. Dlažby imitující strukturu dřeva se vyrábí z betonových směsí, které odolávají i náročným přírodním vlivům. Jsou určené pro použití v exteriéru, bez problémů je však můžete uplatnit i v interiérech. Na trhu narazíte také na keramickou dlažbu s dřevěným dekorem. Z hlediska věrnosti imitace a odolnosti však rozhodně vede ta betonová.

Montáž dlažby s imitací dřeva zvládnete za několik hodin

Realizace dřevěné podlahy či cesty z dřevěných trámů je poměrně časově náročná. Vyžaduje pečlivou přípravu materiálu, úpravu dřeva do požadovaných rozměrů a povrchovou úpravu. Venkovní dlažby s imitací dřeva jsou formátované a připravené k okamžité pokládce. K dostání jsou dlaždice různých rozměrů. Snadno tak zkombinujete například masivní obdélníkové dlaždice se čtvercovými, díky čemuž vytvoříte skladbu podlahy podle svých představ.

Stačí jen důkladně připravit podkladovou vrstvu, ideálně vyzděnou, a na ni dlažbu namontovat. Dlažba s imitací dřeva je těžká a masivní, a tak je vhodná i pro umístění do předpřipraveného volného terénu. Během jednoho odpoledne zhotovíte podlahu na terase, ale třeba i chodníky pro pohodlný pohyb po zahradě.

Počítejte s vysokou hmotností betonové dlažby

Aby byla venkovní dlažba stabilní a odolala i extrémnímu zatížení, musí být masivní, a tedy těžká. Zatímco běžné kamenné dlažby mají hmotnost kolem 30 až 40 kg/m2, v případě betonových dlažeb s imitací dřeva může být hmotnost i 80 kg/m2. Dlaždice totiž skutečně připomínají velké dřevěné trámy. Například oblíbený e-shop s obklady a dlažbami Stonegallery.cz nabízí betonovou dlažbu s imitací dřeva o tloušťce 4 cm.

Díky masivnímu zpracování a vysoké hmotnosti je možné tento typ dlažby použít i do extrémně zatížených prostorů. Na hmotnost však myslete už při přepravě materiálu. Jednoho balení dlaždic váží i 80 kg. Popřemýšlejte, jestli se vám nevyplatí sjednat si s prodejcem dovoz materiálu přímo k vám domů. Odpadnou vám problémy s propočítáváním maximálního zatížení vozidla a ušetříte čas s manipulací.

Kde všude mají dlažby s dekorem dřeva své využití

Betonové dlažby, které svým vzhledem připomínají strukturu dřeva, se nejčastěji používají ve venkovních prostorách. Oblíbené jsou jak v případě rodinných domů, tak chat, chalup či jiných rekreačních objektů. Díky vysoké odolnosti jsou vhodné i pro použití v komerčních objektech. Setkáte se s nimi v lázeňských a hotelových resortech, wellness centrech či veřejně přístupných zahradách.

Dlaždice s dekorem dřeva využijete jak pro vytvoření větších souvislých ploch, tak cest a chodníků. Vyniknou na venkovní terase, pergole, v okolí zahradních rybníků či bazénů, před domem i přímo v zahradě. Betonové dlažby s imitací dřeva využijete i ve vnitřních prostorách. Počítejte však s vyšším zatížením, které může být problematické u podlah s omezenou nosností.

Vlastnosti venkovních betonových dlažeb

Hlavní výhodou betonových dlažeb imitujících dřevo jsou bezpochyby jejich vlastnosti, které jsou nesrovnatelné s vlastnostmi přírodního dřeva. Venkovní betonová dlažba je extrémně odolná a pevná. Poradí si i s náročnými přírodními vlivy. Je voděodolná, mrazuvzdorná a žáruvzdorná. Díky tomu vydrží desítky let bez výraznějšího opotřebení či narušení struktury.

Důkazem odolnosti a vysoké kvality materiálu je i 20letá záruka, kterou někteří prodejci na tento typ dlažby poskytují. Dlažba nevyžaduje zvláštní údržbu. Pro odstranění nečistot můžete používat i vysokotlaký čistič, který z povrchu materiálu odstraní všechny hrubé nečistoty.

Bezbarvá impregnace zvýrazní dřevěnou strukturu

V případě dlažby v dekoru dřeva doporučujeme použít kvalitní impregnaci určenou na kamenné a betonové obklady či dlažby. Impregnace se vyrábí zpravidla na siloxanové bázi, která zvýrazní dřevěnou strukturu a zlepší vlastnosti dlažby. Materiál opatřený impregnací odpuzuje vodu a chrání před znečištěním. Údržba a čištění dlažby tak bude ještě snazší.

Dlažba se dobře doplňuje i s obklady s imitací dřeva a kamene

Různé struktury přírodních materiálů spolu ladí, a tak se dobře kombinují. Budete-li realizovat venkovní podlahu či chodníky z betonových dlaždic s dekorem dřeva, popřemýšlejte nad pořízením obkladů s přírodní strukturou. Pro použití v exteriéru jsou vhodné betonové obklady s dřevěnou či kamennou imitací a obklady z přírodního kamene. Oba typy využijete pro obkládání fasád, plotů, soklů, zídek a dalších stavebních prvků v exteriéru.

Pokud se vám líbí struktura dřeva, ale nespokojíte se s omezenou životností a časovou náročností údržby, pak jsou betonové dlažby ideální alternativou. V kombinaci s kvalitní impregnací si zachovají svůj původní vzhled po mnoho let.

Naši obkladači vám rádi pomohou obklady také zrealizovat! Podívejte se na video jak pracujeme:

Autor: Stone Gallery (text a foto)

Související články

Zámková dlažba u domu 5  fotek

Zámková dlažba u domu

V současnosti patří zámková dlažba k nejoblíbenějším způsobům zpevnění povrchu kolem domu. Používá se nejen na terasy se zahradním nábytkem, ale i na ...


Velkoformátová dlažba

Pracovna s podlahou z velkoformátových dlaždic působí vysoce moderně a dobře se i udržuje. Spárovací hmota je zvolena ve stejném odstínu jako dlaždice ...

Pokládání terasové dlažby 7  fotek

Pokládání terasové dlažby

Těšíte se na letní grilování s přáteli, ale stále vám chybí na nové terase dlaždice? Zkuste si dlaždice položit svépomocí. Nejprve však budete muse ...


Použití dlažby v zahradě 8  fotek

Použití dlažby v zahradě

V zahradě se bez zpevněných ploch téměř neobejdeme. Jejich hlavní využití je na terase, pod pergolou, okolo bazénu, nebo na místě kde chceme odpočí ...


Položení dlažby snadno a rychle 8  fotek

Položení dlažby snadno a rychle

Dlažbu volíme v interiéru většinou pro koupelnu, toaletu, vstupní prostor a kuchyň. Tedy tam, kde počítáme s vyšší námahou, častějším ušpiněním neb ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
1
Čemeřice - jakou půdu? Pěstujeme
Poslední příspěvek: 8.2.2019 21:07 Anna
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×