Právě soutěžíme o:
vstupenky na FOR CARAVAN vstupenky na FOR CARAVAN
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Do krytého zádveří nefouká

Do krytého zádveří nefouká
Nemá smysl žít v iluzích: léto se nevrátí. Podzim je zkrátka tady v celé strakaté parádě i s tím, co k ní patří, s lezavou mlhou a větrem, z něhož mrazí. A do přede dveřmi vířícího sněhu je tudíž také nedaleko. Zima nás ale nezaskočí, když zádveří oddělíme polykarbonátovou deskou, jichž společnost Pama nabízí řadu druhů.
reklama

A nejde jen o listí na rohožce nebo zaváté dveře. Tyto desky použijeme i v zahradě nebo na verandě – možností je spousta.

Polykarbonát na několik způsobů

Desky, které se nabízejí, se liší provedením, vlastnostmi a také vzhledem. Bez výjimky však v konstrukcích působí lehce a vzdušně, aniž by hřešily zdánlivou křehkostí. Podle budoucího použití máme přitom z čeho vybírat, což je dobře.

Desky MULTICLEAR BOX 2 WALL mají vysokou světelnou propustnost (přitom jsou oboustranně stabilní vůči UV záření) a také vynikající rádius ohybu. Jako všechny polykarbonáty jsou lehčí než sklo, takže jejich přeprava i instalace jsou snazší.

Důležitá je možnost termického zatavení komůrek, z nichž se skládají. Pokud rozměr desky musíme formátovat, je to k nezaplacení – jednak kvůli izolaci, jednak se do komůrek může dostat voda, což není v zimě rozhodně dobré, jednak se na nezaslepeném řezu může dařit mechům… Termické zatavení komůrek nahrazuje navíc všechny druhy lišt a lepících pásek, což použití zjednodušuje a také šetří peníze.

Desky MULTICLEAR STRONG mají X strukturu, která jim poskytuje vyšší tuhost, takže při použití potřebují menší množství podpor. Pětistěnná struktura je přitom pro světlo vysoce prostupná.

UV ochranu mají i polykarbonátové komůrkové desky DECOLAR s pohledovou estetickou mrazovou strukturou. Profil mají hladký se zámkovým systémem. DECOPOL je zase plná polykarbonátová trapézová deska s kombinovanou zrnitou strukturou v profilu 45/5, takže se hodí i na nejrůznější hobby skleníky. Jejich struktura má vysoký estetický efekt, přičemž dobře propouští světlo a maximálně brání unikání tepla.

Kde můžeme desky použít

Samozřejmě nejen k ochraně vstupu do domu a zádveří. Je známé využití polykarbonátových hobby skleníků k pěstování zeleniny, na zimu je lze přeměnit v osobitou zimní zahradu chránící třeba rostliny v přenosných nádobách, které mají rády světlo a poradí si i s nízkou teplotou. Na podobnou chráněnou prostoru můžeme proměnit i zahradní besídku nebo ještě lépe verandu u domu, kde bude přece jen tepleji.

Krytinou z komůrkových desek zakryjeme také pergolu, kůlničku na nářadí a nebo balkon. Na nosnou konstrukci je připevňujeme vruty se zápustnou hlavou. Většinu z nich si můžeme vybrat nejen průhledné, ale také v kouřovém či opálovém zabarvení.

Kutilům vstříc

Dobrá zpráva je, že v programu PAMA Hobby jsou například desky Decopol řezané přímo na míru podle přání zákazníka, takže neplatíte nic, co nepotřebujete!

Podrobné technické parametry jednotlivých typů polykarbonátových desek naleznete na www.pamaas.cz.

Autor: Jiří Jan a PAMA (text), PAMA (foto)

Klíčová slova:


Související články

Samonosné oblouky - krytina pro drobné stavby i k prosvětlení budovy 10  fotek

Samonosné oblouky - krytina pro drobné stavby i k prosvětlení budovy

O samonosných obloucích jsme již několikrát psali. Díky tomuto výrobku lze realizovat zastřešení bazénu za zlomkovou cenu, ale využít se dá i při s ...


Sklolaminátové hladké role Elyplast 5  fotek

Sklolaminátové hladké role Elyplast

Ať už na zahradě nebo třeba na stavbě - tam všude můžete využít sklolaminát. Potřebujete větší soukromí na svém pozemku, ale nechcete plnou plotovo ...


Kvalitní krytina na pergoly z PAMA 17  fotek

Kvalitní krytina na pergoly z PAMA

Podle mě jsou nejkrásnější ty chvíle, kdy můžeme nový den přivítat venku na zahradě pod pergolou, bohatou snídani před sebou, nic nás neruší, kvalitní ...


Proč zvolit zastřešení od PAMA? 18  fotek

Proč zvolit zastřešení od PAMA?

V redakci se nám nahromadily dotazy na téma zastřešení pergoly, rozdíly mezi polykarbonátem a sklolaminátem, dodávky a způsoby montáže apod. Proto jsm ...


Skvělá krytina pro drobné stavby 11  fotek

Skvělá krytina pro drobné stavby

Potřebujete levně a rychle zastřešit pergolu, verandu nebo přístřešek na auto? Ideální krytinou, která splní tyto požadavky a příjemně překvapí i dalš ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 12.1.2017 10:21 Petr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 27.9.2015 22:22 adéla malá
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama

reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×