Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Do lázní Bělohrad za rašelinou i komfortnějším prostředím

Do lázní Bělohrad za rašelinou i komfortnějším prostředím

Bolesti zad a problémy s páteří jsou epidemií, které musí moderní společnost čelit, bijí na poplach lékaři a fyzioterapeuti. Na Světový den páteře, 16. října, jsme přijali pozvání do Lázní Bělohrad, které mají dlouholeté zkušenosti s prevencí a léčbou potíží pohybového aparátu. Lázně v posledních letech prochází postupnou modernizací.

reklama

V Lázních Bělohrad se více než sto let využívá léčivých účinků přírodní slatiny (rašeliny) pro koupele a zábaly při termoterapii (metodě, která aplikuje teplo na organismus). Hlavní výsadou bělohradských slatinných lázní je léčba pohybového aparátu, přičemž od roku 1963 se zde specializují i na dětské pacienty. Právě ti se v loňském roce dočkali zcela nového pavilonu pro rehabilitaci, neboť původní objekt již plně nevyhovoval potřebám moderního zdravotnického zařízení. Nový rehabilitační pavilon je bezbariérový a nyní přímo propojený s ubytovací částí dětské léčebny. Každodenní rehabilitační povinnosti dětským pacientům zpříjemňuje dostatek prostoru a světla s výhledem do zahrady.

Historická vila, ve které původně dětská rehabilitace sídlila spolu se školou, ale dlouho opuštěná nezůstala. Prošla kompletní přestavbou a nyní slouží jako sídlo ředitelství lázní. Nutno podotknout, že sídlo velmi důstojné a komfortní. „Budova byla ve špatném stavebnětechnickém stavu, a tak zůstali opravdu jen nosné konstrukce. Upravovali se vnitřní dispozice, instalovali komplet nové inženýrské sítě, vzduchotechnika, řešila se půdní vestavba,“ vysvětluje Ing. Jaroslav Krkonoška z realizační firmy J. Pišta a spol., společnost s r.o., která se na modernizaci lázeňských objektů podílela.

I přes razantní úpravy si nová budova ředitelství uchovala svou historickou podobu. Podíl na tom má i velmi citlivě zvolená střešní krytina Granát 13, kterou na trh dodává společnost Bramac. „Střešní krytina byla na hranici dožití. Místo původních betonových tašek jsme vybrali model keramických tašek. Investora přesvědčila estetická kritéria, ale také velmi dobrý poměr kvality a ceny,“ prozrazuje Ing. Krkonoška.Bramac sortiment keramických tašek vyrábí výhradně v Německu, kde disponují lepší kvalitou hlíny. Tašky jsou díky tomu tvrdé, rovnoměrně propálené a v průběhu času neztrácí pevnost. Jaroslav Krkonoška oceňuje i velmi přesnou geometrii tašek, díky níž velmi dobře zapadají do zámků při pokládce. „V dnešní době to není samozřejmost. Díky rostoucí poptávce se na trh často dostává i méně kvalitní produkce. Střešní tašky např. nejsou dostatečně vyzrálé, což se projevuje na rozdílné geometrii a rozměrech tašek,“ dodává na závěr.

Renovace lázeňských objektů stála řádově desítky milionů korun. Z výsledku se těší nejen administrativní pracovníci, tým lékařů a rehabilitačních pracovníků, ale především klienti lázní. Terapie si nyní mohou užívat v modernějším a komfortně vybaveném léčebném prostředí.

Autor: Bramac (tisková zpráva)

Související články

Hrotovice na Třebíčsku lákají do nově otevřeného muzea 5  fotek

Hrotovice na Třebíčsku lákají do nově otevřeného muzea

Město Hrotovice na Třebíčsku má sice méně než dva tisíce obyvatel, zato bohaté kulturní dědictví. Alespoň o tom svědčí nově otevřené muzeum, které ...


Replika horácké vesnice na Vysočině 7  fotek

Replika horácké vesnice na Vysočině

Vysočina je kraj jako stvořený pro rodinné výlety. Pokud sem máte namířeno koncem prázdnin, nenechte si ujít návštěvu turistického centra Eden. Pos ...


Střecha, která bude mít i po letech glanc 5  fotek

Střecha, která bude mít i po letech glanc

Pokud plánujete výměnu nebo pokládku střešní krytiny, je vhodné práce stihnout ještě před zimou. Vaše nemovitost bude lépe chráněna před extrémními ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×