Právě soutěžíme o:
knihu Revoluce jednoho stébla slámy knihu Revoluce jednoho stébla slámy
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Kytička sněženek - křehké potěšení

Kytička sněženek - křehké potěšení

Jedny z prvních květů, které v zahradách i v přírodě rozkvetou, jsou sněženky. Křehké drobné kvítky, nádherně poskládané do dvou pohárků ze tří vnějších a tří vnitřních okvětních lístků, jsou inspirací pro vytvoření spousty dekorací. Vyniknou na plných i obrysových výšivkách, snadno se kreslí konturami na sklo i porcelán, hodí se jako motiv pro malbu na hedvábí a podobně. Jestli vám kvetou v zahradě, udělejte si půvabné kytičky sněženek.

reklama

V přírodě jsou chráněné, ale pokud vám kvetou v zahradě, poměrně snadno je rozmnožíte dělením trsu. Zahradníci radí vždy po třech letech v době květu nebo po odkvětu vyjmout trsy rostlin ze země a ručně je rozdělit na několik menších tak, aby se nepoškodily kořeny. Trsy se poté přesadí na nové stanoviště. Vyhovuje jim například místo pod listnatými keři a stromy, kde se uplatní ve společnosti s později rašícími květinami. Tak můžete mít po několika letech zahradu plnou sněženek, které drobná kytička, natrhaná do vázy, na kráse neubere.

  1. Květy v kombinaci bílé, zelené a žluté barvy svažte stuhou výrazné barvy. Ze zahrad nebo z vycházky do přírody si přineste suché úponky vinné révy, šlahouny klematis, planého chmele nebo popínavých plevelů a odstraňte z nich listy.
  2. Připravte si „ptačí vejce“ – mohou to být třeba bonbony, papírové dekorace nebo pravá křepelčí vejce, která koupíte v supermarketech. Ta můžete vyfouknout, nebo ponechat plná. Časem ve skořápce vyschnou.

Z tenkých větviček a šlahounů stočte hnízdo, naaranžujte do něj vejce a do malé vázičky vložte kytičku sněženek. Půvabné jarní zátiší potěší příslibem krásných dnů přicházejícího jara.

Připraveno ve spolupráci s časopisem Dekor, www.casopis-dekor.cz.

Autor: Helena Štětinová (text), Dekor (foto)

Klíčová slova:


Související články

Květy k nakousnutí 5  fotek

Květy k nakousnutí

Některé druhy květin jsou jedlé a dokonce i velmi chutné. Pokud máte rádi zajímavé recepty, můžete si letní dort, pohár nebo koláč dozdobit jedlými kv ...


Twist art 6  fotek

Twist art

Přestože by vás samotný název mohl trochu odradit – nebojte se. Nemáme pro vás kurz kdysi módního tance. Jedná se o techniku velmi oblíbenou a přitom ...


Sněženky a bledule

Bledule jarní (Leucojum vernum) a sněženka podsněžník (Galanthus nivalis) vykvétají společně na začátku jara volně v přírodě i na zahrádkách. Květy js ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×