Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Krabička s látkovou aplikací

Krabička s látkovou aplikací

Pokud se vám líbí patchwork, ale s jehlou a nití se příliš rádi nemáte, nebo obdivujete jemné intarzie, ale bojíte se do jejich výroby pustit, můžete si zkusit zdobnou techniku daleko jednodušší a méně nákladnou, která vám však přinese stejné potěšení. Bude vám na ni stačit pár sladěných odstřižků látek, lepidlo na textil nebo disperzní lepidlo, nůžky a trpělivost - krabičku s látkou máte hotovou za pár minut.

reklama

Postup

  1. Nachystáme si papírovou krabičku a vše potřebné, barvu a štětec, pravítko, tužku, ostré nůžky, stužku nebo lněný provázek, kousky látek, disperzní lepidlo (např. Herkules).

  2. Krabičku nejprve pečlivě natřeme bílou barvou a necháme dobře zaschnout, na plochách se nesmějí objevit kapičky nerozetřené barvy.

  3. Jednotlivé plochy, které budeme zdobit, si ještě před natíráním změříme, na šablonu si předkreslíme vzor, kterým chceme krabičku zdobit.

  4. Kousky látek nastříháme přesně podle předlohy a poskládáme na šablonu, případné chyby opravíme a odstříháme vykukující nitky.

  5. Nejprve polepíme vnitřek a boky krabičky, buď jedním kusem látky, nebo podle uvážení kousky materiálu poskládanými do vzoru.

  6. Víko krabičky bude nejpracnější. Podle šablony lepíme kousky látek do vzoru, začínáme od středu, pouze pruhy lepíme od krajů.

  7. Jako zavírání krabičky bude sloužit ozdobný knoflík a poutko uháčkované ze lněného provázku nebo vytvořené z úzké stužky.

  8. Stejně jako poutko přilepíme ještě na víko a boky krabičky zevnitř proužky stužky nebo provázku omezující otvírání víka do určité polohy.

  9. Do vnitřku krabičku můžeme naskládat dopisy, potřeby na šití nebo cukrovinky. Pod sladkosti nebo dáreček můžeme vložit ještě malý látkový polštářek.

Pepův tipPokud použijeme na polepení krabičky silnější látku, například plsť, nemusíme krabičku natírat na bílo. Bílý nátěr má zabránit tomu, aby barva podkladu prosvítala látkou.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Druchema inovuje legendární lepidlo Herkules 5  fotek

Druchema inovuje legendární lepidlo Herkules

Legendární lepidlo Herkules, které je jednou z vlajkových lodí společnosti Druchema, získává právě v těchto dnech nový design a lepší uživatelské m ...


Školní kufřík s originálním motivem a pokaždé jinak 16  fotek

Školní kufřík s originálním motivem a pokaždé jinak

Školní rok je už v plném proudu, všechny potřebné pomůcky jsou už dávno nakoupené. Rodiče prvňáčků si už mohou oddechnout, že úvod do školy mají za ...


Zápisníček na tajnosti nejen pro holky 13  fotek

Zápisníček na tajnosti nejen pro holky

Zápisníček, kam se dají zapisovat ty nejtajnější údaje, musí splňovat důležité náležitosti. Např. musí být tak velký, aby se vešel i do maličké kab ...


Krabička z pohledů 11  fotek

Krabička z pohledů

Je vám líto zahodit vánoční pohledy, ale nechcete si je schovávat do zásuvek ani k vánočním ozdobám? Využijte je jako materiál a vyrobte si krabičk ...


Krabička na čaj 25  fotek

Krabička na čaj

K pohodovému posezení kromě voňavé kávy patří i čaj, horký s medem, nebo vlažný či vychlazený, který v zimě prohřeje, v létě osvěží i zažene žízeň. Ab ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×