Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rámeček na fotografii

Rámeček na fotografii
Lampička s textilním stínítkem rozzáří měkkým světlem příjemný večer. Aby nebylo lampičce na stolku smutno, postavíme k ní oblíbenou fotografii v textilním rámečku vyrobeném přesně na míru a ze stejné látky, jako je stínítko lampičky.
reklama

Postup

  1. Z tuhého kartonu si vyřízneme obdélník přesahující fotografii cca o 10 mm na každé straně. Druhý obdélník bude na každé straně o cca 3–4 cm větší než fotografie. Navíc je na jeho spodní straně ještě cca 3cm pruh na opření fotografie.

  2. Na nožku podpírající rámeček si ustřihneme proužek o šířce cca 3 cm. Jeho délku přizpůsobíme velikosti fotografie.

  3. Do většího obdélníku vyřízneme otvor pro fotografii, který bude na každé straně o 2 mm menší než fotografie.

  4. Ze silnějšího vlizelinu si vystřihneme stejný obdélník jako má vrchní strana rámečku a lepidlem na textil jej přilepíme na lícovou stranu rámečku. Můžeme nalepit i dvě vrstvy, rámeček pak bude plastičtější.

  5. Z látky si vystřihneme jednotlivé díly na polepení rámečku s takovým přesahem, abychom zakryli rubovou i lícovou stranu kartonu.

  6. Nejprve látku přiložíme z jedné strany z rubu, přehneme přes lícovou stranu a dobře na vlizelin urovnáme a přilepíme, pak zahneme okraje a přilepíme přesah na rubu. Lepíme nejprve spodní a horní stranu rámečku, potom strany boční.

  7. V rozích látku pečlivě zarovnáme, aby netvořila boule. Pokud máme látku se vzorkem, snažíme se stříhat tak, aby vzor co nejlépe navazoval.

  8. Zadní obdélník a nožku z pruhu kartonu na podepření fotografie také polepíme látkou.

  9. Aby fotografie v rámečku pevně držela a bylo možné ji případně vyměnit, přišijeme ze zadní strany rámečku dva knoflíčky za které budeme zasouvat zadní krycí rámeček.

  10. Seshora drží zakrývací obdélník s fotografií nožka, o kterou se celý rámeček opírá. Nožku přilepíme k přední části rámečku, ohneme dle potřeby a zkrátíme tak, aby se rámeček opřel v šikmé poloze.

Pepův tipVelikost rámečku volíme vždy podle velikosti fotografie, kterou do něj budeme vkládat. Místo podpírací nožky můžeme na rámeček přišít malé poutko a fotografii zavěsit na stěnu.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Lucernička z rámečků 12  fotek

Lucernička z rámečků

Pro podzimní večerní posezení s přáteli nebo k poslechu příjemné hudby si rádi zapálíme svíčku v barevné lucerničce. Její mihotavá záře vykouzlí úsměv ...


Rámečky s mozaikou 8  fotek

Rámečky s mozaikou

Máme sice spoustu fotografií, ale nemáme na ně ty správné rámečky a v obchodě se nám žádné nelíbí? Tak si je jednoduše vyrobíme. Stačí kousek sololitu ...


Obrázky s mušličkami 2  fotek

Obrázky s mušličkami

Slané těsto je ideálním výtvarným materiálem pro děti - je levné, dá se snadno vyrobit a velmi snadno se zpracovává. Pusťte se tedy do toho a vytvořte ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 1.10.2015 16:37 Mirek Sýkora
0
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 4.6.2015 09:16 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.5.2015 10:06 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 29.5.2015 21:35 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 23.4.2015 20:53 Milos novy
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×