Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Stojánek na svíčky – skleničky

Stojánek na svíčky – skleničky
K vánoční atmosféře patří i nejrůznější svíce a svícny. Dnes si s námi můžete vyrobit jednoduchý stojánek na svíčky v malých skleničkách.
reklama

Budete potřebovat

Materiál

Skleničky na svícny, odřezky prkének, lepidlo na dřevo, vruty do dřeva, barvy na sklo nebo gel na svíčky a knoty, bezbarvý nebo lazurovací barevný lak.

Nářadí

Pilka přímočará a vykružovací, pásová bruska nebo pilník na dřevo, smirkový papír, akuvrtačka se šroubovacími bity a vrtáky, štětce, nůžky, pravítko.

Postup

 1. Na výrobu stojánku si připravíme dvě prkénka o tl.cca 1,5 cm a rozměrech 38×9 cm a 20×9 cm.

 2. Průměr skleniček, které budeme používat jako svícínky, si změříme asi uprostřed výšky sklenky a podle toho zvolíme velikost prstýnku vykružovací pilky.

 3. Na delší prkénko si rozměříme středy pro budoucí otvory pro sklenky v pravidelných rozestupech a tak, aby okraje sklenek nezasahovaly až na kraj prkénka.

 4. V delším prkénku vyřízneme tři otvory pro sklenky, uprostřed kratšího prkénka vyřízneme otvor o stejném průměru a pak jej přeřízneme napůl – vzniknou nožičky stojánku.

 5. Přímočarou pilkou s ostrým plátkem s jemnějšími zoubky seřízneme rožky nožiček stojánku. Dáme pozor, aby nám pilka nepodřezávala.

 6. Rohy a hrany nožiček i okraje delšího prkénka lehce zakulatíme pomocí pásové brusky s jemnějším brusným papírem.

 7. Vnitřní hrany otvorů pro sklenky i vnitřní hrany vybrání v nožkách začistíme ostrou rašplí a pak ještě smirkovým papírem.

 8. Jednotlivé díly na stojánek natřeme bezbarvým lakem nebo barevnou lazurou.

 9. V nožičkách, asi 2 cm od okrajů, předvrtáme vždy po dvou otvorech na vruty.

 10. Vruty do dřeva se zápustnou hlavou spojíme střední díl s nožkami stojánku tak, aby horní oblouček o zaoblení vykukoval nad rovnou plochou středního dílu.

 11. Skleničky na svíčky můžeme ozdobit pomocí vypalovacích nebo zasychacích barev na sklo. Nejprve si lehce z vnitřní strany nakreslíme obrysy ornamentu lihovou fixou.

 12. Postupně vybarvíme jednotlivými odstíny barev a po zaschnutí necháme zapéct v troubě. U zasychacích vitrážových barev necháme barvy důkladně zaschnout do druhého dne.

 13. Zvolíme-li do stojánku gelové svíčky, nejprve pomocí rozehřátého gelu přilepíme knot ke dnu skleničky. Gel rozehříváme na vodní lázni a dáme pozor, aby nám do něj nestříkla voda.

 14. Po přichycení knotu přiléváme rozehřátý gel po malých částech prudce do skleničky. Vytvoří se tak drobné bublinky. Nebo můžeme nalít několik vrstev různě barevných gelů.

Pepův tipSklenky se svíčkami nebo gelem zasadíme do stojánku a ozdobíme si jimi sváteční stůl či krbovou římsu. Pokud nemáme zrovna svíčky ve skleničkách, můžeme skleničky použít jen jako držáčky a do nich umístit libovolné vhodné svíce.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Ozvěny Vánoc z vašich e-mailů 13  fotek

Ozvěny Vánoc z vašich e-mailů

Milí čtenáři, v minulých ozvěnách jsme vás vyzvali, abyste nám poslali fotografie vašich vánočních dekorací. Dnes vám zaslané fotografie ukážeme...


Ozvěny vánoc 3  fotek

Ozvěny vánoc

Stromečky už z většiny domácností zmizely a na vánoce zbyly hezké vzpomínky. Někteří z vás stihli zpracovat vánoční fotografie a pochlubit se nám vlas ...


Ve znamení Vánoc 4  fotek

Ve znamení Vánoc

Při vytváření několika vánočních dekorací pro jednu místnost se vyplatí zachovávat jednotný styl a použít stejné barvy, stuhy a přírodniny, které se o ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×