Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Ledová výzdoba aneb Stromky jako od Mrazíka

Ledová výzdoba aneb Stromky jako od Mrazíka

Někdy se každému z nás, obzvláště je-li advent na blátě, zasteskne po bílých Vánocích našeho dětství, kdy bývalo sněhu po kolena a střechy zachumlané do bílé peřiny. Když to za oknem nevyjde, zimu si přičarujte alespoň ledovou výzdobou na stromeček.

reklama

Ruku na srdce – čím více se vzdalujete dětství, tím jsou vzpomínky na ně krásnější a s narůstající nostalgií se Vánoce u babičky stávají bělejší, sněhu je více, rampouchy jsou delší a prožitky hlubší, čistší a radostnější.

Tak pojďte a pusťme se do ledové výzdoby. Dnes jsme pro vás připravili tipy na malé stromečky, které vlastně ani stromky nejsou, protože jsou složené z konců zastřižených špiček stromků a několika větviček.

Budete potřebovat obal na květináč (my jsme použili nádobu z pozinkovaného plechu ve tvaru vědra), igelit, zelenou aranžovací hmotu Oazis, vázací drátky, stužky, tavnou lepící pistoli, transparentní a matované ozdoby (původně koupené pro zdobení dekupáží), bílá peříčka, stříbrné flitry a andělské vlasy. Sníh kolem stromku supluje bílé péřové boa, pořízené v obchodě s dárkovými předměty. Ale ledově bude stromeček působit i bez něj.

Jak na to

Aranžovací hmotu dejte důkladně nasáknout vodou. Vědro vyložte igelitem nebo do něj vložte misku (aby nepropouštělo na nábytek vodu) a vyplňte je aranžovací hmotou. Do ní zapichujte větvičky tak, aby vytvořily dojem malého stromku. Nakonec je podle vlastních potřeb ozdobte.

Stojan na stromek – univerzální odkapávač

Do moderně zařízeného bytu se hodí jednoduché až minimalistické dekorace. Nádoba se prodává v OD Ikea – jde o nerezový odkapávač na nádobí. Stejně dobře poslouží jako váza (pokud do ní dáte sklenici s vodou), stojan na tužky nebo svícen, z něhož malými otvory velmi efektně probleskuje světlo čajových svíček. Ty je bezpečnější – pro případ vylití horkého vosku – postavit ještě do skla, protože ve dně nádoby jsou otvory.

Do sklenky vložte Oazis nasáknutý vodou, vetkněte větvičky chvojí a aranžmá uložte do nádoby. Větvičky ozdobte hotovými vločkami z kovové folie, které se prodávají například v papírnictvích (k dostání jsou různé dekory a barvy – třeba andílci, hvězdičky, měsíce nebo Santa v červeném, modrém i zlatém provedení). Motivy na větvičky přilepte z pistole horkým lepidlem.

Autor: Helena Štětinová (text), Pavel Zeman (foto)

Klíčová slova:


Související články

Stromky v módním kabátku 12  fotek

Stromky v módním kabátku

Váháte jaké vánoční dekorace si letos pořídit a v jakém barevném odstínu? Vánoce v posledních třech letech kromě stromků, zdobených tón v tónu podl ...


Jak na kácení stromů? 4  fotek

Jak na kácení stromů?

Stromy prochází během roku dvěma obdobími. Na jaře začíná vegetační fáze, kterou na podzim vystřídá vegetační klid. Právě na podzim a v zimě se str ...


Tipy pro kouzelné Vánoce 4  fotek

Tipy pro kouzelné Vánoce

V obchodech se již v říjnu objevilo vánoční zboží. Vedle čokoládových kolekcí jste si tak již několik týdnů mohli vybírat z dekorací, svíček, balic ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×