Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Vánoční dekorace aneb Stromky v módním kabátku

Vánoční dekorace aneb Stromky v módním kabátku

Váháte jaké vánoční dekorace si letos pořídit a v jakém barevném odstínu? Vánoce v posledních třech letech kromě stromků, zdobených tón v tónu podle módních trendů, charakterizuje kontrastní barevnost ve znamení černé a bílé, často doplněná o rudou, stříbrnou a zlatou.

reklama

Andělsky bílá, ďábelsky černá a královsky zlatá. Inspirovali jsme vás? Zkusíte letos trendy barvy, zůstanete u klasiky… možná, že máte vlastní nápad.

V letošním roce se ještě o slovo hlásí valéry fialové, purpur, čokoláda a bronz. Tato netradiční barevnost zákazníky láká. Černé a bílé vánoční stromky, řetězy, ozdoby a další dekorace u nás mívá v nabídce Tesco i další obchodní domy. V OD Tesco se dokonce zařadily na špičku v žebříčku nejprodávanějších stromečků.

Doplněný zlatými ozdobami působí luxusně, ale sluší mu to i ve společnosti červené.

Černou barvu již nenazýváme smuteční, ale – luxusní, moderní, elegantní a černobílé, černo-zlaté či černo-stříbrné kombinace jsou zastoupeny v celém sortimentu vánočního zboží obchodních domů. Klienti zde najdou vše – od ozdob na stromek, přes dekorace interiérové i exteriérové, balicí papíry až po samotný vánoční stromek provedený v klasické zelené, v černé nebo bílé barvě. Kombinačně praktická černá barva dovoluje popustit uzdu vlastní fantazii – můžete ji libovolně doplnit jak například tradiční rudou či růžovou tak v poslední době stále populárnější zlato-hnědou.

Bílá a červená, elegantní a jiskřivá kombinace

Konzervativní zákazníci samozřejmě použijí tradiční oblíbené ozdoby a doplní si je o nové kousky v moderních barvách. A jestli za nové ozdoby nechcete utrácet, nemusíte být zklamaní. Móda nediktuje, jen udává směr. Vánoce by měly být svátky klidu a pohodová atmosféra stejně bude jen tam, kde je vám dobře a kde se vám líbí. A třeba právě vy patříte k šikulkám a šikulům, kteří rádi překvapí vlastní tvorbou.

Ozdoby a dekorace

Co se týká vánočních ozdob, v módě je sklo, tradiční dřevěné a slaměné ozdoby, praktické nerozbitné, ale přesto lesklé třpytivé kouličky v obvyklých i neobvyklých barvách a barevných kombinacích, jako jsou například zeleno-rudá, zlatá, ale také černo-stříbrná, nebo tyrkysová. Ale vybrat si můžete také těžší kovové ozdoby v anglickém stylu, evokující honosnou atmosféru šlechtických plesů, nebo také speciální kolekci hravých ozdob pro nejmenší členy rodiny.

Luxusní ozdoby mohou zdobit krbové nebo okenní římsy, komody a police

Dětské pokojíčky tak mohou zdobit látkoví motýli, smějící se ozdoby s nosem ve tvaru bambulky, kouličky v pleteném kabátku nebo vánoční řetězy s barevnými peříčky. Slavnostní atmosféru vám pomohou navodit také krásné a propracované punčochy, které ozvláštní každou mikulášskou nadílku. Můžete si je ušít doma a ozdobit podle vlastní fantazie, nebo zakoupit hotové v obchodech.

Nejen do dívčích pokojíčků a dámských budoárů jsou určeny něžné ozdoby, zdobené labutěnkou

Nebojte se živých květů

Pokud dáváte přednost živým stromkům a chcete si pořídit skutečně luxusní dekorace, můžete sáhnout hluboko do peněženky a ozdobit stromek živými květy. (V našich podmínkách bychom doporučovali takto ozdobit jen malou stolní dekoraci nebo věnec). Stonek květů odstřihněte na požadovanou délku a vložte do baňky (zkumavky) s vodou, která se na drátku zavěsí na stromek. Krásně se na něm vyjímají květy lilií, hvězdníku, ale použít lze i růže a nejlevněji vyjdou a dlouho vydrží chryzantémy. Obzvlášť luxusního efektu dosáhnete ve spojení květu a bílého pírka.

Luxusní ozdoby ze živých květů v bílo-zlatém provedení. Ještě zvolit doplňky a oděv ve stejných barvách … a užívat si harmonie

Náš tip: Dekorujte také okna. Pro tvořivé děti i dospělé zákazníky trh nabízí šablony a spreje, díky kterým vytvoříte na sklech veselé zimní motivy.

Autor: Helena Štětinová (text), Holandská květinářská kancelář a Tesco (foto)

Klíčová slova:


Související články

Stromky jako od Mrazíka 6  fotek

Stromky jako od Mrazíka

Někdy se každému z nás, obzvláště je-li advent na blátě, zasteskne po bílých Vánocích našeho dětství, kdy bývalo sněhu po kolena a střechy zachumla ...


Tipy pro kouzelné Vánoce 4  fotek

Tipy pro kouzelné Vánoce

V obchodech se již v říjnu objevilo vánoční zboží. Vedle čokoládových kolekcí jste si tak již několik týdnů mohli vybírat z dekorací, svíček, balic ...


Stůl pro Štědrý večer 2  fotek

Stůl pro Štědrý večer

Tabule prostřená ve velkém stylu jistě okouzlí každého stolovníka. Bohaté květinové dekorace a dlouhé svíce uprostřed stolu patří v tomto případě k ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×