Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Otopné tělesa od KORADO – historie a současná výroba

Otopné tělesa od KORADO – historie a současná výroba
V obchodní síti najdeme širokou škálu typů a modelů otopných těles. Významně se na nich podílí akciová společnost Korado, která je největším českým a jedním z největších evropských výrobců ocelových otopných těles.
reklama

Nahlédnutí do minulosti

Tato společnost vznikla v roce 1990 jako malá česká firma, která navázala na tradici výroby ocelových otopných těles v závodě firmy Koventa, kterou získala v malé privatizaci. I když začínala téměř od nuly, v průběhu 10 let se společnost stala jedním z největších evropských producentů otopných těles, neboť svou výrobu razantně rozšířila a zmodernizovala a nakonec také postavila vlastní moderní výrobní závod v České Třebové.
Bez spojení se strategickým zahraničním výrobcem, pouze pomocí vlastního know-how, se společnost KORADO stala jedním z hlavních evropských lídrů v oboru a v současné době patří k firmám, které udávají nové trendy v celém topenářství. V současnosti KORADO dominuje na českém trhu a velmi úspěšně soupeří s konkurencí na zahraničních trzích, a to nejen na našem kontinentu, ale i v tak exotických zemích, jako je Japonsko a Čína. Když se k tomu připočte jeden z nejmodernějších produkčních závodů v Evropě, šikovnost českých zaměstnanců a schopnost jít svou vlastní cestou, lze říci, že KORADO je dobrým příkladem úspěšné české firmy.
V roce 2007 dosáhla společnost KORADO, a.s. nejvyšších tržeb v historii, a to ve výši 2,734 miliardy korun. V letošním roce Korado zprovoznilo novou výrobní linku a navýšilo tak kapacitu deskových těles o 40 % na 2,8 miliónu kusů.

Vlastní výroba

Trubková otopná tělesa v podobě žebříků v současnosti vyhřívají většinu našich koupelen.

Hlavním výrobním programem jsou desková otopná tělesa RADIK a trubková otopná tělesa KORALUX, ale výrobní program je neustále rozšiřován o nové modely otopných těles i o zcela nové technologie a výrobky, k nimž patří například řada těles Koratherm. A tak výrobní sortiment čítá více než 10 000 různých položek.
Radik – jsou ocelová desková otopná tělesa s přirozeným prouděním vzduchu kolem jejich přestupní plochy. Jsou vyráběna v jednoduchém, zdvojeném nebo tří deskovém provedení. Základní přestupní plochu tvoří tvarovaná deska s horizontálně a vertikálně uspořádanými kanálky. Pro zvýšení tepelného výkonu je u některých typů na vnitřní stranu desky přivařena přídavná přestupní plocha. Deska je vyrobena ze dvou výlisků z ocelového plechu, které jsou v místě vertikálních prolisů spojeny bodovými a po obvodě švovými sváry. Je použit ocelový plech válcovaný za studena s nízkým obsahem uhlíku, který odpovídá třídě FePO1 podle EN 10130 a EN 10131. Přídavná přestupní plocha je tvarována z ocelového plechu a je bodově přivařena k vertikálním kanálkům desky na straně vzduchu. Toto uspořádání velmi příznivě ovlivňuje přirozené proudění vzduchu kolem přestupní plochy otopného tělesa.
Desková tělesa RADIK se montují do otopných soustav ústředního vytápění budov s nejvyšším přípustným provozním přetlakem 1,0 MPa, ve kterých se používá jako teplonosná látka voda nebo vodní roztoky o nejvyšší přípustné provozní teplotě nižší než 110 °C.
Jsou určena pro jednotrubkové a dvoutrubkové otopné soustavy s nuceným a některá i se samotížným oběhem. (Vlastnosti teplonosné látky musí být v souladu s normou ČSN 07 7401.)
Vyrábí se několik typů těchto těles – Radik MM, Radik Klasik, Radik VK, Radik VKU, Radik VKL, Radik VKM, Radik COMBI, Radik COMBI VK, Radik Plan, Radik Plan Klasik, Radik Plan VKL, Hygiene.

Desková otopná tělesa RADIK VKM mají originálně řešený vnitřní rozvod, který umožňuje spodní středové připojení tělesa na otopnou soustavu.

Připraveno ve spolupráci se společností Korado.

Autor: Elena, Korado (text), Korado (foto)

Klíčová slova:


Související články

Topení bez zlobení 3  fotek

Topení bez zlobení

Ačkoliv systém ústředního vytápění znali již ve starověkých civilizacích a k jisté dokonalosti ho přivedli Římané, v podobě, jak ho známe dnes, má v r ...


Třikrát o tom PROČ nové radiátory 4  fotek

Třikrát o tom PROČ nové radiátory

Když ze všech stran najednou slyšíme, jak se musí šetřit, hlava se nám z toho úžasného objevu nejspíš zatočí. Ona to zase taková novinka není, rozumní ...


Otopná tělesa do každého prostoru - Radik Line Vertikal 2  fotek

Otopná tělesa do každého prostoru - Radik Line Vertikal

RADIK LINE VERTIKAL - M je svisle orientované deskové těleso s prolisovanou čelní deskou. Jeho konstrukce umožňuje spodní středové připojení na otopno ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×