Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pomocník do kuchyně – relingová tyč

Pomocník do kuchyně – relingová tyč
Přestalo vás bavit stále hledat právě tu jednu konkrétní sběračku na omáčku nebo plastovou obracečku na lívance? Přivádějí vás doslova k zuřivosti chvíle, kdy je vychlazené víno na stole, návštěva nachystaná na slavnostní přípitek a vývrtka schovaná na dně zásuvky? Najděte si místo pro relingovou tyč.
reklama

Kovové tyčky, na kterých je vše pohodlně a přehledně zavěšeno, ostré nože pěkně kuchařce na očích a bezpečně z dosahu dětských prstíků, jsou rozhodně dobrým pomocníkem. Relingové tyčky je možné délkově nastavit, spojení je pak schováno v závěsné objímce, nebo je možné přidat rohové díly, kterými je možno udělat vnitřní i vnější roh a použít je i na pracovní desku – zde mohou sloužit jak pro zavěšení sběraček tak pro sušení utěrek.

Postup

  1. Pomocí vodováhy si určíme linku, na které bude tyčka připevněna.Vzdálenost jednotlivých šroubů od sebe je dána délkou tyčky a přiloženým technickým listem (cca 50 cm od sebe).

  2. Tenkou glazuru dlažby můžeme označit ťuknutím na hřebík, vrták pak bude lépe držet.Pomocí příklepové vrtačky pak otvor vyvrtáme, prach můžeme přímo odsávat vysavačem.

  3. Do vyvrtaného otvoru vložíme hmoždinku a jemným poklepáním ji zarovnáme s dlaždičkami. Vhodná je gumová palička nebo podložení kladívka odřezkem dřívka, abychom si nerozbili dlaždice.

  4. Všechny komponenty pro uchycení včetně hmoždinky jsou součástí balení. Podle návodu seskládáme sestavu objímky a kotvicího trnu a provlékneme jimi přiložený vrut.

  5. Takto poskládanou sestavu připevníme do hmoždinky ve stěně. Je praktické použít akušroubovák s momentovým klíčem, ale vystačíme si i s obyčejným šroubovákem s křížovou hlavou.

  6. Na objímku s tyčkou připevněnou ke stěně nasadíme průchozí díl ve tvaru T, zespoda ji zajistíme malým červíkem pomocí přiloženého imbusového klíče.

  7. Po připevnění obou průchodek na stěnu do nich navlékneme závěsnou tyčku. Můžeme ještě poupravit natočení objímek – povolíme šroubky a po protažení tyčky je zase všechny zajistíme.

  8. Tyčku vystředíme tak, aby měla na obou koncích shodnou délku přesahu. Zespoda tyčku opět zajistíme malým šroubkem s trnem.

  9. Po dotažení tyčky nasadíme do obou konců tyčky krytky a zlehka je doklepneme na doraz. Na tyčku můžeme věšet na háčky přímo nože, sběračky nebo pánvičky či drátěné košíky, do kterých věci přehledně naskládáme.

Pepův tip
Závěsnou tyč umístěte na vhodné místo mimo přímý dosah páry a tepla. Prodloužíte tím její životnost.

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Renovace kuchyně 7  fotek

Renovace kuchyně

Kuchyně je srdcem domova. Pokud ta stará ztrácí svůj lesk, není nic jednoduššího než si pořídit novou. Místo koupi ale zkuste její renovaci – podle ...


Když barevné doplňky hrají prim 6  fotek

Když barevné doplňky hrají prim

Kuchyň představuje srdce každé domácnosti, kde se pravidelně setkávají všichni její členové. Více než jinde se zde barvy stávají velmi důležitým fa ...


Sklopný stolek na snídani do malé kuchyně 14  fotek

Sklopný stolek na snídani do malé kuchyně

Potřebu stolku v malé panelákové kuchyni pomohl vyřešit sklopný stolek na stěnu. Pokud je to zapotřebí, slouží i jako zvětšení pracovní plochy kuchyně ...


Vyčistěte sporák a troubu po náročném vaření 6  fotek

Vyčistěte sporák a troubu po náročném vaření

Bez trouby a sporáku si kuchyň nedokážeme představit. A je úplně jedno, jestli se jedná o sklokeramickou desku s troubou, plynový či elektrický spo ...


Opravy poškozených nákližků kuchyňských skříněk 5  fotek

Opravy poškozených nákližků kuchyňských skříněk

Hrany kuchyňských skříněk z lamina nebo jiných deskových materiálů většinou kryjí pásky z materiálu, který má stejný dezén. Někdy se stane, že neopatr ...


Co na stěnu za kuchyňskou linkou 5  fotek

Co na stěnu za kuchyňskou linkou

Pořídíte si novou kuchyňskou linku a stěnu mezi spodními a horními skříňkami vybílíte nebo barevně vymalujete. Leč ouha! Netrvá dlouho a stěna je zama ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Ema
0
0
Myčka AEG 64850 nejde spustit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vladimír Beránek
0
Gumové těsnění u ledničky Indesit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Hana
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×