Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tipy do malé garsonky

Tipy do malé garsonky
Malý prostor v garsonce se mladí lidé rozhodli vyřešit pomocí vestavěného patra. I další kousky nábytku přizpůsobili malému prostoru.
reklama

Malý prostor pod patrem je dobré mít možnost snadno a jednoduše měnit. Proto je nábytek pod patrem na kolečkách. Jednoduchý konferenční stolek slouží na odložení šálku s kávou a na časopisy. Odlehčená konstrukce ve tvaru položeného písmene U je rozepřena dřevěnou kulatinkou.

Televizní stolek je rovněž na kolečkách a je možné jej posunout tam, kam je zapotřebí a jak nám kabely dovolí. Ve stolku je místo na video nebo DVD přehrávač. Vše v bytě je ze stejného světlého materiálu, který nepůsobí mohutně.

Pod patrem vlastně vznikl malý obývák. I do malých bytů občas zavítá nějaká návštěva, která se zdrží a je zapotřebí ji uložit. Ideální proto je pořídit si do jednoduchou rozkládací dvousedačku. Tu snadno a rychle proměníme ve spaní pro návštěvy.

Původní velký stůl na čtyřech nohách v malé místnosti překážel a také nebylo možné ho přisunout až k topení. Volba tedy padla na výrobu stolku nového, ale s menším počtem nohou, které by nepřekážely.

Postup

  1. Stůl zasahuje do místnosti, proto po zkušenostech se starým stolem, o který se často někdo narazil, jsou u toho nového rohy směrem do místnosti zkoseny. Pomocí ostré pilky rohy odřízneme. Hranu řezu dočistíme smirkovým papírem.

  2. Jediná noha, kterou bude stůl opatřen, je ke stolu připevněna do hliníkového výlisku. Ten se šroubuje k desce zespodu. Do výlisku se po jeho připevnění nasadí samotná noha a imbusovým klíčem se pevně dotáhne.

  3. Stůl je na jedné straně kotven ke zdi, na druhé ho bude podepírat stolová noha. Ke stěně stůl přichytíme kovovými úhelníky, které připevníme šrouby do hmoždinek. Jejich vzájemně shodnou výšku kontrolujeme vodováhou.

  4. Stolovou desku nejprve připevníme na kovové úhelníky. Na stůl pak položíme vodováhu a doladíme desku do správné výšky. Noha je u podlahy opatřena jemným vnitřním závitem a nastavitelným koncem v rozsahu cca 4 cm.

Pepův tip

Stůl je hotový a působí velmi odlehčeně. Pohodlně se u něj najedí tři lidé. Také přisunutí židlí není díky jedné noze žádný problém. Zkosené rohy stůl činí přívětivějším a hlavně se o ně už v malém prostoru nikdo nepotluče.

Pokud bychom stůl v místnosti používali jen občas a nebyl umístěn nad topením, můžeme jej vybavit sklápěcím mechanismem, jako v našem článku o výrobě sklápěcího stolku.

Autor: PePa, Pavel Zeman (text, foto, realizace)

Související články

Jídelní stoly do malých prostor 5  fotek

Jídelní stoly do malých prostor

Máte malý byt nebo obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem a myslíte si, že se vám snad domů stůl se židlemi ani nevejde? Nebojte se, kromě masivníc ...


Patro v garsonce – řešení pro malý byt – 2. díl 15  fotek

Patro v garsonce – řešení pro malý byt – 2. díl

V minulém díle jsme v malé garsonce vybudovali patro na spaní a úložné schody, dnes budeme s řešením nevelkého prostoru pokračovat.


Stůl ze starého šicího stroje 3  fotek

Stůl ze starého šicího stroje

Máte-li v domácnosti nebo někde na půdě chalupy starý šlapací šicí stroj, který byl upevněn k litinovému podstavci, můžete si z něj vyrobit originální ...


Jak vybrat stůl do jídelny 5  fotek

Jak vybrat stůl do jídelny

Stůl do jídelny by měl být velký a bytelný. Vždy je lépe, když je pro více lidí, než kolik tvoří vaše rodina. Nejde jen o to, aby si měla návštěva ...


Jídelní stoly 18  fotek

Jídelní stoly

Jídlo je základní životní potřebou a i přesto, že se kultura stolování mění s dobou, velký jídelní stůl je už po několik staletí centrem setkávání rod ...


Výsuvný stůl aneb stolečku prostři se – 2. díl 14  fotek

Výsuvný stůl aneb stolečku prostři se – 2. díl

Výsuvný stůl v malé kuchyni je jednou stranou přikotven ke zdi, jediné místo však bylo nad radiátorem topení. Bylo proto potřeba vyřešit odvod tepla n ...


Patro v garsonce – řešení pro malý byt – 1. díl 20  fotek

Patro v garsonce – řešení pro malý byt – 1. díl

Zabírá-li v malém jednopokojovém bytě velká postel skoro celou plochu bytu, je jedním z mála řešení zvednout ji pod strop. Nedostatek místa v menších ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×