Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Postel pod patro v úzké místnosti

Postel pod patro v úzké místnosti
I v malém prostoru lze vytvořit praktické a příjemné místo na spaní. V tomto případě je v úzké a dlouhé místnosti pod zvýšeným patrem dětský pokojíček, atypická postel a další úložný prostor.
reklama

Postup

 1. Každé dítě chce mít svůj vlastní prostor. Co ale dělat, když místa není nazbyt? Praktickým řešením může například být zvýšená postel s úložnými prostory pod vestavěným patrem.

 2. Na boky, které tvoří základ konstrukce zvýšené postele, přišroubujeme kovové pojezdy pro zásuvky. Jejich výšku pečlivě rozměříme, aby zásuvky o vloženou polici ani o koberec nedrhnuly.

 3. Před samotným sestavením dílu zakulatíme jeho přední roh přímočarou pilkou, hranu pak opatříme páskou. Boky blíže ke stěnám jsou vyšší a zakulacené a tvoří čela postele.

 4. Základem postele jsou dvě konstrukce ve tvaru písmene H z lamina v dřevěném dezénu. Ty také drží konstrukci postele pevně pohromadě.

 5. Střední spojovací díl je vložen mezi boky do předvrtaných otvorů. Do nich přesně zapadnou dřevěné kolíčky v jeho hraně. Kolíčky jsou v pravidelných vzdálenostech asi 10 cm od sebe.

 6. Díl není možné připevnit vruty, protože do příčky je z druhé strany ukotvena police ve shodné výšce. Proti pohybu je zajištěn čtyřmi malými kovovými úhelníky, které jsou připevněny ze spodní strany středního dílu.

 7. Nepohledovou část zad postele tvoří dřevotřísková deska, která zároveň konstrukci postele zavětruje. Do horní hrany desky si předvrtáme otvory pro dřevěné spojovací kolíčky.

 8. Na hotovou kostru postele položíme nosnou plochu matrace. Ta je vyrobena ze silnější dřevotřískové desky zaříznuté na přesný rozměr.

 9. Pohledovou část zad a zároveň zvýšený zadní okraj postele dokončíme pruhem lamina se zaoblenými rohy nasazeným na kolíčky v dřevotřískových zádech.

 10. Šuplíky do rámu postele jsou z bílého lamina. Jejich hrany jsou opatřeny bílou nažehlovací páskou. Rohové spojení je provedeno vruty do dřevotřísky se zápustnou hlavou.

 11. Dřevěné borovicové úchytky je zapotřebí namořit do stejného odstínu jako čela postele. Po zaschnutí je zafixujeme bezbarvým matným lakem.

 12. Namořené čelo a jeho úchyt připevníme malými vruty z vnitřní strany zásuvky. Dáváme přitom pozor na vhodnou velikost šroubků, aby neprošly materiálem. Nejdřív připevníme spodní čela, jako 3mm dilataci na ně položíme proužek sololitu, pak připevníme čela horních zásuvek. Malá vůle je nutná, aby o sebe nedrhla.

 13. Nakonec připevníme přední okraj postele, který drží matraci na ploše postele. Přední okraj postele, ze dřeva namořeného stejným odstínem jako čílka zásuvek, je připevněn na kolíčky k ložné desce postele.

 14. Otvory pro kolíčky v čílku postele nesmíme předvrtat příliš hluboko, abychom neprošli materiálem skrz. Větší část kolíčků je zasunuta v dřevotřískové desce postele. Celou hranu spoje můžeme ještě natřít disperzním lepidlem.

Pepův tipZadní čílko postele je připevněno na záda úložného prostoru. Mezi zdí a zády postele tak zbývá kousek místa, do kterého by mohly zbytečně zapadávat hračky i prach. Proto i mezi stojny patra za zadní desku vyrobíme polici na plyšáky nebo na knížky, která volný prostor uzavře. Polici profilu L můžeme připevnit přímo mezi stojny či položit na kovové úhelníky upevněné ve zdi. Shora ji přichytíme šroubky překrytými plastovou krytkou.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Jak správně pečovat o povlečení 9  fotek

Jak správně pečovat o povlečení

Koupili jste si po delší době nové bavlněné povlečení a nejste si jisti, jak o něj správně pečovat? Zde je několik praktických rad, které Vám rychl ...


Jak jsme stavěli pec 6  fotek

Jak jsme stavěli pec

Pec nám spadla, pec nám spadla, kdopak nám ji postaví...tuhle písničku známe všichni už od mateřské školky. Podobně si broukala jedna z našich čtenáře ...


Zvýšené úložné podium 19  fotek

Zvýšené úložné podium

Úložného prostoru není nikdy dost a platí to zejména v menších bytech. Do jednoho takového jsme se vypravili pro inspiraci. Řešením úložného prosto ...


Tv a hifi stolek 20  fotek

Tv a hifi stolek

Širokoúhlé televize, DVD přehrávače, videa, satelity a domácí kina se zabydlují v našich bytech čím dál více. Sehnat na ně pěknou skříňku, která by la ...


Patro v úzké místnosti 20  fotek

Patro v úzké místnosti

Manželé s dcerkou se nastěhovali do staršího činžovního domu a přemýšleli, jak přeměnit a využít úzkou dlouhou místnost, vlastně bývalý pokojík pro sl ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×