Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Renovace starší skříně

Renovace starší skříně
Více úložného místa se hodí v každé domácnosti. Jednoduchým řešením může být výroba zvýšeného soklu se zásuvkami pod starší skříň. Pak už nemusíme řešit, kam s malou domácí dílnou, sezonním sportovním oblečením, vysavačem nebo zimními botami.
reklama

Postup

 1. Základem nové sestavy je starší nízká skříň na oblečení. Protože se do ní vejde pouze oblečení, je nutné její objem zvětšit. Ze skříně odšroubujeme dveře a spodní nízký sokl.

 2. Úložný prostor zvětšíme výrobou vyššího podstavce. Jeho rozměr určuje celou konečnou výšku sestavy. Podstavec z laminových dílů nařezaných na přesný rozměr sešroubujeme pomocí vrutů 4×50 mm se zápustnou hlavou .

 3. Podstavec je stejně široký a hluboký jako je půdorys skříně, vysoký je 50 cm. Pro snadné otvírání a bezpečnější pohyb v předsíni vybavíme skříň lehkými posuvnými dveřmi.

 4. Vodicí lištu označíme na dno a půdu skříně.

 5. Ruční pilkou provedeme ve střední příčce zářez nutný k jejímu odstranění. Bez toho by nebylo možné vodící lištu posuvných dveří připevnit.

 6. Celou střední spojovací příčku skříně pak odřízneme pomocí přímočaré pilky s ostrým plátkem. Pro rovný a snadný řez si můžeme pomocí svěrek připevnit k příčce vodicí lištu.

 7. Po vyříznutí střední příčky připevníme plastovou vodicí lištu. Pomocí malých svěrek si ji přichytíme k přední hraně půdy a dna skříně. Malými vruty 3×20 mm ji pak přišroubujeme.

 8. Skříň bez dveří nyní srovnáme přesně podle podstavce a pevně ji přišroubujeme. Použít můžeme vruty se zápustnou hlavou o vhodné délce nebo nábytkové spojovací šrouby.

 9. V podstavci budou schovány velké zásuvky. Sešroubujeme je stejně jako podstavec z laminových desek.

 10. Od výšky boků zásuvek odečteme rezervu na malá pojížděcí kolečka. Kolečka nemusí být otočná do všech stran, zásuvky budou pojíždět jen v podstavci.

 11. K hotovým zásuvkám s kolečky přišroubovanými do pevného dna zásuvky připevníme přední čílka. Nejlépe je přichytíme pomocí oboustranné pásky. Z vnitřní strany je připevníme malými šroubky.

 12. Přes čílka pak přišroubujeme úchyty zásuvek. Pro jejich přesné rozměření použijeme kovový úhelník.

 13. Nejprve určíme střed a vzdálenost od kraje. Potom malým vrtáčkem otvory na šroubky předvrtáme.

 14. Z tenkých latěk o šířce cca 8 cm si vyrobíme dvířka skříně. Do jejich hrany vyřízneme na pile nebo pomocí frézky zapuštění na vložení výplně. Rohový spoj můžeme provést sešroubováním nebo spojením na kolíčky.

Pepův tipŠířka dvířek by měla být shodná s čílky zásuvek. Musíme ale připočítat malou, asi 2cm rezervu pro překrývání posuvných dvířek. Dvířka nasadíme a vyzkoušíme jejich funkčnost.
V případě potřeby je vyštelujeme.
Pepův tipNakonec šatní skříň spolu se zásuvkami barevně povrchově upravíme krycími barvami. Tak bude celá skříň barevně sjednocena.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Renovace stolku Lazurolem 24  fotek

Renovace stolku Lazurolem

Možná, že i vy jste na půdě objevili nějaký šikovný kousek, který by se hodil i do moderně vybavené domácnosti. Nám se podařilo najít malý stůl a po p ...


Renovace thonetky 23  fotek

Renovace thonetky

Stará židle nebo křesílko z tvrdého dřeva s elegantními ladnými tvary, ohýbanými vyztuženými područkami nebo opěradlem, nalezená na půdě po babičce ne ...


Renovace židle za pár kaček 13  fotek

Renovace židle za pár kaček

Rozbil nebo protrhl se vám sedák oblíbené sklápěcí židle, ale nechce se vám kupovat novou? Pokud má židle v pořádku konstrukci a dobře slouží k poseze ...


Tip od čtenáře – skříň z OSB 9  fotek

Tip od čtenáře – skříň z OSB

OSB materiál znají mnozí jen z použití v dřevostavbách nebo jako dočasné oplocení či zakrytí stavebního materiálu. Broušené upravené desky OSB, vyrobe ...


Drhne vám zásuvka? 1  fotek

Drhne vám zásuvka?

Drhnoucí zásuvka, která místo v pojezdech pojíždí pouze po dřevěné nebo plastové liště nemusí být příčinou zlosti, když nejde dobře otevřít. Často sta ...


Renovace stoličky 14  fotek

Renovace stoličky

Stará dřevěná stolička, která je nejen oprýskaná, ale i značně rozklížená, se ještě může hodit třeba jako stolek pod květináč, stačí jí věnovat chvíli ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×