Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Podložky pro podlahy pokládané plovoucím způsobem

Podložky pro podlahy pokládané plovoucím způsobem
Podložky pro plovoucí podlahy laici často mylně považují za prostředek k vyrovnání nerovností podkladních vrstev nebo je zaměňují za parozábrany. Jejich funkce je ovšem jiná – podložky především plní funkci separační vrstvy a slouží jako prostředek k útlumu kročejové hlučnosti. Jejich vedlejší vlastností je zpomalení průniku vlhkosti z podkladu či tepelná izolace.
reklama

Mezi nejběžnější volně kladené podložky používané při pokládkách plovoucích podlah patří například Mirelon a vlnitá lepenka. Mirelon je pěnový polyetylen o tl. 2 a 3 mm a dodává se v pásu o šíři 100 nebo 110 mm, kdy kročejový útlum je 17 dB. Podobné hodnoty a rozměry nabízejí rovněž výrobky nazývané Ethafoam nebo Duofol.

Vlnitou lepenku o tl. 2,5 mm doporučují výrobci dřevěných i laminátových podlah jako podložku vhodnou na podlahové vytápění. Na teplovodní podlahové vytápění je zase vhodná podložka s obchodní značkou TUPLEX, která vykazuje vynikající kročejový útlum a zajišťuje odvětrání případných par. Neměli bychom opomenout také podložku SIREX TA 3502 antracite, která je rovněž vhodná na podlahové vytápění a její kročejový útlum vykazuje hodnotu 19,7 dB. Firma HARO dodává pro podlahové vytápění podložku ze syntetického kaučuku o tloušťce 3 mm s vykazujícími hodnotami kročejového útlumu 21 dB.

Připomeňme také méně známé produkty. Patří mezi ně například korková podložka o tl. 2 mm, nebo podložky z dřevovláknitých desek o hustotě 200–300 kg/m3, u nichž je zvýšena odolnost proti vlhkosti. Vyrábějí se v tl. 4–8 mm a jsou ideální pro účely vyrovnání výškových úrovní podlah. Vzhledem k jejich materiálovému složení a tloušťce jsou jejich hodnoty útlumu zvuku značně vyšší. Uvádí se útlum 18–27 dB.

Podlaha Alloc Universal je opatřena speciálně vyvinutou tlumící podložkou Silent Systém. Ta redukuje zvuk kroků v místnosti o 50 % v porovnání s podlahami, které tuto podložku nemají. Navíc zpříjemňuje chůzi po podlaze. Alloc Silent System je součástí podlahových lamel už z výroby.

Do samostatné skupiny bychom měli zařadit podložky, které jsou již z výroby součástí podlahových dílců, a to jak u laminátových, tak i u vícevrstvých dřevěných podlah. Výrobci je označují jako SILENT PRO, AKUTEC, SILENCIO, ACOUSTIC a další. Vlastnosti těchto podložek jsou vynikající především v pohlcování zvuku odrážejícího se od povrchu podlahové krytiny do prostoru. Další předností je časová úspora při samotné pokládce. Obě tyto vlastnosti nenahradí žádná volně kladená podložka. Za zmínku stojí i možnost jejich pokládky na teplovodní podlahové vytápění.

Vybíráme z www Podlaháři CZ.

Autor: Podlaháři CZ, P.Zeman (text), PePa, Profi-Floor HT (foto)

Související články

Dřevěné podlahy 6  fotek

Dřevěné podlahy

Předkládáme vám stručný přehled dřevěných podlah, který by vám měl ulehčit orientaci v tomto poměrně rozsáhlém sortimentu. Nejdůležitější členění je d ...


Podlahové krytiny – 2. díl 25  fotek

Podlahové krytiny – 2. díl

Nehodí-li se nám do interiéru dřevěná nebo laminátová podlaha, můžeme volit mezi dlažbou, linem, korkem nebo kobercem. Každá podlahová krytina má svá ...


Podlahové krytiny  – 1. díl 30  fotek

Podlahové krytiny – 1. díl

Jakou podlahovou krytinu a podle jakých kriterií volit? To je otázka, která při renovaci, rekonstrukci nebo koupi nového bytu zaměstná hlavy mnohým z ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×