Právě soutěžíme o:
oboustranně lepicí pásky tesa oboustranně lepicí pásky tesa
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Zvýšené úložné pódium

Zvýšené úložné pódium

Úložného prostoru není nikdy dost a platí to zejména v menších bytech. Do jednoho takového jsme se vypravili pro inspiraci. Řešením úložného prostoru pro malý rekonstruovaný byt byla stavba zvýšeného pódia. Taková „skříň naplocho“ snadno skryje sezonní oblečení nebo sportovní potřeby stejně jako matraci pro návštěvy. Na samotném pódiu, které navazuje na kuchyňské zákoutí, je pak jídelní stůl.

reklama

Konstrukce je kvůli požadované vysoké únosnosti svařena z kovových profilů 50 x 50 mm. Na její výrobu však můžeme použít i silnější dřevěné hranolky. Důležitá je vždy velikost nebo šíře celé konstrukce.

Nožičky vyrobené ze stejného materiálu jsou zakončeny plastovými zátkami. Materiál jsme zakoupili v prodejně s hutním materiálem, kde nám profily na strojní pile na kov také přesně zakrátili na požadovaný rozměr.

Při počítání velikosti konstrukce necháme po obvodě asi 2 cm rezervu kvůli nerovnostem stěn.

Postup

 1. S úložným pódiem se v malém bytě počítalo při rekonstrukci od začátku. Výše umístěná okna umožnila i nové umístění radiátoru nad úroveň budoucího úložného pódia.

 2. Kovovou svařovanou konstrukci ze čtvercových profilů 50x50mm před samotnou montáží do bytu nejprve odmastíme a natřeme základovou barvou na kov.

 3. Oba díly tvořící konstrukci vzájemně spojíme delším šroubem. Neseženeme-li vhodnou délku, poslouží nám závitová tyč, kterou pilkou na železo zkrátíme na vhodný rozměr.

 4. Pomocí dlouhé vodováhy zkontrolujeme rovinu celé spojené konstrukce, a to jak podélně, tak příčně. Starší podlaha může být prošlapaná nebo propadlá a konstrukce by se pak houpala.

 5. V případě nerovné podlahy si vypomůžeme čtvercovými podložkami, které si nařežeme ze sololitu nebo tenké překližky. K podlaze nebo nožičkám je pak můžeme připevnit oboustrannou lepicí páskou.

 6. Aby se na pódium dobře dostávalo, je jedna jeho nástupní hrana opatřena schůdkem. Ten nepřečnívá do prostoru, ale je zapuštěn do půdorysu pódia. Díl se schůdkem je tedy o potřebnou délku kratší.

 7. Podlahu podia tvoří MDF deska o síle 25 mm. Použít můžeme i dřevotřískovou či překližkovou desku. Pro snadnou manipulaci při dopravě a montáži je podlaha podia tvořena čtyřmi stejně širokými pruhy.

 8. Desky ke konstrukci připevníme šrouby do železa. Otvory pro ně si předvrtáme, jejich hlavy zapustíme do materiálu podlahy. Na plochu připravíme podkladovou fólii mirelon.

 9. Fólie je základem při pokládce plovoucí podlahy. Podlahu zateplí a zamezí vysokému kročejovému hluku. Pokládá se na sraz, nikoliv přes sebe. Přesahy se po pokládce odříznou.

 10. Plovoucí podlahu začneme pokládat z levého rohu směrem doprava. Vhodná je zámková podlaha systému „CLICK“ bez nutnosti použít lepidlo.

 11. Po dokončení plovoucí podlahy je potřeba její přední nástupní hrany na pódium olemovat. V pokosnici si profily pilkou na kov přesně zkrátíme, otřepy zabrousíme smirkem.

 12. Na dokončení hran jsou vhodné tenké hliníkové profily používané například na koberce a schody. Rohový spoj můžeme řešit pod úhlem 45 stupňů nebo jako na fotografii spojkou.

 13. Opláštit musíme také rozdíl v délce konstrukcí, který bude tvořit bok schůdku. Na konstrukci přišroubujeme MDF desku v potřebné velikosti. K ní přilepíme a svěrkami zajistíme lamely plovoucí podlahy.

 14. Položenou plovoucí podlahu dokončíme podlahovými lištami. Ty stejně jako hliníkové L profily přesně zkrátíme v pokosnici. Použít můžeme pilku na kov nebo ostrou čepovku.

 15. Na nohy podia na přední pohledové hraně připevníme malými šroubky skříňové magnety. Otvory pro šroubky do kovu si budeme nejprve muset předvrtat malým vrtáčkem.

 16. Schůdek stejně jako podlaha podia je tvořen MDF deskou o síle 25 mm. Jeho zadní vyšší deska končí 2-3 mm pod hranou podlahy podia. Samotný schůdek je spojen delšími konfirmáty.

 17. Schůdek, stejně jako pódium, obložíme plovoucí podlahou. Ze spodní strany stupínku nalepíme filcové podložky. Ty zabrání při posunování schůdku poškození podlahy.

 18. Zavřené pódium vypadá elegantně. Jeho přední stěnu drží magnety, takže ji stačí jednoduše odsunout. Schůdky mají v hraně u podlahy malé vybrání, za které je pohodlně vysuneme.

Pepův tipAbychom si pod podiem nepoškrábali podlahu (co když někdy místnost přestavíme a zařídíme jinak), předměty ukládáme v jednoduchých látkových nebo plastových obalech. Usnadníme si tak i jejich vytahování a zabráníme zaprášení.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Související články

Pánský salon - epizoda 1, simulátor běhu v lese

Když máš nápad a materiál, je možné téměř cokoliv. K tomu ještě prostor, kde se dá tvořit, zkoušet a vyrábět. Můžeš vytvořit třeba simulátor běhu v ...

Pódium na spaní i hraní 14  fotek

Pódium na spaní i hraní

Málokterý dětský pokoj je tak velký, aby se do něj ke spokojenosti ratolestí pohodlně vešla postel a další nábytek, a současně zbylo místo pro zábavu. ...


Patro v úzké místnosti 20  fotek

Patro v úzké místnosti

Manželé s dcerkou se nastěhovali do staršího činžovního domu a přemýšleli, jak přeměnit a využít úzkou dlouhou místnost, vlastně bývalý pokojík pro sl ...


Postel pod patro v úzké místnosti 18  fotek

Postel pod patro v úzké místnosti

I v malém prostoru lze vytvořit praktické a příjemné místo na spaní. V tomto případě je v úzké a dlouhé místnosti pod zvýšeným patrem dětský pokojíček ...


Mohlo by vás zajímat

Čištění zlatých šperků

Čištění zlatých šperků

I zlaté šperky po nějakém čase ztrácejí lesk, ale většinou jim jejich původní krásu můžeme velmi rychle navrátit. V litru teplé vody rozmícháme pět gr ...


Destičkový rošt pro dokonalé spaní

Destičkový rošt pro dokonalé spaní

Tajemství dobrého spánku spočívá kromě matrace i ve správném roštu. Kromě laťkových a běžných lamelových roštů se můžeme setkat i s roštem destičkovým ...


Co všechno byste měli zkontrolovat při nákupu vitríny?

Co všechno byste měli zkontrolovat při nákupu vitríny?

Při nákupu si dávejte pozor na stabilitu vitríny a nosnost polic (především pokud jsou skleněné). Zkontrolujte také pevnost a kvalitu spojů i použitéh ...


Vyháníme červotoče

Vyháníme červotoče

Drobné dírky a úzké tunely v nábytku jsou v naprosté většině případů signálem, že se nám do domácnosti nastěhovali červotoči. Jak na červotoče v nábyt ...


reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 2.2.2016 03:35 Jaroslav Patrný
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 7.11.2015 12:17 Mil Plam
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 1.10.2015 16:37 Mirek Sýkora
0
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 4.6.2015 09:16 Zuzana Dvořáková
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.5.2015 10:06 JOSEF KÁDNER
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 29.5.2015 21:35 JOSEF KÁDNER
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 23.4.2015 20:53 Milos novy
1
reklama

reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×