Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak zajistit bezpečný domov pro děti?

Jak zajistit bezpečný domov pro děti?
Většina dětských úrazů se přihodí doma nebo v blízkosti domova. V každém domě či bytě číhá na děti nebezpečí, na které mnohdy zapomínáme nebo které si neuvědomíme: příkré schody, ostré rohy, těžké skříně, které se mohou převrhnout... a neštěstí je tu dřív, než se nadějeme. Děti jsou nesmírně zvídavé, což je pro jejich zdravý rozvoj a růst nezbytné, ale nicméně ne vždy dokážou odhadnout, k čemu by mohly jejich hry či nápady vést. Je dobré nechat je objevovat svět, ale pod dohledem.
reklama

Abychom vám pomohli vytvořit bezpečnější domov pro vaše vynalézavé děti, vyvinuli jsme řadu bezpečnostních prvků, jako je zábrana na schody, chrániče na rohy, pojistky do oken a zásuvek, protiskluzové podložky do vany... Děti sice díky nim nebudou poslušnější ani klidnější – ale vám, rodičům, tyto bezpečnostní prvky určitě pomohou děti při dovádění uhlídat a ochránit.

S protiskluzovou podložkou ve vaně bude koupání stejně zábavné, ale navíc bezpečnější. Protiskluzová podložka snižuje nebezpečí uklouznutí ve vaně. Upevňuje se pomocí přísavek.

Děti rády „pomáhají“ při vaření. Bojíte se, že na sebe strhnou hrnec nebo si popálí prstíky? Pokud si chcete šetřit nervy, nezapomeňte na bezpečnostní kryt na varnou desku PATRULL. Jeho šířku můžete nastavit v rozmezí 57–100 cm, takže se hodí na většinu sporáků a varných desek. Vaše kuchyně tak bude pro děti mnohem bezpečnější.

Než se děti naučí chodit, nějakou dobu jim to potrvá. V tomto období určitě využijete chrániče rohů, které snižují nebezpečí poranění dítěte ostrými hranami. Chrániče jednoduše nalepíte na roh skříňky nebo stolu.

Bezpečnostní uzávěr snižuje nebezpečí pádu z okna. Je vhodný pro všechny typy oken. Pootevřené okno zůstane v požadované poloze.

„Já sám, já sám!“ Tohle už jste asi někde slyšeli, že? Dětská stolička dětem umožní lépe dosáhnout například na umyvadlo a vodovodní kohoutek. Uvidíte, že si budou mýt ruce mnohem ochotněji, když to budou moci zvládnout samy! Protiskluzový povrch na vrchní straně snižuje nebezpečí uklouznutí. FÖRSIKTIG, dětská stolička. Cena: 59,– Kč.

Pojistka do zásuvky zabrání tomu, aby se dítě dostalo k ostrým nebo jinak nebezpečným předmětům uloženým v zásuvce nebo skříňce.

Protiskluzové pásky snižují nebezpečí pádu ze schodů. Můžete je ustřihnout v délcepodle potřeby.

Dítě ve vysoké židličce může stolovat s ostatními členy rodiny. Vysoká židle je vybavena bezpečnostním pásem, snadno se čistí, je lehká a skladná.

Zamezit dětem vstup tam kam nechceme pomůže bezpečnostní zábrana, která je vhodná pro otvory o velikosti od 72,1 do 110,9 cm.
Je určena do prostoru mezi dveřmi a před schodištěm, ale není určeno do oken. Dodává se včetně šroubů do dřeva. Ovšem pozor – různé materiály zdiva vyžadují rozdílný spojovací materiál. Použijte proto šrouby vhodné pro vaše stěny. Doporučeno pro děti do 24 měsíců.

Více informací o bezpečnostních prvcích najdete také na www.IKEA.cz

Autor: IKEA (text a foto), komerční prezentace

Související články

Jednoduché proměny vašeho domova 2  fotek

Jednoduché proměny vašeho domova

„Snadná proměna domova“, to je heslo, které se stalo hlavním tématem následujícího obchodního roku v IKEA, jehož cílem je umožnit zákazníkům, aby si i ...


God Jul aneb veselé Vánoce! 4  fotek

God Jul aneb veselé Vánoce!

Obchodní domy IKEA začaly nabízet již v listopadu vánoční sortiment, aby se zákazníci mohli včas připravit na nejhezčí svátky v roce. Pod jednou střec ...


Design patří do skutečných domovů 11  fotek

Design patří do skutečných domovů

Společnost IKEA vytvořila pro návštěvníky letošního Designbloku v rámci své expozice rozsáhlý interaktivní prostor, ve kterém si návštěvníci mohli pro ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×