Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Protiskluzová páska do suchého i vlhkého prostředí

Protiskluzová páska do suchého i vlhkého prostředí
Když hrdina filmové grotesky uklouzne a padá, pitvorně mává rukama, aby udržel rovnováhu. Někdy pád vybere, někdy ne, ale vždycky nám to přijde hromsky směšné. Pokud uklouzneme sami, nemáme daleko k výrazům a slovům, jež nenajdeme v každém slovníku. Přitom pomoc nebo spíš prevence je jednoduchá - protiskluzová páska.
reklama

A co teprve když si při pádu přivodíme zranění. Nemusí jít hned o zlámané končetiny, ono i zdánlivě nevinné potlučení bolí. A takové uklouznutí na schodech může být i smrtelné. Podle statistik pojišťoven si nejvíc úrazů způsobujeme doma a ve svém volném čase. Tolik módní podlahy jako sklo, mokrá dlažba v koupelně a nebo v okolí bazénu, či právě domovní schodiště (ale někdy stáčí i pár stupňů, jimiž překonáváme rozdílnou úroveň podlah) představují nebezpečí nejen pro ztřeštěné děti a seniory.

Existuje způsob jak uklouznutí na takových kritických místech zabránit? Někdy používané lišty na hraně schodů jsou nepraktické a dokonce mohou úraz zavinit. Aplikovat lze i různé typy protiskluzových nátěrů. Ne vždy jsou pohledné, ale vždycky pracné. Navíc je třeba je po čase obnovovat. Rychlým a jednoduchým řešením jsou protiskluzové pásky.

Pokud má taková páska dobře plnit své poslání, měla by na povrchu dobře držet. Nejde ale jen o řádnou přilnavost, ale o to, aby též byla pokud možno stálá, čili abychom ji nemuseli neustále obnovovat. Tyto vlastnosti oceníme především při náročných zátěžových aplikacích, jakým může být umístění pásky (v našem případě od společnosti tesa®) třeba na frekventovaném schodišti. Držela zde dobře, protože na zadní straně má vrstvu velmi přilnavého lepidla. Snadno se i na suchý odmaštěný povrch aplikuje.

Pásky uplatníme i tam, kde by jiný způsob ochrany před sklouznutím byl problematický, tedy ve vlhkém prostředí: na okrajích bazénů vnitřních, ale i vnějších, v koupelnách. Vůči vlhkosti a vodě odolnými tesa® páskami můžeme vybavit i paluby lodí, od pramičky po jachtu nejen pro naše domácí vody, ale třeba i námořní, protože tyto protiskluzové pásky se zdarem odolávají i mořské vodě i teplotním výkyvům. Všechny samolepicí protiskluzové pásky udržujeme běžnými čisticími prostředky.

Bát se nemusíme ani toho, že bychom se při použití pásek dostali do rozporu s vkusem, protože volit můžeme s rozmyslem z několika barevných a transparentních variant. Černé a bílé transparentní pásky (především bílá) jsou například schopné částečně převzít barvu podkladu, takže je lze použít třeba na dřevěné povrchy tam, kde potřebujeme zabránit sklouznutí po podlaze. Rozhodně zvýší naše bezpečí především na schodech a použít je lze všude tam, kam se výrazná páska nehodí.

Pepův tip

Existují i pásky fluorescentní, které ve tmě zelenkavě září. Představte si situaci, kdy jste ve sklepě a dojde k výpadku proudu: než tápat k východu podél stěn a klopýtat o překážky, je určitě snazší řídit se nalepenou fotoluminiscenční páskou. Uplatní se i jako označení počátečních a koncových stupňů schodišť.

Připraveno ve spolupráci s firmou tesa tape.

Autor: Jiří Jan (text), tesa tape (foto)

Klíčová slova:


Související články

Bezpečnost v bytě  nejen pro děti 28  fotek

Bezpečnost v bytě nejen pro děti

Opatrnosti není nikdy nazbyt nejen při hrách, ale i při bydlení s malými dětmi. Mnohdy až poté, co přibude další člen domácnosti a někdy bohužel až te ...


Podložky na nožky pro nábytek aneb stop škrábancům 16  fotek

Podložky na nožky pro nábytek aneb stop škrábancům

Přemisťování, šoupání, posunování, bouchání dveří – to všechno jsou věci, které určitě přijdou na přetřes kdykoliv máte novou podlahu, nábytek či čers ...


Maskovací pásky tesa

Maskovací pásky tesa přesně zakryjí jakoukoliv plochu či hranu a zabrání nechtěnému průsaku barvy. Malířské pásky tesa jsou vhodné k použití se všemi ...

reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×