Právě soutěžíme o:
vstupenky na veletrh Střechy Praha vstupenky na veletrh Střechy Praha
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak opravit čílek?

Jak opravit čílek?
Stane se to vždycky, když se to nejmíň hodí, jen trochu víc zabereme za zásuvku a čílko upadne, v lepším případě na zem, v horším přímo na náš palec.
reklama

Postup

 1. Nejprve odšroubujeme úchyt a vrchní pohledovou stranu čílka od vnitřní strany. Prohlédneme, jestli se čílko při pádu nepoškodilo. Pokud se uštípne kousek lamina, lze jej opravit tmelem na dřevo (např. Ceys).

 2. Vypadnutí čílka většinou způsobí uvolněné šrouby, otvory na ně se při častém používání vymelou a šrouby nedrží. Připevníme vnitřní stranu čílka většími šrouby se zápustnou hlavou.

 3. Při uvolnění čílka se ze dna vytáhly malé hřebíčky, kterými bylo dno přichyceno. Pokud není poškozen materiál dna, stačí tedy přitlouci dno zpět ke hraně čílka hřebíčky o trošku většími, než byly ty původní.

 4. Vnější část čílka vrátíme na místo za pomoci oboustranné pásky: nejprve si nalepíme pásku na vnitřní stranu pohledového dílu čílka...

 5. ...pak odlepíme krycí vrstvu z druhé strany pásky.

 6. Zásuvku zavřeme a čílko opatřené páskou přitiskneme na správné místo tak, aby bylo s ostatními čílky v zákrytu. Zásuvku opatrně povysuneme, abychom se dovnitř dostali se šroubovákem.

 7. Pokud se původní otvory na šrouby nepoškodily ani nevymlely, je možné je použít, stačí nejprve z vnitřní strany přišroubovat čílko a pak i úchyt.

 8. Tip:
  Máte-li zásuvky s jednoduchou přední stěnou, kdy je čílko přichycené dřevěnými kolíčky – týbly – jen do bočních hran zásuvky, bývá problém jinde. Většinou se materiál vyštípne a kolíčky zůstanou na svých místech. V takovém případě není třeba odšroubovávat úchyt.

 9. Vyštípnutý otvor vyplníme tmelem na dřevo a necháme důkladně zatvrdnout. Tmel můžeme koupit v drogerii nebo si jej vyrobit ze směsi disperzního lepidla a pilin. Po zatvrdnutí přebytečnou část tmelu odstraníme nožem nebo dlátkema místo přebrousíme dohladka smirkovým papírem.

 10. Vrtákem vytvoříme nový otvor pro týbl. Do něj naneseme lepidlo a čílko nasadíme zpět. Lehce jej přiklepneme paličkou, a než začneme zásuvku znovu používat, necháme lepidlo důkladně zaschnout.

 11. Tip na dřevotmel – rozdělává se nitroředidlem S6000, které lze koupit v drogerii.

Pepův tipPřebytečný tmel i lepidlo, které vyteče kolem týblů, ihned otřeme vlhkým hadříkem, jinak by mohlo zatvrdnout a zásuvka by pak nešla správně dovřít, protože čílko by nedoléhalo.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Tip na dárek i na šikového pomocníka do kuchyně 3  fotek

Tip na dárek i na šikového pomocníka do kuchyně

Vánoce jsou za doslova za dveřmi, dobíhá předvánoční úklid, chystáte překvapení pod stromeček, pečete cukroví a přemýšlíte o dobrotách na sváteční dny ...


Zvládnu to sama?!! 1  fotek

Zvládnu to sama?!!

Znáte to taky, průvan pode dveřmi, kohoutek v kuchyni kape už tři týdny a světlo v předsíni nesvítí a není, kdo by vyměnil žárovku.


Lišty a kuchyňská linka 5  fotek

Lišty a kuchyňská linka

Při renovaci nebo montáži nové kuchyňské linky budete řešit i problém případného nastavení pracovní desky nebo ošetření výřezů pro dřez a sklokeramick ...


Oprava silikonu kolem vany 11  fotek

Oprava silikonu kolem vany

Když začínají spáry za vanou či sprchovým koutem prosakovat, nebo když kraje začernají vznikající plísní a nic nepomáhá, je potřeba oprava silikonu ...


Oprava květináče lepidlem Pattex 18  fotek

Oprava květináče lepidlem Pattex

Křach...ozvalo se při otevření kufru auta a nový květináč je na dva kusy. Doprčic, přece nepojedu pro novej, stejně už zavírali..., ale do čeho to zas ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×