Právě soutěžíme o:
zahradnické nůžky Fiskars zahradnické nůžky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Doprovodný program na veletrzích FOR PASIV a FOR WOOD poradí se stavbou i s dotacemi

Doprovodný program na veletrzích FOR PASIV a FOR WOOD poradí se stavbou i s dotacemi

Už ve dnech 7. až 9. února se v PVA EXPO PRAHA představí veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV a veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů FOR WOOD. Souběh přinese novinky v oboru a pomocí specialistů poradí s plánováním projektů i s dotacemi. V rámci programu se vyhlásí vítěz soutěže Pasivní dům 2018.

reklama

Vítěze najde na veletrhu FOR PASIV 4. ročník soutěžní přehlídky Pasivní dům 2018 vyhlášené na podzimním veletrhu FOR ARCH. Soutěž oceňující nejzajímavější úsporné domy v ČR představuje veřejnosti moderní stavby nové i zrekonstruované. O vítězství bojovalo 32 novostaveb a 35 rekonstruovaných objektů. Už 7. února bude jasno, kdo získá Cenu generálního partnera, Cenu hlavního mediálního partnera a Cenu poroty a Cenu veřejnosti v kategorii Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce.

Veletrh poradí s dotacemi i s konstrukcemi

Návštěvníci FOR PASIV a FOR WOOD budou moci využít bezplatných rad v poradenských centrech napříč obory. Například Poradenské centrum FOR PASIV v hale 2, organizované s odborným partnerem Centrum pasivního domu, pomůže s představami a plány na bydlení či rekonstrukci. Radit bude řada odborníků na pasivní domy z různých oborů – architekti, projektanti, stavitelé, energetičtí poradci, experti na větrání, vzduchotěsnost, experti na dotace a financování.

Cenné rady se mohou zájemci dozvědět i na řadě bezplatných seminářů a přednášek, které se v rámci veletrhů budou pořádat. Jak si zajistit zdravé a komfortní vnitřní prostředí v domě poradí přednáška Větrání s rekuperací teplaa sálavé stropní vytápění a chlazení ve čtvrtek 7. února od 16:00 v hale 2, přednáškovém sále 5. V pátečním programu se objeví i Zelené střechy od A do Z, které od 13:00 představí funkce, typy, realizaci a následnou údržbu, ale i časté chyby a úskalí.

Páteční odpoledne bude v hale 2, přednáškovém sále 5 patřit dotacím. Od 14 hodin poběží blok přednášek Ušetřete s dotacemi na úsporné bydlení s odborníky Státního fondu životního prostředí. V sobotu (i v předchozích dnech) od 10:30 na tom samém místě se návštěvníci mohou dozvědět zajímavosti na akci Příběhy pasivních domů očima jejich majitelů, architektů, projektantů i stavebních firem. Jak chybovat při budování co nejméně? Poradí přednáška Nejčastější chyby při výstavbě úsporných domů od 13:45. Ve čtvrtek a pátek bude probíhat Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO pro žáky stavebních odborných škol oborů zedník a truhlář.

Vše o dřevě i Řemeslo dětem

Pro zájemce o dřevostavby bude při veletrhu FOR WOOD fungovat stejnojmenné poradenské centrum. Radit budou Ing. arch. Klára Císařovská a Ing. arch Štěpán Svejkovský z ateliéru Mooza architecture nebo Ing. Renata Böhmová a Ing. Pavel Nováček z kanceláře 2PROJEKTANTI. Kromě něj budou k dispozici v hale 2, sektoru D po dobu konání akce přednášky v Centru dřevostaveb DEKWOOD.
Sobotní program ve vstupní hale II, konferenčním sále 6 nabídne Asociace dodavatelů montovaných domů. V přednáškovém bloku poradí s orientací na trhu dřevostaveb, s kritérii pro výběr dodavatele a kontrolou výstavby, představí výstavbu po roce 2020, nebo ukáže, jak začlenit komín do dřevostavby. Nebudou chybět ani komentované příklady kvalitních dřevostaveb nebo přednáška Využití inovativního materiálu a desek OSB FIRESTOP ve stropních konstrukcích dřevostaveb.
V sobotu si přijdou na své i rodiny s dětmi, kdy se bude konat akce Řemeslo dětem s hlavním partnerem PEFC ČR s možností vlastnoruční tvorby. Spoluorganizátor Šikovné děti, z.s. připravil program se šesti disciplínami. V rámci veletrhu si mohou návštěvníci ověřit i své vědomosti o přírodě a stát se DETEKTIVEM LESNÍHO SVĚTA. Nebude chybět stezka s oblíbenými kuličkolamy, frotáží, dendrofony a drobnostmi s autorskými ilustracemi pro radost.

Program FOR PASIV v bodech

 • Poradenské centrum FOR PASIV – 7. až 9. února
 • Poradenství: Komínová asociace – APOKS – 7. až 9. února
 • Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO – 7. a 8. února
 • Soutěž Pasivní dům – vyhlášení výsledků – 7. února
 • Dřevěné výrobky v pasivním domě – víc než jen bižuterie – čtvrtek 7. února
 • Příběhy pasivních domů – 7. až 9. února
 • Zelené střechy od A do Z – 8. a 9. února
 • Ušetřete s dotacemi na úsporné bydlení – 8. a 9. února
 • Řemeslo dětem – 9. února
 • Zdroje tepla pro vytápění pasivních domů a nucené větrání v souvislostech – 9. února
 • Nejčastější chyby při výstavbě úsporných domů – 9. února

Více informací na: www.forpasiv.cz/program

Program FOR WOOD v bodech

 • Poradenské centrum FOR WOOD – 7. až 9. února
 • Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO – 7. a 8. února
 • Centrum dřevostaveb DEKWOOD – 7. až 9. února
 • Řemeslo dětem – 9. února
 • ADMD – Zorientujte se na trhu dřevostaveb – 9. února
 • Kritéria pro výběr dodavatele a kontrola výstavby dřevostaveb – 9. února
 • Výstavba po roce 2020 – 9 února
 • Začlenění komínu do dřevostaveb – 9. února
 • Využití inovativního materiálu a desek OSB FIRESTOP ve stropních konstrukcích dřevostaveb – 9. 2.
 • Komentované příklady kvalitních dřevostaveb – 9. února
 • Masivní dřevostavby – 9. února
 • Vyhlášení ankety „DŘEVOSTAVBA ROKU 2018“ časopisů DŘEVO&STAVBY a SRUBY&ROUBENKY – 9. února

Více informací na: www.for-wood.cz/program

Autor: PVA EXPO PRAHA (tisková zpráva)

Související články

Pasivní dům nemusí být dražší 5  fotek

Pasivní dům nemusí být dražší

U měst roste to, co někdy pojmenováváme satelit a jindy „paneláky naležato“: na malých parcelách rostou rodinné domky které, pokud mají klasickou kons ...


Pasivní dům si můžete vyzkoušet na vlastní kůži 8  fotek

Pasivní dům si můžete vyzkoušet na vlastní kůži

Pasivní domy se v současnosti stávají novým trendem v bydlení, a to zejména z důvodu rostoucích cen energie a směrnice Evropské unie, podle které musí ...


Dřevostavba a její fungující izolace 6  fotek

Dřevostavba a její fungující izolace

Když si projektant staví vlastní dům, a k tomu ještě dřevostavbu, vzbuzuje to v nás určitou zvědavost a chuť vědět, jak to dělá a jaké materiály po ...


Dřevostavba byla srdcovou i rozumovou volbou 2  fotek

Dřevostavba byla srdcovou i rozumovou volbou

Když se manželé Červení rozhodovali, jaké si pořídí bydlení, dřevostavba vyhrála. Hlavními důvody této volby byly láska ke dřevu, důvěra v moderní ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×