Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dubnový Zahrádkář na stáncích od 24. března

Dubnový Zahrádkář na stáncích od 24. března

Dubnový časopis Zahrádkář vám připomene, že jarní práce jsou už v plném tempu. Zahradní architekti představí zeleninovou a bylinkovou zahradu, která potěší každou kuchařku. Dozvíte se, proč vás klamou prodejci nabízející sloupcovité třešně, slivoně či dokonce ostružiníky a seznámíte se i s nejlepšími ranými a středně zrajícími odrůdami jahod. Navíc všechny předplatitele odměníme za věrnost přiloženým balíčkem osiva lilku. Ať jste předplatitel, nebo si zakoupíte časopis na stánku, na 3. straně dubnového čísla najdete speciální kód pro stažení programu Sadovnická produkce mini, díky němuž si může snadno naprojektovat svou vlastní zahradu.

reklama

V dubnovém čísle se dále dočtete:

Znovuobjevený aksamitník

Aksamitník neboli afrikán patří mezi nejoblíbenější letničky. Aztékové jím léčili nemocné, hinduisté jeho silnou vůní odhání zlé duchy. Vypěstovat afrikán v domácích podmínkách není nic těžkého, jak se přesvědčíte v obsáhlém materiálu na straně 6. Silná vůně jej chrání nejen před zlými duchy, ale i před většinou skutečných škůdců. Věděli jste, že drobné květy aksamitníku drobnokvětého využijete i k přizdobení pokrmů?

První práce na zahrádce

Ke konci dubna již můžete vynést ven nádoby s balkonovými květinami. Poprvé můžete posekat trávník a přihnojit jej. Specifickou a intenzivní péči vyžadují růže. Mezi desítkami dubnových rad pro okrasnou, i užitkovou zahradu se rovněž dozvíte, že u hortenzie velkolisté je nutné odstranit pouze uschlá květenství z loňského roku. Ovocné stromy je třeba důkladně zalévat. Na straně 22 vám Zahrádkář připomene, proti jakým chorobám je třeba v tomto čase ošetřit stromy a keře.

Chuť nebo výnos jahod? Obojí!

Dubnový Zahrádkář vám na straně 26 představí TOP pět odrůd jahod, které by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti. Jedna vítězí chutí, druhá vyniká vysokými výnosy, další odrůdu oceníte pro velké atraktivní plody. Odrůda Figaro odolá dobře plísním a jahody odrůdy Vivaldi si můžete dovolit vysadit opět po jahodách. Namíchejte si svůj dokonalý jahodový koktejl již při výsadbě.

Pěstování v nádobách

Bojujete s prostorem na terase nebo na zahradě? Pak nevynechejte článek Anity Blahušové na straně 44. Zjistíte, že při správném výběru a péči si můžete i na malém prostoru vybudovat téměř plnohodnotnou bylinkovou a zeleninovou zahrádku. Naučíte se zároveň, jak rostliny vhodně kombinovat, aby vzájemně podporovaly v růstu, nebo se naopak chránily před škůdci.

Zahrádkářka

Příloha Zahrádkářka: Špenátové dobroty; Zdravě a moderně podle Florentýny: Pohanka; Petra vaří s dětmi pro děti; Floristika: jarní nádoby z lišejníku; Pro šikovné ruce: Květy z proutků; Květomluva aneb květiny k nám promlouvají; Přírodní lékárna: Bříza.

Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Choroby a škůdci jahodníku 11  fotek

Choroby a škůdci jahodníku

Pěstování jahod je na našich zahradách velmi rozšířeno a svoji vlastní jahodu si rád utrhne skoro každý zahrádkář. I jahodník je však rostlina, kde ...


Aksamitník rozkladitý 6  fotek

Aksamitník rozkladitý

Aksamitník rozkladitý. Jednoletá, vzpřímená rostlina pocházející z oblasti Mexika a Guatemaly.


Nápady pěstované v nádobách 7  fotek

Nápady pěstované v nádobách

V dnešní době již není žádným problémem obstarat si dostatečné množství balkonových rostlin, které rozzáří a provoní od jara do podzimu okna, balkony, ...


Aby se nádobovým rostlinám dařilo 5  fotek

Aby se nádobovým rostlinám dařilo

Abychom rostliny v nádobách správně „nastartovali“ pro přicházející letní sezonu, je velmi důležité držet se několika zásad. Ať už pokojové nebo i nád ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×