Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

EcoPowerCore – okna z recyklovaného PVC

EcoPowerCore – okna z recyklovaného PVC

60 % celosvětové produkce PVC jde do stavebnictví. Z tvrzeného PVC se vyrábí armatury, desky, spojovací materiál, ale i okenní a dveřní profily. Naštěstí lze tento materiál až 7x recyklovat bez ztráty jeho původní kvality. Okna z recyklovaného PVC, jako např. EcoPowerCore od společnosti Inoutic, mají tedy stejné vlastnosti i vzhled jako okna z panenského materiálu. Šetří však přírodní zdroje a snižují emise CO2.

reklama

PVC neboli polyvinylchlorid má řadu vynikajících materiálových vlastností. Současná okna a dveře, vyrobené z PVC profilů díky svým konstrukčním řešením velmi dobře izolují a snižují tak náklady za energii spotřebovanou při topení, popřípadě chlazení. Zvyšují takékomfort bydlení tím, že nevyžadují žádnou náročnou údržbu (nemusí se brousit, natírat atp.) a tlumí hluk přicházející z exteriéru. Jsou také velmi variabilní z pohledu široké barevné škály, ze které lze vybírat. Pořízení nových PVC oken se určitě vyplatí a časová i finanční návratnost investice je velmi zajímavá.

Pokud chcete navíc udělat něco pro životní prostředí, zvolte si PVC profil z recyklátu. Mezi zodpovědné výrobce patří i společnost Inoutic, který je součástí skupiny Deceuninck, předního evropského výrobce PVC okenních a dveřních systémů, jehož výrobky prochází tzv. uzavřenou výrobní smyčkou. To znamená, že produkty, které firma vyrobí, po skončení jejich uplatnění následně ve své recyklační lince (Diksmuide, Belgie) zpracuje. Tato surovina se pak znovu používá pro výrobu nových PVC okenních a dveřních profilů s recyklovaným jádrem – EcoPowerCore, aniž by došlo ke zhoršení jejich materiálových vlastností, jako je pevnost, odolnost či tepelně izolační vlastnosti.

Vlastnosti recyklátu neboli regenerátu a jeho chemické složení jsou přísně sledované a dozorované nezávislými orgány a v praxi se jejich vlastnosti neliší od prvomateriálu. Například rohová pevnost profilů s přidaným podílem recyklátu proti profilům vyrobených pouze z panenského PVC je naprosto srovnatelná.

Kromě výborných materiálových vlastností navíc otvorové výplně, na jejichž výrobu byly použity profily s takto recyklovaným jádrem, nejsou na první pohled rozpoznatelné od oken vyrobených z profilů z panenského PVC. Případná obava zákazníků, že by jejich okna nebyla bílá, je tak zcela lichá. Speciální moderní technologie, kterou Inoutic používá, umožňuje recyklované jádro potáhnout tenkou vrstvou bílého panenského PVC a okno je tak, co do fyzikálních vlastností a vzhledu, naprosto identické s výrobkem z panenského PVC.

Okna a dveře vyrobené z profilů Inoutic, které mají recyklované jádro EcoPowerCore, jsou dostupné na českém trhu již nyní. Inoutic nabízí profily s recyklovaným jádrem EcoPowercore prozatím u dvou svých produktových řad:

  • Velmi kvalitní profil Prestige svou vyvážeností z pohledu designu a tepelně izolačních vlastností plní vysoké požadavky na moderní i nízkoenergetické stavby. (Šestikomorový profil, Uf = 1,1 W/m2K, vestavná hloubka 76 mm)
  • Dobrý poměr cena / výkon nabízí profily Arcade. (Pětikomorový systém, Uf = 1,2 W/m2K, vestavná hloubka 71 mm)

Autor: Inoutic / Deceuninck (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Dopřejte si kvalitní okna budoucnosti již dnes 5  fotek

Dopřejte si kvalitní okna budoucnosti již dnes

Renovujete svůj byt nebo stavíte nový dům? Investice do energeticky úsporných stavebních prvků vzhledem k rostoucím cenám energií je určitě rozumný kr ...


Kvalita oken a dveří se pozná v detailech 6  fotek

Kvalita oken a dveří se pozná v detailech

Dokonalost stavebního díla stojí a padá s detaily. To platí i pro okna a dveře, které hrají velkou roli v energetických úsporách. Společnost Inoutic r ...


Easystep – práh s nulovou výškou 3  fotek

Easystep – práh s nulovou výškou

U interiérových dveří jsme na řešení bez prahu dávno zvyklí, ale skutečně bezbariérový vstup na balkon či terasu má jen málokdo. Nový práh „Easyste ...


Okenní PVC profily s recyklovaným jádrem jsou trendem a budoucností 5  fotek

Okenní PVC profily s recyklovaným jádrem jsou trendem a budoucností

Bez plastů si dnes už neumíme náš život představit. Plastové materiály nás obklopují na každém kroku a používají se prakticky ve všech oblastech - ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
vrata z desek Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Libor
0
Poškozené interiérové dveře - dýha Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 hit
0
Zazděné okno zevnitř Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×