Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Fenix svítilny jsou čertovsky dobré

Fenix svítilny jsou čertovsky dobré

Bez světla to prostě nejde a to především v zimních měsících, kdy je tmy více než kdy jindy. Řešením je samozřejmě pořízení si nějaké baterky, to je jasné, ale jaké, aby nám splňovala přesně, co potřebujeme. Inspirací může být jedna ze svítilen v našem testu, svítilna Fénix.

reklama

Do dálky i na blízko

Někdy potřebujeme svítit do dálky, někdy na čtení nebo opravu a k tomu mít volné ruce bez toho, aby bylo nutné baterku držet v puse a snažit se něco nesrozumitelně říkat kolegovi. Přesně pro to vznikly čelovky. Mít při svícení volné ruce, to jsou nároky, které není problém splnit. K tomu všemu by ještě bylo ideální, aby byla baterka odolná, málo žrala a bylo možné regulovat intenzitu jejího světla v několika stupních. A když už si takto poroučíme, tak aby vydržela svítit co nejdéle. To vše bez problémů splňují obě testované svítilny.

Lucerna užitečná v každé situaci

Vypadá jako větší lahvička od léků. Jejím lékem je ale světlo. To nám pomůže zbavit se tmy všude, kde ji nepotřebujeme. Přes zimu kolem auta nebo v dílně na drobné přisvícení při montáži, v létě pak ve stanu nebo na dovolené v kempu. Její výhodou je, že dává světlo do všech stran. Je ji možné pověsit za sklopný drátěný úchyt nebo přichytit pomocí silného magnetu i našroubovat na stativ díky závitu ve spondí části. Zkontrolovat olej, dobít baterku nebo dolít vodu do ostřikovačů nemusí být v zimě, kdy se brzo stmívá, zrovna příjemné, kapota nám i trochu stíní. Magnetem připojíme svítilnu třeba zrovna na otevřený kufr auta a posvítíme si do pracovního prostoru.

Užitečná je i v boční kapse auta. Nejenom že dobře může osvětlit kufr dodávky nebo většího auta, ale je vhodná i jako rozptýlené světlo. Její bílý obal funguje jako difuzér, který rozptyluje záři do přirozeného rovnoměrného světla do všech stran.

Svítilna Fenix má 6 modů svícení. Čtyři bílé s rozdílnou intenzitou a dva červené, z toho jeden trvalý a jeden přerušovaný jako blikačka. Červené světlo může posloužit jako výstraha právě třeba na silnici při nenadálé události. Když po rozsvícení prvního nejslabšího modu bílé dvakrát krátce zmáčkneme, přepneme svítilnu do dvoumodu červené trvalé a blikací.

Výkonná čelovka

Na prostor je nenáročná velmi výkonná LED čelovka se dvěma reflektory a neuvěřitelným výkonem 1000 lumenů.

Vzhledem k velikosti akumulátoru je celá koncepce svítilny HP25R rozložena na přední část s reflektorem a zadní s akumulátorem. Váha je tak pohodlně rozložena a baterka drží pevně na hlavě. Reflektor je s akumulátorem spojen malým kabílkem. Hlavový křížový upínací popruh je pevný a pružný a jde jej podle potřeby nastavit ve všech směrech a svítilna sklopit jak budeme potřebovat. Čelovka má opravdu velmi výkonné čisté jasné světlo, které může oslnit. Vhodná je nejen pro outdoor, ale například i drobné montážní práce nebo pro řemeslníky. V mnoha případech je nutné při montáži mít vypnutou elektriku a snadno si pak můžeme přisvítit nebo ji naopak využit při opravě jističů nebo jejich zapojení.

Svítilna má dva reflektory, ale nejde svítit oběma najednou. Každý z nich zabírá jiný uhel, jeden je do dálky a jeden na čtení a práci na stole nebo blízko. Červená LED nabízí dva režimy, svícení a blikání.

Testováno kutilem

Stránky distributora těchto kvalitních amerických svítilen jsou plné podrobných technických specifikací o napájení, LED diodách, lumenech a všem možném. Tam je možnost zjistit přesné DNA své svítilny. Ne pokaždé je to však zapotřebí, někdy je lepší si je půjčit na test a návody a technická data číst až později, aby vás nesvazovala. Obě svítilny Fenix, jak čelovku HP25R tak lucernu CL 25R jsem měl k dispozici přes dva měsíce. Používal jsem je v dílně, na zahradě, při rekonstrukci elektriky i ve stanu na dovolené. Půjčil jsem je kamarádům na vodu i do hor. Nikdo si nestěžoval, všichni byli spokojeni, především s výdrží a světelným výkonem.

Půjčili jsme ji hlavnímu čertovi o mikulášském večeru a říkal, že by se mu hodila i do pekla nebo jeskyně.

Trocha technických dat

Některá data, za která se svítilny nemusí stydět, by přece jen bylo dobré zde zmínit:

Čelovka HP25R

Max výkon:1000 lm
Max výdrž: 192 hod
Počet režimů: 8
Dosvit: 187 m
Napájení: Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2600 mAh, který je součástí balení a nabíjí se přes micro-USB konektor přímo v čelovce.

Lucerna CL25R

Max výkon: 350 lm
Max výdrž (při 0,8 lm): 600 hod
Počet režimů: 6
Dosvit: 25 m
Napájení: Li-ion akumulátor s kapacitou 2300mAh, nabíjení přes micro-USB konektor.

Noční jízda

Zkoušel jsem v noci na polní cestě za úplné tmy zhasnout světla auta a posvítit si čelovkou. Zevnitř přes sklo to moc nešlo, to se světlo odráželo a oslňoval jsem sám sebe. Když jsem ale vystrčil ruku s čelovkou z okénka, nebyl s pomalou jízdou žádný problém.

Kvalita odpovídá ceně

Nechce se mi tady v žádném případě dělat „výhodný teleshoppping“ a nabízet vám za jednu cenu tři čelovky, a když si koupíte čtyři, tak šest akumulátorů zdarma, každopádně musím říct, že zpracování všech komponent je velmi dobré, odolné a kvalitní. Jednu čelovku stejné značky už mám dva roky a jednu jsem dal kamarádovi. Svítilny Fenix nejsou levné. Je to jiná liga, naštěstí i v kvalitě a životnosti, než běžné baterky, co známe z elektra nebo potravinových řetězců. Její zpracování, odolnost, ale především výkon je nesrovnatelný. Aktuální přehled zajímavých modelů a ceník je k dispozici zde.

Fotogalerie k článku:

Autor: Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text, foto)

Související články

Svítilna Fenix E20 - malá, ale neuvěřitelně výkonná 25  fotek

Svítilna Fenix E20 - malá, ale neuvěřitelně výkonná

Moderní technologie nás obklopují a provázejí na každém kroku a v mnohém nám pomáhají. Nejde jen o počítače, ale i například o výkonné a úsporné le ...


Posviťte si čelovkou od Fenixu 27  fotek

Posviťte si čelovkou od Fenixu

Chodíte v noci na ryby, táboříte v přírodě nebo se občas po tmě proběhnete přírodou či parkem? Chcete mít v autě pořádnou svítilnu, aby vás nezasko ...


Lehká nabíjecí čelovka Fenix HL26R splní očekávání všech kutilů 4  fotek

Lehká nabíjecí čelovka Fenix HL26R splní očekávání všech kutilů

Najít vyvážený poměr mezi váhou a světelnou výdrží a výkonem je výzvou pro všechny výrobce čelovek. Fenix svým novým modelem HL26R s micro-USB nabí ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
Konstrukční problém Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 20.2.2017 19:56 kokot
2
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×