Právě soutěžíme o:
balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek balíček dárkových předmětů od SECA Borohrádek
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

FOR ARCH 2019 zaostří na chytrá města i na bezpečnost

FOR ARCH 2019 zaostří na chytrá města i na bezpečnost

Objevte novou, chytřejší a bezpečnější budoucnost na 30. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. Od vystavovatelů, v poradenských centrech a během doprovodných programů se dozvíte, jak změnit dům nebo byt na chytrý domov. S trendy pro větší pohodlí, bezpečnost a úspory ve spotřebě energie je možné seznámit se ve dnech 17. až 21. září v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.

reklama

Z loňského výzkumu Ministerstva vnitra ČR zaměřeného na postoje občanů k prevenci kriminality vyplynulo, že více než polovina lidí považuje situaci za stejnou jako před 3 lety. Lidé se cítí být ohroženi nejčastěji kapesní krádeží (50 %), vloupáním do bytu (43 %) a vandalismem (39 %). Společnost Gallup ohodnotila jednotlivé země takzvaným "skóre bezpečnosti", Česko skončilo nadprůměrně, v žebříčku je na 32. pozici. Ale život přeje připraveným. I proto se letos Česká republika zapojí do Evropského Dne proti vloupání 16. června. K němu Ministerstvo vnitra (MVČR) chystá řadu akcí pro veřejnost.

O bezpečnost je třeba se postarat

Bezpečnost je důležitým prvkem i v hodnocení bytů, domů a lokalit pro bydlení i pro podnikání. Technologie a řešení pro zvýšení bezpečnosti mají tedy své místo i na veletrhu FOR ARCH. Od roku 2017 jsou stálou součástí nomenklatury, doprovodného programu i výstavních expozic firem, kde najdete např. bezpečnostní dveře, okenní kování, bezpečnostní fólie, zámky, mříže a ploty, řízení osvětlení v době nepřítomnosti, kamery, technologie pro monitoring a služby i expozici Městské policie. I letos bude připraveno poradenské centrum v Hale 4 pod záštitou MVČR a partnerů, Policie ČR a Cechu mechanických zámkových systémů ČR (CMZS). Zájemci mohou konzultovat své stávající nabídky od firem i rozdíly v používání certifikovaných a necertifikovaných produktů nebo se poradit, v které fázi hrubé stavby začít řešit zabezpečení.

Co vše může být chytré?

Lidé chtějí komfort a úspory, přitom chtějí ovládat své domy, byty a provozovny jednoduše a k tomu potřebují, aby technologie byly vzájemně propojeny. Otevření okna musí být signálem k útlumu vytápění, zvýšení teploty osluněním musí být signálem pro žaluzie a chlazení a ukládání energie. To jsou reakce na již vzniklou situaci. Dalším stupněm vývoje k úsporám a komfortu je využití a práce s predikcí. Například s predikcí počasí v případě využívání obnovitelných zdrojů, s predikcí chování uživatele v případě vytápění, větrání a přípravy teplé vody. To je cesta inteligentních budov.

Společnost ABB připravila na FOR ARCH 2019 řadu novinek v oblasti inteligentní elektroinstalace. Jednou z nich je nová generace systémového modulu 2.0 pro inteligentní elektroinstalaci ABB-free@home®. Proti předchozí verzi nabízí řadu vylepšení s možností připojení až 150 prvků. Návštěvníky jistě zaujme nový designový dotykový snímač ABB-tacteo® KNX, který představuje řídicí prvek pro řízení inteligentních budov, zejména hotelů, veřejných a obytných budov. Mnohdy je bezpečnostní funkce zároveň zvýšením komfortu. Třeba jako u nového 7" videotelefonu v nabídce domovní komunikace ABB-Welcome Midi s plně dotykovým 7" displejem s vyšším rozlišením a uživatelsky přívětivým uspořádáním ikon. Společnost ABB na FOR ARCHu představí široké spektrum výrobků a řešení pro chytrou automatizaci budov. Jejich snahou je vyvíjet a nabízet řešení, která budou účelně a účinně sloužit v rezidenčních i komerčních budovách a zaručí jak efektivní nakládání s energiemi, tak pohodlí a bezpečí všem, kteří v těchto budovách bydlí nebo pracují.

Jak bude za pár let vypadat běžná domácnost? Odpověď nabídne expozice Smart Home od Alza.cz, kde si návštěvníci vyzkouší inteligentní spotřebiče a další vychytávky, např. dálkově ovládaná světla či stále oblíbenější hlasové asistenty. Novinkou bude 3D tisk a baby koutek se smart produkty pro miminka a s chytrými hračkami.

Chytré a bezpečné bydlení v chytrých městech

Smart Cities (SC) je téma v posledních letech hojně diskutované. Chytrá města sdružují technologie, vládu a společnost k vytvoření chytré ekonomiky, chytré mobility, chytrého životního prostředí, chytrého bydlení a chytré správy a řízení města pro chytré lidi.

Koncept zajistí městům trvale udržitelný model rozvoje, vynikající kvalitu života, bezpečnost a maximální efektivitu využití energie. FOR ARCH má od chytrého bydlení nakročeno k chytrým městům a prvním počinem bude letošní konference CHYTRÁ MĚSTA OD A DO Z.

Klíčem pro psychickou pohodu člověka je osvětlení, které má i pozitivní vliv na jeho zdraví. Kdo někdy stavěl dům nebo rekonstruoval byt, ví, jak těžké je říci ve fázi hrubé stavby, kde budou zásuvky a kde světla. Pestrou nabídku osvětlení a světelných zdrojů najdou návštěvníci v Hale 4, v poradenském centru časopisu Světlo mohou probrat nejvhodnější osvětlení i otázky kolem modrého světla. Osvětlení je asi nejčastěji integrovaným prvkem v systémech inteligentních domů a je významný element v otázce bezpečnosti budovy z pohledu ochrany před trestnou činností i bezpečného užívání.

Osvětlení souvisí i s pocitem bezpečí, a to nejen doma. Za důležité aktivity v oblasti prevence považují lidé dle průzkumu Ministerstva vnitra ČR také zlepšení veřejného osvětlení (shodně 87 % občanů). Novinky pro veřejné osvětlení na veletrhu budou, zájemci se dozví, které je úsporné, bezpečné a zároveň snižuje světelný smog apod. K dispozici budou i poradenská služba ohledně dotací na osvětlení pro města a obce. Tohle téma se objeví také na SMART CITIES konferenci.

Doprovodný program veletrhu FOR ARCH 2019 - inteligentní a bezpečné bydlení

Úterý 17. 9. 2019 -Bezpečné stavby, projektování bezpečnostních a protipožárních systémů:
Školení sdružení AMBO se zaměří na požadavky na projektování z pohledu prevence kriminality, priority při výběru kritérií v projektování bezpečnostních a protipožárních systémů

a význam integrace bezpečnostních systémů v procesu jejich montáže a provozu.

Středa 18. 9. 2019 - Požární bezpečnost budov:
TZB-info pořádá již 4. ročník konference, kde se potkávají památkáři, hasiči, stavaři a technologové. Navazuje na trend z minulých let, kdy měli posluchači možnost vyslechnout přednášky např. o zabezpečení nejvyšší dřevostavby světa
v norském Bergenu, požární bezpečnosti obnoveného Světového obchodního centra,
o rekonstrukcích divadel od architekta Davida Vávry. Letos zazní např. téma obnovy vyhořelé památky Libušín na Pustevnách.

Středa 18. 9. 2019 - Bezpečný bytový dům SVJ/BD 4.0 - trendy a možnosti, pro moderní zabezpečení majetku a bytů:
Odborný seminář MVČR přinese informace pro zástupce bytových domů a SVJ zejména k problematice zabezpečení bytů a domů jako součást nového preventivního projektu „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“, který mimo jiné zdůrazňuje důležitost certifikace výrobků a služeb a podporuje využívání norem prevence kriminality řady ČSN EN 14383 při výstavbě budov.

Čtvrtek 19. 9. 2019 - CHYTRÁ MĚSTA OD A DO Z:
Konference posluchače provede chytrým městem od projektu, přes technické řešení po realizaci. Ukáže, jak jsou tato témata úzce provázaná a jak by mohla chytrá města v budoucnu vypadat v návaznosti na další tematiku např. Green Cities, Stavebnictví 4.0, BIM, Smart Grids, Smart Energy, IOT, ICT. Na Smart Cities Market budou technologie a technika vč. virtuální reality.

Čtvrtek 19. 9. 2019 - Chystané legislativní předpisy pro oblast VTZ
Seminář pořádá Elektrotechnický svaz český.

Více informací najdete na: www.forarch.cz.

Autor: PVA EXPO PRAHA (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Třicátý FOR ARCH 2019 uvede kontraktační den pro odborníky 3  fotek

Třicátý FOR ARCH 2019 uvede kontraktační den pro odborníky

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH vstupuje do svého 30. ročníku. I letos se bude konat v PVA EXPO PRAHA v Letňanech, a to od 17. do 21. září 20 ...


Jubilejní 30. ročník FOR ARCH 2019 zahájí kontraktační den pro odborníky 2  fotek

Jubilejní 30. ročník FOR ARCH 2019 zahájí kontraktační den pro odborníky

Již po třicáté se bude v září konat mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH. Již nyní se připravují pro návštěvníky novinky, první z nich je kontrakt ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×