Rošt pod podlahu - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.


reklama

Nejnovější příspěvky

Rošt pod podlahu

petr vobecký
PROSÍM o názor - v podkroví chceme položit palubkovou podlahu na dřevěný rošt položený na I profily stropu vyplněné škvárobetonem ale problém je v tom že trámky na tento rošt máme ze syrového dřeva.Pozdějšího zkroucení z vysychání se ani tak nebojím protože bude pevně přišroubován k nosníkum stropu ale spíše z plísně a podobně i když se o patro níže intenzivně topí. DĚKUJI ZA VŠECHNY RADY A NÁZORY
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 4

 • Ing. Dana Mlejnková
  Přeji pěkný den, doporučuji Vám nátěr I profilů - nosníků antikorozní barvou na každé I natavit lepenku např. Bitagit z důcodu zvýšení odolnosti a zabránění přímého styku dřeva se železem a hranoly - podkladní rošt natřít 2x nátěrem proti dřevokazným houbám Biochemit QB balení á 5 kg ( spotřeba 0,3 kg na 1 m2) S pozdravem Ing Dana Mlejnková tel 602 421 705
 • Pavel
  Dobrý den, měl bych pár dotazů. Chtěl bych ve svém bytě realizovat podlahu z OSB desek, ale na základě různých článků na internetu se stále nemohu rozhodnout jaký typ podlahy zvolit. Byt je v bývalém činžovním domě z konce 50 let (staré klasické „kostky“ o 9 partajích – dnes čerstvé SVJ), základ podlahy (stropů) již tvoří duté panely, zdi jsou z dutých cihel. Byt je v přízemí, pod námi je nevytápěný sklep. V pokojích 3,5 x 5m jsou nyní pod koberci rozlezlé, zvlněné, nevzhledné a vrzající parkety podložené lepenkou, pak asi nějaká vrstva betonu, izolace (počítám že škvára) a pak už je panel. Zatím jsem jen sondoval, parkety jsem nerozebíral, tak nevím úplně přesně. Po vybrání všeho až na panel je tak asi 15cm místa. Podlahu chci realizovat pouze suchou cestou, a rozhoduji se mezi plovoucím platem ze dvou vrstev prošroubovaných OSB desek křížem a cik cak – 15 a 12mm na vrstvě keramických kuliček Liapor frakce 1-4 mm a zbytku škváry, a pevnou podlahou s roštem z hranolů 12 x 6cm. Rošt by byl s „oky“ do 450mm, a původně (jelikož by plato nebylo na roštu plovoucí – desky 18mm by byly v jedné vrstvě a šroubované k roštu – nezatížená izolace) jsem zamýšlel mezery mezi trámky vyplnit obyčejnou 12cm izolační vatou na podhledy. Kvůli tepelným mostům jsem ale od izolace podlahy ze strany bytu zatím upustil. Byt bych ale rád od sklepa odizoloval, nyní jsou v zimě podlahy hodně studené. Možnost zateplit strop sklepů tu do budoucna je, sousedé nic nenamítají. Tak nějak bych jen potřeboval popostrčit v rozhodnutí – slyšet Vaše názory. Také mám omezený rozpočet, takže se snažím šetřit jak mohu. Chtěl bych vědět :
  1) – Když se rozhodnu pro plovoucí variantu s Liaporem, zda mohu na první vrstvu použít OSB desky 12mm formátu 625 x 1050mm s perodrážkou, a na druhou vrstvu desky 15mm formátu 1250 x 2500mm bez perodrážky. Vychází mi to v AutoCadu lépe na rozhození spojů, a desky velkého formátu 15mm mohu sehnat za pár korun, a také spojů na podlaze ke kytování by bylo méně. Vše bez lepení, důkladně prošroubováno – přitaženo. Na podlahu přijde zatím Miralon a lino.
  2) – Když se rozhodnu pro plovoucí variantu s Liaporem 1-4, kolik cm Liaporu bude minimálně stačit na vrstvě staré škváry, a kolik by stačilo na holém panelu.
  3) - Četl jsem že se podlaha na Liaporu může vlnit, nebo při chůzi otřásat, ale to byly varianty v patře s dřevěnými stropy kde už podle mne byl základ špatný. Počítám že u panelu to tak není. Váš názor ?
  4) – Když se rozhodnu pro variantu pevnou - s roštem, zda budou desky 18mm s perodrážkou formátu 625 x 1050mm v jedné vrstvě prošroubované s roštem stačit. Opakuji – oka roštu max. 450 x 450mm, podlaha pochozí, žádný příliš těžký nábytek nebo bodové zatížení.
  5) – Potřebuji nyní alespoň trochu podlahu zateplit když už se v tom budu hrabat – zateplení stropů sklepu se bude dělat bůhvíkdy. U varianty s Liaporem je to jasné, škvára jako izolace jakžtakž fungovala a Liapor by měl izolaci ještě zlepšit, není tam co řešit. U varianty s roštem by ale izolace nebyla žádná – jen vzduchovou mezerou, takže bych tam něco alespoň s menším tepelným odporem stejně dal. Když se potom bude dělat zateplení stropu sklepů, tak by to přece nevadilo.
  Poraďte i k jaké variantě podlahy by jste se v mém případě po zkušenostech přikláněli vy. Trámky mám zamluveny předsušené za dobrou cenu rovnou z pily, ale u prý stabilnější varianty s roštem mne neláká větší pracnost (montáž roštu a hlavně odstranění škváry – zbytek bytu bude stále provozní – realizuji pokoj po pokoji). U plovoucí verze se bojím zvlnění a otřásání. Bez zateplení v roštu mi to cenově vychází skoro stejně. Díky moc za rady, jsem dobrý řemeslník, ale jsem strojař ne stavař, tak se u stavařiny bez zkušeností hůře rozhoduji.
 • dagmar skalova
  Mam betnove desky nerovne a chci tam drev.rost na prkna ,co dat na beton?ipu? ajak ukotvit rost? prisroubovat na beton?Miralon? vypln?nebo polyestyren?
 • Tuscher
  Dobrý den, mám dotaz, chci u starého domu, kde mám křivou betonovou pdlahu položit OSB desky. Nemohu se rozhodnout, zda provést pod tyto desky rošt s tepelnou izolací nebo tyto desky položit rovnou na tutu tepelnou izilaci bez roštu.
  Prosím o radu nebo o jiný návrh vhodného řešení.
  Upřesňuji,podlaha je mírně křivá.
  Děkuji Tuscher

Přidat komentář

Komentovat jako ...


© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.