podklad pod plovoucí podlahu - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

Nejnovější příspěvky

podklad pod plovoucí podlahu

lada
Ahojky, chtěli bysme položit plovoucí podlahu do panelákového bytu,ale nevíme zda je možno použít jako podklad koberec. Místnost je suchá,ale podlaha zde není zrovna nejrovnější a koberec by nerovnosti vyrovnal. Máte s tím někdo zkušenosti? Dík moc
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 11

• Vlastimil Wagner
    Vyrovnání podlahy samonivelačkou je téměř nutnost - jinak stačí 2mm nerovnosti na metru a podlaha vrže, v horším případě je pak cítit, jak se prohýbá pod chodidlem.
    Při rekonstrukci našeho panelákového bytu jsme použili místo mirelonu parozábranu + hobru (prodává se přímo pro tento účel v tloušťce 5 nebo 6 mm a výborně se s ní pracuje). Měla by mít dokonce lepší zvukově izolační vlastnosti než mirelon.
  • Tomáš Lorenz
    K danému tématu je možno uvažovat o položení plovoucí podlahy přímo na koberec, ale záleží jaký typ koberce to je a jakou má výšku vlasu. Dále záleží na vlhkosti a teplotních rozdílech v bytě a tedy roztažnosti koberce. Jako osobní řešení bych volil koberec pryč, vystěrkování nerovností flexibilním cementovým tmelem, v případě rozsáhlých nerovností samonivelační stěrkou (podklad důkladně napenetrovat !!!!), položení hobry ( v Baumaxu lze koupit levnější ekvivalent lisovaných ekologických desek) a pak samotné položení plovoucí podlahy. U podkladních akustickoizolačních desek je nutno vytvořit spáry alespoň 2-3 mm kvůli roztažnosti, a plovoucí podlahu vybrat kvalitní s kvalitním zámkem pero - drážka. Upozorňuji, že žádnou podlahu z Baumaxu a pod ! Desky jsou zprohýbané (0.5 mm rozdílu je při položení délky 5-6 m pěkná paseka) a zámky se lámou. Okraje plovoucí podlahy musí být tvořeny spárou, alespoň 5 mm od zdi, u začínající části vyklínované aby nedocházelo k posuvu, v případě prahu ukončení pod prahem a opět s dilatací. Prah jemně přitáhnout na šrouby uprostřed, popř. nalepit na jednu stranu podlahy, nebo použít přechodový profil. Zvažte způsob položení polohy vzhledem k výpočtům a objemu prořezu, pozor na radiátory, podlaha se pasuje zvedáním desky, což nízký radiátor při špatném úhlu desky neumožní. To je snad vše. Vůbec se toho nebojte Ať se dílo podaří.
  • Gusta
    Zdravim lidi potřebuji poradit...

Udělal jsem vyrovnávací podklad pod plovoucí podlahu z OSB desek. Problém je v tom, že se pár desek se prohýbá je to špatně nebo to nevadí....

Dík za odpověď
  • Lenka
    Zdravím, ráda bych se informovala na to, zda je vůbec do paneláku vhodná plovoucí podlaha. Všichni mě od toho odrazují, protože je to údajdně hlučné pro sousedy pod námi. Můžete mi prosím poradit, jak by se tato situace dala vyřešit, když i přesto chceme plovoucí podlahu? Jsou nějaké metody? Děkuji
  • Richard
    Dobrý den,chtělbych se zeptat proč se na plovoucí podlaze kterou máme položenou jen 5měsíců tvoří boule až 5cm vysoké i když v místnosti není žádná zvíšená vlhkost.Děkuji za případnou radu.
  • Marketa
    ahoj,chtela sem se zeptat.mam nove polozenou podlahu od firmy Kahrs,a pri kazdem kroku vrze.je polozena na sucho z 1 lamelovych prken.to preci neni normalni,kde muze byt problem a je nejake reseni?
  • Lucie
    Chtěla bych se prosím zeptat,jakým způsobem mám postupovat při pokládce podlahy. Rekonstruji byt,po sundání linolea jsou jako základ dřevotřískové desky a vzhledem k tomu,že pod námi není sklep,je pod deskami navážka suti. Chci se zeptat,zda je to problém,kdybych chtěla na dřevotřísku položit izolaci a plovoucí podlahu nebo jestli je potřeba ještě vybetonovat ( dřevotříska je rovná ).

Děkuji
  • Michal
    Ahoj,v panelovém domě renovuji podlahu,po sundání parket jsem oběvil asfalt, podlaha ja nerovná všemi směry, a různými dolinami až 5cm.Chtěl bych pokládat plovoucí podlahu a nevím jak povrch vyrovnat. Podemnou bydlí nájemník tak abych ho nevytopil.Díky za jakoukali radu.
  • Radim
    Dobrý den,
    potřeboval bych poradit. Koupil jsem laminátovou plovoucí podlahu a chystám se ji sám položit v novostavbě RD. Prodejce podlahy trval na tom, že pod ni musím dát s ohledem na záruku PE folii o síle 2 mm, abych zabránil vnikání vlhkosti do podlahy. Mám však litý anhydrit a teplovodní podlahové topení a anhydriťák i topenář mi shodně tvrdí, že PE folii dávat nesmím - topenář, že by mi šlo obtížně teplo nahoru a anhydriťák, že bych ztratil záruku na anhydrit, protože by se pod folií rosil. Může mi někdo poradit zda PE folil 2 mm dávat nebo ne? Každopádně pod plovoučku dám 16 mm Izo floor pro podlahové topení - proti kročejovému hluku a vyrovnání případných nerovností, přestože anhydrit je krásně rovný. Děkuj za rady.
  • mára zahy
    Kde najdu odpovědi k níže psaným dotazům?
  • Veronika
    Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda podklad pod plovoucí podlahu či parkety může být dlažba, nebo se musí dlažba demontovat? Děkuji Veronika

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.