Podlaha - akutní dotaz - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

Nejnovější příspěvky

Podlaha - akutní dotaz

Tomáš Svoboda
Ahoj, mám velmi akutní dotazy. Firma mi naúčtovala 90 Kč/metr za Izolaci Isofloor 3/5 mm a přitom použila 2 mm Starlon. Je to vzájemně adekvátní nebo jsem byl ošizen? A dále - je pravda, že si nová plovoucí podlaha nejprve musí sednout a až pak přestane vrzat nebo již při přebírání podlahy nemá být podlaha při chůzi vůbec slyšet? Děkuji za odpověď, velmi to spěchá kvůli případné reklamaci.
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 9

• alena fryčová
    my máme plovoučky v celém domě a rozhodně nevržou, nikdy nevrzaly a nikdy jsem to ani neslyšela, že by mohly vrzat. reklamujte!!!
  • Luboš Dvorovčík
    ani nejde tak o cenu, ale co umí ...kvalita...to se pokuste najít na internetu...cena je až na druhém místě. A pokud vrže...není to v pořádku..záleží z jakého materiálu to je...laminátová či dřevěná, lepená či na .clip. bez lepení....tu by jste si uměl položit sám....dříve než se začne pokládat by se měl narušit obal a podlaha by měla nabrat vlhkost stejnou jako je v místnosti .. tím mohou říkat, že to přestane..třeba tři dny....pak ji položit... a vrzání...jestli nebyl vysán vysavačem povrch před pokládkou...tak ani nevrže podlaha, ale nepořádek pod ní. Zachovejte klidnou hlavu..pokud nedostatky nemáte napsané v předávacím protokolu, tak napište na firmu doporučený dopis do vlastních rukou s dodejkou a vytkněte vady....pak máte důkaz na reklamaci, že jste reklamoval včas .
  • Luboš Dvorovčík
    to vrzání může způsobovat velká nerovnost podkladu...osb desek... pak si nejspíše podlaha sedne....osobně pokud to bylo dosti nerovné, tak bych to vylil samonivalační hmotou a pak izolace a podlaha......vydržte a nedělejte ze sebe ukvapeného...nejdůležitější je jak máte kvalitní povrch plovoučky....či samotnou plovoucí podlahu..povrch.
  • Petr
    Jaký by jste navrhovali postup při pokládce plovoucí podlahy v panelákovém bytě , kde je na podlaze nalepené lino (spodní vrstalina tvoří jakásí textilní vrstva) Je zde však ještě jeden problém v nerovnosti podlahy, která je jednak částečně prohnutá na 4 m asi více jak 1 cm a navíc není ve vodorovné pozici. (klesá k jedné stěně , takže samonivelační stěrka by asi nešla použít) Děkuji
  • Tomáš
    Pokládal jsem si plovoučku sám. Jen v síni jsem si nezkontroloval rovinnost podkladu a vymstilo se mi to. Jen zde mi podlaha vrzala. Žádné "sednutí" nepomohlo. Plovoučku jsem po měsíci rozebral (klik systém), srovnal podklad (kde je to třeba bylo hned patrné polde otisků na rubu plovoučky) a plovoučku položil znovu. Vrzání se nevrátilo.

Reklamujte!
  • radek
    STARLON 2mm 2x1000x15000 1 role 15 m čtverečních - 229,96 Kč

to je běžná cena ,za kterou se to dá koupit.Takže si sám spočítej kolik to je za metr.Ke druhému dotazu - podlaha nesmí vrzat nikdy!!!!!! To znamená,že pokud podlaha vrže tak je křivá podlaha a nebyla dostatečně vyrovnána (nivelační stěrka ) nebo jsi ušetřil při nakupování podlahy.
  • Cvock
    Samozřejmě,že firma nepostupovala správně a ani fér vůči zákazníkovi.

1.Záleží na čistotě podkladu (nejlépe vyluxovat a vytřít).

2.Chybí nivelační stěrka na vyrovnání nerovností (povolená nerovnost je 2mm na 1m).

3.I tento rozdíl však může působit problém (kvalita materiálu a složení plovoucí podlahy).

4.Jak je vidět z původní nabídky tl.izolace, tak s tímto původně firma počítala (nedodržení úmluvy,či nabídky).

4.Zmiňujete desky OSB,avšak není jasné,jakou mají sílu,záleží také na jejich sesazení (nesmí se třít).

5.Nášlapová vrstva by měla být i mezi deskami a vlastní plovoucí podlahou (stačí Miralon).

6.V žádné vrstvě podlahy nesmí být nečistoty,a to z žádného druhu materiálu (ani piliny).

7.Plovoucí podlaha i z kvalitního materiálu však může vrzat když nemá vůli u stěn (v teple se rozpíná a nemá kam).

Firma Vás zcela zjevně podvedla a práci Vám prováděli zřejmě naprostí amatéři (slušně řečeno).

Okamžitě (bez prodlení) odvedené "dílo" reklamujte.

cvock
  • Jirka
    ani jeden podlahy neděláte a radíte .............
  • michal
    No my si nechali dřevěnou plovoucí podlahu položit podlahářskou firmou a vrže všude, a to tak, že to druhého vzbudí, když první v noci někam jde.
    Někdy je to více, někdy trochu méně, tedy že to není křach křach ale vrz vrz. Položili to na pvc (to bylo přilepeno) rovinatost nikdo neměřil. Jen obchodník řekl, a to jsem se ptal dvakrát, že to je v pohodě.
    Jo těsně u nějakých těžkých skříní to tak nevrže, ale nemůžeme mít celou podlahu zastavenou
    Co tím chci říct? Jediný pokoj co jsme vynechali si udělám sám, i kdyby mi to trvalo desetkrát déle.

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.