mušky v hline v kvetináčoch - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
kuchyňské výrobky Fiskars kuchyňské výrobky Fiskars
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

reklama

mušky v hline v kvetináčoch

Priska
Vedel by mi niekto poradiť ako sa mám zbaviť mušiek, ktoré mi vyletujú z hliny z kvetináčov. Hlinu zásadne kupujem. Skúšala som prípravky ako Cyper, Protect, tyčinky s lepidlom, zápalky napichnuté hlavičkou do hliny, ale nič nepomáha. Naposledy som to urobila tak, že som kúpila novú hlinu, vypálila som ju v rúre a presádzala som do nej kvety, ktorých korene som osprchovala. Niektoré kvety mi však neprežili. V niektorých kvetináčoch vidím zas mušky. Hrôza. Čo mám robiť?
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 8

• janina
    Mám ten samý problém, nemohu se zbavit mušek, všude lítají a otravují každého.Už jsem též vyzkoušela všechno možné, ale zbavit se jich ne a ne.
  • Libuše Zímová
    Měla jsem ten samý problém a pomohl mi nakonec MOSPILAN je proti mandelince,mšicím,obaleči,molici,vlnatce.
    Mám to vyzkoušené a používám to už léta.
    Pozorně pročtěte návod,mám přípravek zředěný v plastových uzavřených lahví.Dám do rozstřikovače stříkám tím jak rostliny na balkoně tak květiny bytové.Doufám že to pomůže všem kteří si přečtou tento odkaz.
  • jiří
    Mě zbylo trochu postřiku na blechy .Měly jsme blechy na dětskem táboře kupoval jsem to přez internet neni to v normalnim prodeji BIO-KILL

INFORMACE:
    Účinný netoxický antiparazitický a insekticidní přípravek s dlouhodobým účinkem k užití na zvířata a prostředí /kotce, hnízda, pelíšky, podlahy.../.
    K použití u psů, morčat, křečků, králíků, exot. ptáků, drůbeže, ovcí, koní...
    Spolehlivě působí na všechen běžný hmyz /blechy, vši, všenky.../ a roztoče /sametky, čmelíci, klíšťata.../
    Též vhodný na mravence, mouchy, pavouky a pod..
    Přípravek je bez zápachu, neškodný pro člověka a teplokrevné živočichy
    kytky jsem postřikal a šlus
  • Václav Nepeřený
    Zřejmě myslíte zeminu, ne hlínu - ta se používá k výrobě cihel.
    Teď k věci: pokud jsou ty mušky velmi drobné, černé a čiperné, jmenují se smutnice. Rozmnožují se larvami, které žijí v půdě a i na ně existují nějací parazité, kteří se rozmíchají ve vodě a půda v květináči se zaleje. Mně se osvědčil druhý způsob: ve velkém zahradnictví jsem si koupil sadu žlutých lepových desek asi šířky pravítka a zapíchl je jenom špičkou do květníku. Smutnice jsou přitahovány žlutou barvou, přilepí se a nejsou schopné klást vajíčka. Pomalu mizeli a přibližně za půl roku vymizeli úplně.
  • Anna
    Spolehlivě je zlikviduješ tímto..
    http://www.biocont.cz/PDF%20katalog/36.pdf
    objednat si to můžeš tady..
    http://www.biocont.cz/produkty.html
  • Priska
    Toto sa mi tiež pozdáva, je to asi najlacnejší spôsob ako bojovať s tou haveďou. Toto určite vyskúšam. Každý deň robíme prekvapkávanú kávu, takže obsah filtra poputuje do kvetináčov.
    Ďakujem za radu.
  • Veronika
    http://loskutak.nova.cz/clanek/ochranaavyziva/paraziticke-hlistice.html

Video s přesným popisem použítí, Steinernema feltiae na zbavení Smutnic. Je to parazitická hlistice.
  • miša
    Take ty potvory po prve mi delaji starosti,zeminu jsem koupila v nejvetším znamem obchodním retezci a vida,jak jsem zasadila mlade rostlinky za dva dny byly k nepoznani všechny jsem je musela znovu vytahnout a opět zasadit nové,ale nepomohlo to vůbec,černe mušky se množily ještě více,tak teď vyzkousím od všech Vaše rady a uvidim jestli zvítězim já nebo mušky

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.