Grily a udírny - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.


reklama

Grily a udírny

karel
Kdo máte nějaký návod radu recept na gril či udírnu dejte vědět. děkuji
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 2

  • Petr Balatka
    Po stavbě altánu jsem se pustil do stavby krbu s udírnou, doufám, že zjara vše konečně dokončím. Můžete se podívat na mé jednoduché stránky: www.spak.ic.cz
  • Milan Učník
    Nevím proč tak složitě. Já osobně nevidím nic romantického na tom, koupit si gril na plyn, nebo uhlí s víkem a dělat, že jste udělali to nejlepší. To si měžete udělat to jídlo doma v troubě- je to stejné, jenom nejste venku. Když si uděláte klasické ohniště a tam hoří oheň ze dřeva, navrchu je rošt na kterém se griluje maso, tak to je romantika. A udírna? Proč za draho, když stačí starý, na spodu prorezlý sud 200 litrový, kterému provrtate na spodu díry, pak jej řádně vypálite zevnitř, dáte na ohniště, na vrchu dáte tyčky na které navěsíte maso, uděláte si dovnitř síť na zachytávaní spadlého masa, do boku na vrchu uděláte díru, do které zasunete teploměr, přikryjete víkem a topíte na 80-120 st.C. a udírna za levno je na světě. Pak už jenom tvrdé dřevo, nejlépe z ovocných stgromů a trpělivost s příkládáním. Dobrou chuť.

Přidat komentář

Komentovat jako ...


© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.