Ohřev bazénu v zimě - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.


reklama

Ohřev bazénu v zimě

Karlos
Zdravím kutilové. Mám doma laminátový bazén 10 kubíků. Miluju koupání v zimě v termálech, ale dojíždět 60km se mi moc nechce. Mám možnost a zkušenosti s výrobou různých výměníků atd. Tak by mě zajímalo kolikati kw výměník bych musel mít aby mě ohřál vodu z 10 stupňů na 36 stupňů. Na bazénu mám přístřešek a trochu zateplení, takže i když je venku -20, tak voda nikdy nezamrzá, takže se ohřev přímo nabízí, napojil bych to na filtraci. Topil bych dřevem, prostory mám, nikde bych neviděl problém, jen si to nedokážu spočítat, tak prosím někoho kdo by poradil, případně poslal nějaký vzoreček. Jde mi o to abych to měl za půl dne ohřátý. Díky Karlos
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 1

  • Pavel
    Ohřát 10 kubíků vody o 26 stupňů za půl dne? Pak jedině několik teplovodních kotlů najednou. Musel by to někdo přesně spočítat, ale soused na jaře takhle přihříval bazén, s jedním vyřazeným kotlem s výkonem 20 kW to natopil za několik dní. Počítám tak možná až 100 kW/h, na půl dne Energetický zločin, pokud se to po vykoupání nechá zease vychladnout, jedině mít vlastní les Pavel.

Přidat komentář

Komentovat jako ...


© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.