Jak zničit krtka??? - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.


reklama

Jak zničit krtka???

Lukáš
ted jsem si všim že he na trhu nový přípravek na krtky..je formě silikonu cena kolem 400kč.Máte někde zkušenosti s tímto přípravkem?
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 19

 • Pospišil Josef
  Měli jsme na zahradě mnoho krtičinců a děr pravděpodobně od hryzce.Od doby co tam pobíhá pes zn. ořech jsem letos napočítal asi 6 krtičinců.Do posledních dvou jsem dal "prskavky" ,které reagují s vlhkem a uvolňují jedovatý plyn. Zatím je klid.
 • Vladimír Mottl
  Jak ulovit krtka: vyčíhněte si kudy jrtek chodí, tj. spojnici mezi 2 nejnovějšími hromádkami, na ní vyhlubte jámu pro 4 litrovou sklenici tak, aby její hrdlo bylo 2-3 cm pod úrovní chodbičky, vytvarujte z vlhké hlíny úzkou chodbičku až ke sklenici, je lépe když bude trochu zavalená hlínou, do sklenice dejte asi 2-3 cm hlíny aby neslyšel hlínu padající do sklenice a zakryjte kartonem a hlínou. Kontrolujte každý den, pokud na poprvé bude ve sklenici jen hlína, zopakujte pokus na stejném místě, já ho dostal na třetí pokus a dnes žije na poli za městem.
 • Jana
  Zkouším podle návodu pana Mottla polapit krtka do sklenice. Vyčíhali jsme, kudy krtek pravidelně chodí. Do cesty jsme mu zakopali sklenici, zakryli kameny, drny a hlínou a při první kontrole jsme zjistili, že opravdu tudy přeběhl, protože ve sklenici, byla do 2/3 hlína a krteček tudy měl vedenu čerstvou chodbu. Ten náš krtek bude asi mazaný, nevím, jak se dokázal elegantně pasti vyhnout, neboť je sklenice obklopena z obou stran velkými kameny, aby se nemohl podhrabat kolem. Možná do ní opravdu spadl a podařilo se mu vylézt, protože tam napadalo dost hlíny.K druhé pasti se vůbec neodvážil, patrně tušil nástrahu. Tak lovíme dál....
 • Pavel
  Někdy ryje krtek i těsně pod povrchem a dělá cestičky. Cestičky jsme jen lehce zašlápli, napíchali jsme mu do nich špejle a číhali jsme na zahradě. On ryje jen určité hodiny. Když ze začly špejle hýbat (naklánět a padat), poznali jsme kudy přesně krtek leze. Pak stačí se opatrně přiblížit rychle ho podrýt ,vyhodit h na povrch a hned chytit. Krtka jsme odvezli daleko od zahrady.Zabere to ale dost času a chce to trpělivost a hbitost.
 • RudyK
  v Hornbachu zakoupená past za 105kč,sice s eto jmenuje past na hryzce,v pytlíku jsou 2ks,vypadá to,jako drátěný hlavolam,odreje se krtina,do každý díry se zasune každá past,zaaretuje se klacíkem,jelikož krtek nemá rád průvan,tak se díra přikryje prknem a do třech dnů ho máte,hajzla.
 • František
  Dobrý den,tři roky jsem bojoval z krtkem...citron nefunguje,vysavač také ne,různé tablety a vykuřovací věci jsou k ničemu...co mi na chvilku pomohlo byl papír namočený v Naturalu 95 aq strčený do aktivního krtince...ale po roce už to opět nefungovalo...objednával jsem různé zaručené přípravky z internetu,gely,bzučáky a pod,ale nic platné...až jsem zkusil radu starého zahrádkáře...kup si kleště na kjrtka a myši a budeš mít klid...investice...???...51,-Kč...příprava...???...vyhrabání chodby,zavedení a nastavení kleští a přikrytí...cca 12 min...úspěch...???...100%...za dva dny 2 krtky...viz foto...mějte se fajn...František...
 • Karel
  Léta jsem bojoval s krtkem - marně. Vyzkošel jsem opravdu vše, dokonce včetně plynu do krtinců a jeho výbuchu. Krtek se vrátil a ničil s ještě větší razancí. Každý rok zkouším dvě až tři novinky v ničení krtků, vždy s malými nebo žádnými výsledky. Až do loňského roku. Loni jsem našel na internetu nějaké napuštěné kousky brouků v pixle. Dámy a pánové, mě to fungovalo skvěle. Pixla vydrží na cca dvacet krtinců, já jsem našel jen aktivní krtince, tak mi vybyla až do letoška. Krtek po sežrání chcípne. Je to sice za ranec, ale když to srovnám s nákladama, které jsem měl každý rok na řešení krtka, vyjde to nastejno, a tohle bylo rychlý a stoprocentní. Krtky jsem zlikvidoval na začátku sezóny, a celé léto jsem měl pokoj. www.dokonalytravnik.cz je ta stránka. Krtkobijec Karel
 • PETR
  Krtek se musí chytit. Jiná volba není. Jedině trubková past, a záklopky z obou stran. Šikovný kutil si jí vyrobí z 50 mm novodurové trubky. A záklopky z téže trubky odvrtané sukovníkem. Chce to počáteční trpělivost pri lovu pak už je to radost z lovu. prvni rok asi 30 krtků. Dalši asi 25 a ted jednou za čas nějakeho přivandovalce. Musi se chytit..Nic jiného na něj neplatí. Gely a rušičky to sou vyhozené prachy a doměnky typu citronu,chlupů,benzínu,atd. jsou liche. Krtek to ucpe aby to nečichal a kope vedle.Pasti nechat stabilně zakryté kachličkou.
 • Tom
  chci se podělit o zážitek s \"LOVCEM KRTKŮ\"někde jsem našel nabídku o likvidaci tohoto zahradního ničitele,po neúspěšných letech mých lovů jsem povolal Borce..přišel,nastražil,odlovil.Odlovil jich 46 ks(za sézonu)na 600m druhý rok mám klid.Přeji lovu zdar.
 • Iveta
  Dobrý den, už několik let zápasíme na zahradě s krtky. Žádné jedovaté pasty nepomáhají..Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemá kontakt na toho \\\\\\\'borce\\\\\\\'(jak tu již někdo psal), který loví krtky.. předem moc děkuji.
 • bohdan Novák
  Silikon je drahý a nefunguje měl jsem dvě tuby a jsou to jen vyhozené peníze ja doporučuji tohle http://dum.bazos.cz/inzerat/60650645/Stop-krtek.php
 • Doporučil bych určitě expanzní likvidátor hryzců a krtků. Koupíte zde: http://www.kentaurzbrane.cz/expanzni-likvidator-hryzcu-model-w2/
  Je to na slepé patrony 9x17mm. Krtkovi nepomůže ani to, že před sebou hrne hlínu.
 • upraveno 27. červen 2018
  Jsou pasti, které krtci přežijí? Abych je mohl vypustit na pole. Četl jsem o podobných na https://www.bonacasa.cz/se-zbavit-krtka-zahrade-prozradime/
 • Já jsem proti chemii, abych řekla pravdu. Zkus kolem krtiny dát něco, co bude dělat rambajs, krtek to nemá rád a odstěhuje se :-)
 • Jsem taky proti chemii, krtek může být i užitečný... Zkuste si vysadit nějaké rostliny, které krtky odpuzují, např. pryšec, česnek nebo afrikán. Více rad jsem našla v článku http://zahradnidenik.cz/2018/06/21/vyhnat-krtka-ze-zahrady/.
 • s krtkem už jsem to vzdal, zatím mi nic užitečně nezabralo ://
 • Milos novy
  Zasadili jsme na zahrad nový trávník a začal nám tam hrabat krtek. Jak kdyby čekal, až tam tu trávu upravíme. Jak se ho co nejrychleji zbavit, než nám to tam celý poryje.
 • S krtkem jsme si toho taky hodně zkusili. Potom nám pomohl až tenhle gel www.stoppest.cz/hlodavci/total-gel-profesional-sada-na-krtky Je důležitý dodržet správný postup. Motykou kopnout do krtiny k sobě dokud neuvidím díru, do díry vytlačí gel 5-10 cm a převrátit hlínu
  zpět. Hlínu převrátit tak,aby ta co byla dole u díry, byla zase dole na díře a ta co byla nahoře, byla zase nahoře. Pokud to udělám špatně a dám hlínu co byla nahoře dolů, krtek muže cítit pach kočky, psa atd a už tou dírou nepůjde a udělá si krtinu vedle novou. Hlavně ničím nešťourat v díře, aby necítil pach člověka.
 • Milos novy
  To zní hodně zajímavě. Děkuji. Vyzkouším a snad to konečně zabere.

Přidat komentář

Komentovat jako ...


© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.