Dřevěné valouny - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.


reklama

Dřevěné valouny

Lenka
Můžete poradit jak se dají udělat dřevěné valouny?
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 4

 • jabr
  Dřevěné špalíky,nařezané z hranolů,bych míchal v míchačce na beton spolu s ostrým štěrkem.Nakonec jeden po druhém začistit a ohladit smirkovým kotoučem.
 • Ivan Kopa
  Omílání štěrkem obávám se, by trvalo moc dlouho (odhaduju stovky hodin) a bylo drahé. Rychlejší pokud by šlo o předpřipravené špalíky.

  Rychlejší varianta je brousit nejhrubším smirkovým pásem. Tady je problém buď bezpečnosti (jak si neubrousit prsty) a nebo v uchycení špalíku. Chtělo by to nějaký držák, do kterýho lze špalík snadno upnout aby s ním šlo sféricky pohybovat - a tlačit přitom na pásovou brusku (třeba i obrácenou a upevněnou ruční elektrickjou brusku).
 • Jan Strejcius
  Dobrý den. Záleeží na tom jaké chcete.Pokud budou strojně obráběné budou přibližně stejné.Jestli má valoun vypadat jak z řeky, tak to stojí mnoho úsilí a těžko se tím bude kutil zabívat.Mě se to podařilo po dvou měsících neustálého zkoušení vyřešit a stála réžie hodně peněz. Valouny mám každý jiný a krezba na nich musí být dominantní. Pokud se jedná o omílání štěrkem tak je to nemožné, protože dřevo je lehčí a skáče po štěrku. Z důvodů vysoké réžie nerad zděluji výrobu. Je možné si jako kutil zhotovit ručně i strojně 1,2 kusy ale vyrábím jich více a až 24 druhů dřev. Ještě jedna velmi podstatná věc.Valouny se velmi špatně drží v ruce při jakémkoliv obrábění.
 • Katka Pilátová
  Dobrý den,na podzim minulého roku jsem na toto téma pořádala výtvarnou akci,je to na delší povídání,takže jestli chcete,ozvěte se,zdraví Katka

Přidat komentář

Komentovat jako ...


© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.