Zbělení cihel s vodním sklem - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
nářadí do dílny nářadí do dílny
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama

Zbělení cihel s vodním sklem

Pavel Dufek
Dobrý den, nastříkal jsem cihly v interiéru vodním sklem, a udělal se mi na nich bílý povlak. Cihly se trochu drolili a byla na nich patrná sůl, to jsem očistil, ale po natření vodním sklem to zbělelo. Nevíte v čem je chyba a jak ji pokud možno jednoduše odstranit? Děkuji předem.
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 1

• Míša Kačorová
    Zdravím, pustila jsem se do renovace podkrovního pokoje.Uvnitř tohoto pokoje vede komín. Prvně byl omítnutý, ale rozhodla jsem se omítky zbavit a ponechat holé cihly. Cihly jsem tedy očistila za pomocí železného kartáče, oprášila, vyspárovala cementovou maltou, nechala vyschnout a natřela vodním sklem. Toto natírání jsem dělala 2x. Poprvé jsem komín natřela zředěným vodním sklem (tak jak mi bylo doporučeno), ale po nějaké době cihly zbělaly a začaly se jakoby loupat. Zkusila jsem proces opakovat - očistila jsem cihly opět kartáčem, zkusila je odmastit (jar s vodou), nechat pořádně vyschnout a natřela jsem cihly opět vodním sklem, tentokrát bez ředění. Bohužel po půl roce mi cihly opět zbělaly a zase se začaly loupat. Bohužel nevím, co dělám špatně. Dočetla jsem se v různých diskuzích, že se musí používat vodní sklo draselné (ne sodné) a nebo použít hydrofobní impregnaci. Budu ráda za jakoukoli radu. Děkuji.

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.