Zbělení cihel po natření vodním sklem - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama

Zbělení cihel po natření vodním sklem

Míša Kačorová
Zdravím, pustila jsem se do renovace podkrovního pokoje.Uvnitř tohoto pokoje vede komín. Prvně byl omítnutý, ale rozhodla jsem se omítky zbavit a ponechat holé cihly. Cihly jsem tedy očistila za pomocí železného kartáče, oprášila, vyspárovala cementovou maltou, nechala vyschnout a natřela vodním sklem. Toto natírání jsem dělala 2x. Poprvé jsem komín natřela zředěným vodním sklem (tak jak mi bylo doporučeno), ale po nějaké době cihly zbělaly a začaly se jakoby loupat. Zkusila jsem proces opakovat - očistila jsem cihly opět kartáčem, zkusila je odmastit (jar s vodou), nechat pořádně vyschnout a natřela jsem cihly opět vodním sklem, tentokrát bez ředění. Bohužel po půl roce mi cihly opět zbělaly a zase se začaly loupat. Bohužel nevím, co dělám špatně. Dočetla jsem se v různých diskuzích, že se musí používat vodní sklo draselné (ne sodné) a nebo použít hydrofobní impregnaci. Budu ráda za jakoukoli radu. Děkuji.
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Přidat komentář

Komentovat jako ...

© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.