Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup vchodovou stříšku Zenit a poukázky na nákup
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.


reklama

Nejnovější příspěvky

Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1)

upraveno 19. únor 2017 v Podlahy
Ahoj všem kutilům a nadšencům,
bydlím ve 4p panelovém domě z cca 50 let. Byt jsem převzal po nájemníkovi s tím, že si sousedka občas stěžovala na hluk. Rozhodl jsem se podlahu renovovat, jednak protože mám rád hudbu a spokojené sousedy a podruhé abych si k bytu vytvořil trochu to pouto a mohl se tam více cítit jako doma.
Celý postup (bohužel až od vybrání původních vrstev) bych rád dokumentoval, aby byl k dispozici i všem ostatním, třeba jako inspirace. Nemám rád fušery, ale taky nemám hromadu peněz na experty. S dobrou radou, chutí a odvahou a špetkou rozumu si toho člověk udělá hodně sám. Proto Vás prosím o pár rad, které mi pomůžou pohnout se dál.

Z toho co jsem našel jsem měl dost smíšené pocity, vedlo to pak k několika různým scénářům opravy. Vrstvy podlahy byly následující:
1. laminátová plovoucí podlaha, položená pěnové podložce (takové ta běžná, tenká, asi jako Mirelon). Pohledově hezky udělaná, ale dunělo to, když po tom člověk chodil. Každou jsem si označil, nakreslil "plánek" (občas i označil na zdi) a uložil.
2. bukové (?) parkety položené na hobrových deskách. Parkety byly dost podrápané, měly i velké mezery a hlavně nechutně zanesené... vším, takže jsem to rozebral, opět označil jako puzzle s plánkem, očištění spár (špína navíc slepená lakem) a uložení. Nevím čím parkety na desky přilepovali, ale už to bylo dávno za zenitem a zbyly jen fleky (asfalt ne, bylo to bílé). Samotné hobrové desky (asi 1cm a půl tlusté) byly u spár rozdrolené, někde i zlomené a rozhodně ne v rovině.
3. cca 5cm vrstva škváry, zakrytá tér-papírem. Papír místy děravý a potrhaný, takže svoje už měl taky za sebou. Škvára byla plná dalšího smetí, které jsem nedokázal identifikovat ale určitě to nemělo být součástí podlahy, takže jsem nasadil roušku a začal "bagrovat" lopatou do pytlů a na skládku.

Dostal jsem se na panely, odstranil prach a smetí a hodlal to zalít nivelačkou, jenže... (obr 1)
obr 1
- chci odstranit zbytky malty (obr 2), které jsou místy vysoké 2 cm. Někde šly lehce, jinde si asi vezmu brusku, jen váhám jestli mi nebude stačit obyč ruční bruska s drátěným kotoučem, nebo to vzít zgruntu sanační bruskou na beton. Pak celé pořádně vysát a napenetrovat
2
- samotné panely nejsou dokonalé, takže mají někde nedolitá místa, navíc jsou v panelu díry na úchytové oka a samozřejmě i ta oka (obr 3). Místy pak i záhadná výplň porobetonovou cihlou (?) o které fakt nevím co si myslet, ale vytahovat to jako artušův meč nehodlám. Každopádně všechny ty mezery trochu "prošťourám", vysaju a zaliju než budu nivelovat. Jen se trochu bojím kam sahají mezery okolo cihel, abych se neprolil k sousedům... takže lít pomalu a postupně, nebo zalít s výplní, nebo i nějaké lepidlo?
3
- nemůžu hnout drátama od zásuvek, protože jsou provlečené oky panelů a jen je zalít nechci. Rozhodl jsem se je odstranit vyměnit je za měděné a táhnout okolo zdi, v nějakém žkábku/dilatační mezeře, kterou vytvořím při vylívání. Otázkou je jestli mám řešit obité spodky zdí vyrovnávací stěrkou (?) nebo to řešit až po vylití podlahy. Jo a na tu elektřinu si fakt někoho objednám, tolik odvahy a znalostí ještě nemám :-/
4
- nakonec je malý zádrhel pod prahem u dveří. Na okrajích je to docela vydrolené a jsou tam malinké díry vedoucí pod podlahu vedlejší místnosti a kdoví kam ještě
5

Tak... pokud by někdo zkušenější, pěkně prosím, zkonfrontoval můj chystaný postup, opravil či doplnil pár osobních námětů, budu neskonale vděčný. Viděl jsem tolik videí, četl tolik článků, že mě hlava bolí a z kamarádů se takhle v podlaze zatím nikdo nešťoural, takže zero zkušeností.

Omlouvám se za gramatické chyby, mou neodbornost a taky kvalitu fotografií - fotky mohu nahrát v lepší kvalitě a pro zvědavější jsou tři neupravená a neveřejná videa, tak třeba tam bude vidět více:


Zdraví a děkuje PaRoh
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 1

Přidat komentář

Komentovat jako ...


© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.