Thermo omítka od fy Baumit - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
volnočasové oblečení Patriot volnočasové oblečení Patriot
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama

Thermo omítka od fy Baumit

Prosím o zkušenosti s touto omítkou. Nejsou to jen vyhozené peníze? Místnost pro ložnici, která měla na omítce černou plíseň chci nadále využívat jako ložnici. Podlahu, která je na zemině jsem odizoloval IGLŮ tvarovkami s trvalým odvětráváním. Stěny, na kterých byla plíseň jsem otloukl na cihlu a nyní je chci nahodit omítkou Thermo Baumit Extra nebo omítkou Thermo Baumit s perlitem. Odstraním tím výskyt plísně? Prosím poraďte, děkuji.
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 1

  • upraveno 5. září
    Dobrý den,
    tepelněizolační omítky Baumit jsou vysoce prodyšné a jejich schopnost sorpce může napomáhat k eliminaci vzniku plísní. Jelikož se zároveň jedná o jádrové omítky, je nutné uvažovat i nad vhodnou/ prodyšnou povrchovou úpravou stěrky a malby, které budou vlastnosti tepelněizolačních omítek podporovat (prodyšnost, nutná vyšší přídržnost stěrek oproti klasickému štuku apod.). V našem sortimentu jsou na tepelněizolační omítky určeny renovační stěrky Baumit Multi a prodyšný interiérový nátěr Baumit KlimaColor.
    Nicméně řešené plísně mají nějaký svůj původ a ten je potřeba vypátrat. Zpravidla se jedná o vliv vlhkosti z podkladu, kondenzaci vzhledem k promrzání konstrukce nebo nedostatečné výměna vzduchu v řešených prostorách. Pokud je příčina vlhkosti eliminována, je možné využít tepelněizolačních omítek anebo lépe sanačních omítek, např. Baumit MonoTras H, které jsou pro konstrukce více namáhané vlhkostí a vodorozpustnými solemi výkonnějším řešením. I pro toto řešení je však nutné zajistit dostatečnou výměnu vzduchu/ větrání.
    Baumit

Přidat komentář

Komentovat jako ...


© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.