Kde najít plány k elektroinstalaci? - Diskusní forum na Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
poukazy na nákup u Transformu poukazy na nákup u Transformu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Český kutil do mailu
reklama
reklama
Pravidla diskuzí

Zakládat diskuze mohou jen zaregistrovaní a přihlášení uživatelé

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.


reklama

Kde najít plány k elektroinstalaci?

Dobrý den,
s bratrem jsme koupili starší byt, nemáme k němu žádné plány. Když budeme navrtávat police, obrazy, apod. - rádi bychom věděli, kudy vedou kabely. Za předpokladu, že to nebylo upravováno po domácku, lze někde dohledat plány elektroinstalace - aneb musí se to hlásit na úřad?
Případně jakpak bychom to mohli zjistit? Existuje předpokládám nějaký hledací přístroj? (Už asi z dotazu vyplývá, že ani jeden neoplýváme zkušenostmi, na složitější práci bychom si pozvali odborníka, ale na navrtání polic ho zvát nechceme :) ). V případě hledacího přístroje byste nějaký prosím doporučili? (Pro laiky, žádný drahý :) )
Díky!
Bikersstickers.com Samolepky se jménem a vlajkou

Chcete-li přidávat komentáře, musíte se přihlásit či zaregistrovat.

Komentáře Počet příspěvků: 1

  • Asi Vás zklamu.
    Pokud jste neobdrželi dokumentaci elektroinstalace od původního majitele bytu, tak jí asi jinak nezískáte. Zvláště u starších bytů.
    Máte možnost zavolat kvalifikovaného elektrikáře a nechat si zpracovat dokumentaci s vyhledáním kabelových vedení pod omítkou. V případě staršího bytu o kterém nic nevíte by to bylo i přínosné. Současně by Vám vyhotovil revizní zprávu a definoval všechny závady elektroinstalace.

    Pokud chcete vrtat do zdi, pak existují vrtačky s indikací elektrických a kovových vedení, která se automaticky zastaví. Můžete použít i vyhledávače kovových a elektrických vedení, ale u běžných hledaček je třeba si to nejprve vyzkoušet a příliš na to nespoléhat. Pamatujte, že pod omítkou mohou být i jiné rozvody než-li elektrické. Navrtat plastovou trubku s vodou také není žádná legrace.

    Přeji úspěšný vrt.

Přidat komentář

Komentovat jako ...


© 2007 - 2018 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.