Právě soutěžíme o:
nářadí do dílny nářadí do dílny
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Fortelock - podlaha v garáži snadno a rychle

Fortelock - podlaha v garáži snadno a rychle

Garáž nebo dílna si zaslouží odolnou a praktickou podlahu, jenže jak to zařídit, když je tam jen nepříliš hladký beton? Plastové dlaždice Fortelock jsou dobrou volbou a jejich pokládku zvládnete sami úplně jednoduše. A když je potřeba opravit stěny, položit trubky do země nebo vyměnit vrata a každá jiná by se složitě demontovala nebo se částečně musela vybourat, plastovou podlahu jednoduše po dlaždicích vyndáte a pak zas vrátíte na místo.

reklama

Podlaha v garáži je dost namáhaná, z betonu se místy práší a špatně se uklízí. Co s tím? Chtělo by to novou betonovou stěrku nebo dlažbu, jenže tu já položit zrovna neumím a kde sehnat šikovného řemeslníka? Tak přesně takhle začal můj minipříběh. Natírat podlahu nějakou speciální barvou se mi také nechtělo, přece jen je beton už postarší a sem tam se z něj vydrolí kamínek, takže jsem přemýšlela, co a jak. U kamaráda jsem viděla podlahu, která vypadala odolně a prakticky a prý je jednoduchá na pokládku. Když jednoduchá pokládka, tak to zvládnu taky…a vážně to bylo snadné.

Co že je to za zvláštní podlahovou krytinu, že je vhodná i do garáže ( tedy do místnosti s dost velkou zátěží a nároky i na oděruvzdornost, odolnost proti chemikáliím) a při tom si ji dokáže rychle a snadno položit i ženská? Jde o plastové dlaždice Fortelock.

Na pokládku potřebujeme pouze ostrý nůž nebo řezák a gumovou paličku, metr a fix na pomocné čáry, pokud je půdorys nepravidlený a je potřeba dělat dořezy…a samozřejmě dlaždice Fortelock.

Hmm, co to bude za odolnost, když se dá řezat nožem, řeknete si možná, ale nenechte se mýlit. Dlaždice ze stoprocentního PVC neprasknou, neodštípnou se, když na ně spadne těžký předmět. Lze je otřít hadříkem nebo umýt saponáty, když se zašpiní a silnější čistidlo či ředidlo z nich odstraní i vykapaný olej nebo barvu. Příprava podkladu je jednoduchá. Pokud nemáte zrovna v podlaze krátery, není potřeba dělat novou betonovou stěrku. Stačí pořádně zamést kamínky a prach, napenetrovat a jde se na to!

Když jde o podlahu v garáži, nebylo by vůbec špatné mít naznačený nájezd, takže jsem si vybrala dlaždice dvou barev – šedé a černé. Dlaždice se zacvakávají do sebe pomocí zámečků podobně jako když skládáte puzzle, při pokládce si vlastně budu hrát.

Aby byl na podlahu plynulý nájezd, kromě dlaždic o rozměrech 50 x 50cm se vyrábějí i krajové lišty. Z jedné strany a z boků mají zámky jako ostatní dlaždice, z opačné zkosenou hranu. Krajovými lištami začneme u vjezdu do garáže. Protože půdorys stání pro auto není pravidelný, položím lišty tak, aby na každé straně zbylo kousek místa, nakonec pak uděláme dořezy přesně na míru.

Šedé dlaždice budou na většině plochy, černými na střídačku s šedivými vytvoříme dva nájezdové pásy. Krajová lišta je šedá. Nejprve tedy položíme celou krajovou lištu, začneme přidávat jednotlivé dlaždice. Spoj vždy poklepeme paličkou, aby do sebe zámky zapadly. Souvislá plocha přibývá rychle, za chvilku je skoro celá podlaha hotová.( Plocha o výměře cca 4,5 x 2,5 m2 mi trvala asi 10minut)

Po položení celé hlavní části nastal čas na dořezy. Okolo parkovací plochy je o trochu zvýšený beton, ale půdorys není pravidelný. Tady budeme potřebovat ostrý nůž, metr, fix a rovnou lať. Dořezy musíme udělat tak, aby zámky zapadly do sebe, takže změříme potřebnou část a přeneseme na dlaždici správným směrem. Z jedné dlaždice vyjdou dvě krajové části.

Hotovo, zbývá zamést drobky vzniklé při dořezávání dlaždic a můžeme zaparkovat.

A ještě jedna výhoda, kterou jsem vyzkoušela hned za dva dny po pokládce. Dlaždice Fortelock mají ze spodní strany mřížkový rastr pro snadný odvod a vysychání zateklé vody nebo sražené vzdušné vlhkosti. Takzvaný systém Air flow zajistí odtah vlhkosti a zabrání vzniku plísně. Mě se povedlo nechat puštěnou zahradní hadici a pod část podlahy natekla voda. Tak jsem pár dlaždic rozebrala, kaluž vymetla a chvíli nechala vyschnout, ale dlaždice jsem vrátila zpět ještě trochu vlhké. Když jsem se za tři dny pro jistotu podívala pod dlaždici, bylo tam sucho.

A když už jsem zvedala dlaždice kvůli kontrole vlhkosti, vyzkoušela jsem ještě malou změnu vzoru. Koupila jsem o pár dlaždic víc, takže jsem prohodila pár šedivých s černými a vznikla malá šachovnice, jak je vidět na fotografii.

Vzhledem k tomu, že jsem zjistila, že dlaždice se vyrábějí ve více barvách i desénech, jejich pokládka byla opravdu snadná a údržba je jednoduchá, začínám přemýšlet o tom, že by se moc dobře hodily i do dětského pokoje.

A co vy, máte zkušenost s plastovou dlažbou Fortelock? Možná je máte v dílně, domácí tělocvičně nebo jste se s nimi setkali v práci. Podělte se s námi o své názory nebo fotografie.

Pro více informace můžete navštívit stránku výrobce: www.fortelock.cz

Fotogalerie k článku:

Autor: Petra, Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Fortelock - rychlá podlaha 41  fotek

Fortelock - rychlá podlaha

Fortelock je opravdu rychlý. Oba dva názvy, pod kterým podlahu můžeme nejen na internetu dobře najít, ji dobře definují. „Fortelock“ - pevný zámek a „ ...


Vyhrajte jednu ze tří vrtaček v soutěži s firmou Fortemix 3  fotek

Vyhrajte jednu ze tří vrtaček v soutěži s firmou Fortemix

Přemýšlíte o dárku pro kutila? Jeden můžete vyhrát v soutěži s naším partnerem, společností Fortemix. Splňte podmínky a můžete vyhrát jednu z akuvr ...


Podlahové krytiny  – 1. díl 30  fotek

Podlahové krytiny – 1. díl

Jakou podlahovou krytinu a podle jakých kriterií volit? To je otázka, která při renovaci, rekonstrukci nebo koupi nového bytu zaměstná hlavy mnohým z ...


Pokládka podlahy Fortelock a videotest Českého Kutila

Podlaha v garáži, dílně nebo třeba řezbářském ateliéru by měla splňovat několik kriterií. Lehko udržovatelná, omyvatelná, odolná. A když si ji zvlá ...

Výherce podlahy Fortelock se může radovat 1  fotek

Výherce podlahy Fortelock se může radovat

Jednoduchá podlaha, jednoduchá pokládka, jednoduché čištění. Nemusíte strávit hodiny přemýšlením, který materiál je nejlepší, nejefektivnější a cen ...


Soutěž o novou podlahu – Až 25 m<sup>2</sup> zcela zdarma a zbylé metry za super cenu 13  fotek

Soutěž o novou podlahu – Až 25 m2 zcela zdarma a zbylé metry za super cenu

Má vaše stará betonová podlaha už ta nejlepší léta za sebou? Zvažujete její rekonstrukci? Nebo sháníte podlahu do pronajatých prostor – dílen, skla ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
0
Soutěž o novou podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 14.7.2019 11:36 jana
0
Zápach z podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 23.8.2018 22:50 Eliška
0
Podlaha ze starých prken Podlahy
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:29 Pavla Tvrdikova
0
Skladba podlahy - OSB vs DTD Podlahy
Poslední příspěvek: 14.5.2018 20:48 Václav
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
0
Vrzající dřevěná podlaha Podlahy
Poslední příspěvek: 26.10.2017 18:54 Lenka
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
0
Co zvolit na asfaltovou izolaci Podlahy
Poslední příspěvek: 3.7.2017 19:12 Michal
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×