Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Foukej, foukej, větříčku, nafoukej mi kupičku aneb RYOBI RBV 3000VP

Foukej, foukej, větříčku, nafoukej mi kupičku aneb RYOBI RBV 3000VP
Vítr může být v případě úklidu zahrady pomocník, ale také pěkně škodolibý prevít. To především když nám naše pracně nahrabané kupičky svým zadutím rozsype zpátky po celé zahradě. Umíme-li ho ale zkrotit, zavřít do mašinky a donutit poslouchat, může nám svým foukáním kupičky pomoci snadno vytvořit nebo naopak vsát do připevněného vaku. Jedno hezké a funkční zkrocení větru se jmenuje RYOBI RBV 3000VP vysavač a foukač. Na náš trh jej dodává firma Garland. A jak je naším zvykem, půjčili jsme si jej na malý uživatelský test.
reklama

Krabice, krabice, otevři se aneb Ryobi RBV 3000

V samotné krabici toho moc není, ale nikdo nás o nic neošidil. Foukač i vysavač Ryobi RBV 3000 jsou dva v jednom. Mimo přístroj se dvěma základními funkcemi, vak a popruh ani nic jiného pro úklid naší zahrady nebudeme potřebovat. Foukač-vysavač je lehký, dobře se drží, pro pracovní činnost je dobře vyvážený.
Trubice sání je teleskopická, díky možnému zkrácení teleskopické sací trubice je vysavač při skladování méně náročný na prostor.

Bezpečnost především

Roztažení na plnou délku je otázkou pár vteřin. Nelekejte se ale, jestli se vám nepodaří foukač zapnout. Není-li sací trubice vysunuta úplně, nezapadne ochranný stykač a zařízení se nespustí. Je to ochrana proti vsunutí ruky do sací trubice a možnému zapnutí. Obsluha je snadná, přístroj je lehký. Ani mi ho kolegové, kteří jej zkoušeli, nechtěli moc půjčit, že prý teď oni a že je takový úklid zahrady baví. Rozběh motoru na plný výkon je elektronicky řízen a je postupný. Podle vysávání nebo potřebné síly můžeme výkon motoru regulovat kolečkem na rukojeti.

Kde hrábě nestačí

Foukač-vysavač Ryobi RBV 3000 využijeme především na místa, kde bychom se špatně dostávali s hráběmi, jako jsou například skalky či úzké cestičky. Nebo tam, kde by mohly hrábě škodit, např. na jemné kamínky kolem jezírek, plazivé stálezelené půdopokryvné rostlinky, jejichž čupřinu by hrábě poničily.

Dobré a vhodné jsou i na velké plochy, kde můžeme vyfoukat listí na hromadu a pak je zlikvidovat. A jak? Dát na kompost, vyvézt na skládku nebo (i když je to zakázané, ale občas se to děje) ohníčkem. Pro mě vůně podzimních ohníčků k padajícímu listí a úklidu patří. Evropská Unie si myslí své, každý máme na svůj názor nárok.

Vysát a rozdrtit

Aby se listí a stařina, kterou také částečně vysajeme, rychleji rozkládala, je sací vrtule vybavena čtyřmi noži, které listí a travní nečistotu nasekají na malé kousky a naženou do zásobního vaku. Systém PowerMulchingTM umí materiál rozsekat na patnáctkrát menší kousky. Materiálu se tam díky tomu vejde podstatně více. Nože si dobře poradí i se spadanými větvičkami schovanými v listí.

Snadná manipulace

Foukač Ryobi RBV 3000 můžeme nést přes rameno za popruh, který nám jeho váhu odlehčuje. Konec sací trubice je opatřen kolečky, která nám při opření o zem odlehčí váhu a zjednoduší manipulaci. Také udržují vhodnou vzdálenost od podkladu. Práci s přístrojem díky jeho nízké váze snadno zvládne i drobnější žena.

K práci mimo foukače potřebujeme dostatečně dlouhý prodlužovací kabel. Aby se nám kabel při práci nerozpojoval, je možné využít zaaretování prodlužky jistící smyčkou na těle foukače. Ovládání je opravdu jednoduché. Nic není nutné odpojovat a přendávat jako u benzínových strojů. Přepnutí z polohy foukání na sání se děje jedním pohybem.

Odfoukne i draka

Když u nás v redakci něco testujeme, snažíme se možnosti použití rozšířit nebo vyzkoušet netradičně.
Podzim, pouštění draků a padající listí patří k sobě. K listí i větru patří foukač, proč to tedy nezkusit zkombinovat?

Nikdy mě nebavilo běhat po blátivém poli, aby drak chvíli létal. S chabými plícemi a koncem běhu většinou střemhlavě skončil zapíchnutím do ornice i let draka. A tak, když už vítr fouká, jak já potřebuji, jsme to s kolegy vyzkoušeli. Draka si s foukačem pustíte na vzdálenost asi tří metrů, ale vítr je silný a divoký, museli jsme ho proto trochu podržet, nejdřív za bok a pak za pentle. Když jsme je povolili, chtěl drak předstírat záchvat padoucnice, ale jinak létal a mé plíce to přežily.

Vyfoukáno, uklizeno

Menší plochy snadno vyfoukáme a posbíráme do vaku, větší je vhodné vyfoukat na větší kupy a ty odvézt na kompost. A proč se listí uklízí? Příroda si ho určitě umí po čase rozložit, les taky nikdo nevyfouká, ale naší trávě, cestičkám a záhonkům bude bez listí, třeba toho zlého ořechového, lépe a hlavně, na rozdíl od souseda, budeme mít uklizeno.

Slovo výrobce

Vysavač/foukač RBV 3000VP od společnosti Ryobi s extra silným 3000W motorem má speciální systém PowerMulchingTM, který za pomoci ocelových břitů rozseká odpad v poměru 15:1. Otočným přepínačem lze nastavit rychlost proudu vzduchu. Svítící Livetool IndicatorTM Vás informuje, zda je stroj připojen do sítě. Samozřejmostí je i protiskluzová úprava držadla patentovanou technologií GripZoneTM. Otočením spínače přepínáte mezi funkcemi foukání a vysávání. Nástavec s kolečky pro snadnou obsluhu vám ušetří spoustu námahy. Díky objemnému vaku s velkým otvorem pro snadné vyprazdňování odpadu vám práce půjde rychle od ruky.
Aby se zamezilo poničení kabelu, je RBV 3000VP vybaven speciálním úchytem kabelu.

Další šikovné zahradní pomocníky najdete i na www.garland.cz

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Japonské pily Silky můžete vyhrát v naší soutěži 4  fotek

Japonské pily Silky můžete vyhrát v naší soutěži

Pila pro prořezávání stromů se hodí vždycky. A co teprve kvalitní japonská pila pro zahradníky, sadaře, lesníky, arboristy, ale také pro stavebníky ...


Když vítr uklízí - Ryobi RBV 26 19  fotek

Když vítr uklízí - Ryobi RBV 26

Podzim má většina lidí spojený s úklidem zahrady. Čím větší zahrada, tím větší hromady listí i puchýře na dlaních z hrabání. Vyzkoušeli jsme proto zah ...


Ryobi ONE plus - zahrada na baterky

Máte rádi akunářadí? Já ano, nemusím s sebou tahat nikde kabely, zakopávat a zaplétat se do nich, ani pamatovat stále na to, aby bylo k dispozici dost ...

Aku vyžínač Ryobi - a tráva má fazonu 17  fotek

Aku vyžínač Ryobi - a tráva má fazonu

Důležitým pomocníkem pro údržbu trávníku je bezesporu sekačka, ale pokud chcete mít posekáno i ve svahu, okolo a pod keři, anebo kolem zvlněných okraj ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×