Právě soutěžíme o:
plážovou osušku Isover plážovou osušku Isover
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Hathor – návod na měděné náušnice

Hathor – návod na měděné náušnice

Hathor je egyptská bohyně slunce a jako bohyně jistě potřebuje i nějaký efektní doplněk. Tím by mohly být například náušnice s mušlovinou a hřejivým karneolem, doplněnými měděným lakovaným drátem.

reklama

Materiál a pomůcky:

  • měděný lakovaný drát - průměr 0,6 mm
  • 2 větší (Ø 14 mm) korálky - mušlovina s pryskyřicí
  • 4 menší (Ø 6 mm) korálky - karneol
  • kulaté, ploché a štípací kleště
  • jehla nebo tyčka o průměru 1 mm

Pracovní postup

Uštípněte 150 cm drátu a vyrovnejte ho zahřátím a protažením mezi prsty, případně přes bavlněný hadřík. Přibližně 30 cm od jednoho konce jej jednou omotejte kolem jehly.

Ve vzdálenosti 1,5 cm od jehly chytněte drát do plochých kleští a následně jej přehněte.

Konec znovu omotejte jednou kolem jehly a pokračujte vytvarováním dalšího paprsku, tentokrát však 2 cm dlouhého. Stejným způsobem pokračujte tak dlouho, dokud nemáte dost paprsků na polovinu většího korálku (průběžně přiměřujte). Mezi jednotlivými paprsky vždy udělejte jednu samostatnou otočku a nezapomeňte střídat krátké a dlouhé. Jednotlivé otočky stále přitlačujte těsně k sobě a paprsky průběžně vyrovnávejte.

Jakmile máte dostatek paprsků na polovinu korálku (v mém případě 8 dlouhých a 9 krátkých), stáhněte je opatrně z jehly, ale dejte pozor, aby se Vám nerozjely od sebe. Na kratší konec drátu navlékněte větší korálek a následně drát protáhněte celou nově vzniklou pružinou paprsků.

Konce stáhněte, aby se paprsky přitáhly až těsně ke korálku. Delší konec drátu potom protáhněte korálkem skrz (na fotografii zespodu nahoru) a vše pořádně utáhněte. Drát, který vychází ze spirály paprsků, omotejte několika těsnými otočkami kolem drátu, který vyšel z korálku směrem nahoru.

Konec drátu, kterým jste omotávali, uštípněte a zapravte plochými kleštěmi k vodícímu drátu tak, aby neškrábal. Následně navlékněte malý karneolový korálek. Ve vzdálenosti cca 1 cm od menšího korálku chytněte drát do kulatých kleští a vytvarujte na konci očko na zavěšení.

Pod očkem pokračujte omotáváním drátu až zpět ke korálku. Jakmile dojdete až k němu, drát na něj položte ve směru motání a pokračujte těsným omotáváním původní spirály až dolů k velkému korálku. Konec opět zaštípněte a zapravte. Nakonec lámáním o ploché kleště vytvarujte paprsky do zoubků a dejte přitom pozor, aby šly zlomy paprsků vždy stejným směrem.

Na závěr si vyrobte i náušnicové háčky ze stejného drátu, aby náušnice působily celistvě. Uštípněte 2x5 cm drátu a na jednom konci každého kousku udělejte očko. Jakmile máte hotovo, ohněte oba drátky zaráz o něco kulatého (já používám lihový fix) na polovinu. Na hotové ohnuté háčky navlékněte karneolky a nad nimi drát malinko ohněte tak, aby nevyklouzly. Stejně tak můžete plochými kleštěmi ohnout i konce háčků, aby se lépe nasazovaly do uší.

TIP: K náušnicím si můžete vyrobit i efektní přívěšek na náhrdelník. Použijte větší středový korálek a silnější drát (ideální je 0,8 mm).

Tento postup jsme vybrali z letního čísla časopisu Korálki, který má projekty v mnoha technikách vhodné pro začátečníky i pokročilé, pro lepší orientaci jsou označeny jako vždy obtížností, podrobným obsahem členěným nejen podle typu projektu, ale i podle jednotlivých technik.

www.koralki.rooya.cz

Autor: Marta Qítko Nevrlá (text a foto)

Související články

Srdíčkové náušnice 8  fotek

Srdíčkové náušnice

Když tak koukám z okna, sluníčko se na chvíli schovalo, a tak se vrhám na další návod. Tentokrát to budou náušnice z masivně postříbřených komponentů. ...


Dešťová koule 17  fotek

Dešťová koule

Zkoušela jsem kouli z Gemduo a když jsem ji šila, pršelo. Když píši návod, prší zase. Hned je tedy jasné, jak se koule bude jmenovat. A protože let ...


Drátkovaný náhrdelník a náušnice 10  fotek

Drátkovaný náhrdelník a náušnice

Tenké postříbřené nebo i měděné, mosazné či kovové drátky všech barev (zelené, modré, červené, žluté, fialové) můžeme použít ke zhotovení moderních dr ...


Kruhové náušnice s flitry 13  fotek

Kruhové náušnice s flitry

Patříte mezi ty, co se rády zdobí originálními šperky? Dnešní návod to umožňuje. Rokajlové kruhové náušnice jsou dozdobeny květinovými flitry. Barevno ...


Letní náušnice 8  fotek

Letní náušnice

Blíží se teplé počasí a s ním se ze šatníku tahají letní šaty a blůzky, k nim se nejlépe hodí jednoduché výrazné náušnice. Ve spolupráci s lektorko ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
0
mona-sward Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 babika
0
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Dalibor Kníže
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×