Právě soutěžíme o:
praktické dárky od Cemixu praktické dárky od Cemixu
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

HELUZ se stal partnerem České ceny za architekturu

HELUZ se stal partnerem České ceny za architekturu

Společnost HELUZ cihlářský průmysl se stala partnerem České ceny za architekturu, soutěže vyhlášené Českou komorou architektů. Na nominačním večeru 4. ročníku České ceny za architekturu v prostorách Fakulty architektury ČVUT v Praze zveřejnila ČKA 34 děl, která mezinárodní porota nominovala do prestižního výběru ze 186 přihlášených realizací.

reklama

„Partnerství České ceny za architekturu je vyjádřením filosofie společnosti HELUZ. Jsme přesvědčeni, že kvalitní architektura nemůže vznikat bez kvalitních konstrukčních materiálů a sebelepší stavební materiály bez kreativní architektury nemají šanci na své smysluplné uplatnění,“ uvedla Andrea Stejskalová, manažerka marketingu společnosti HELUZ.

Mezi porotou vybranými stavbami jsou rovnoměrně zastoupeny investice z veřejných zdrojů (17) a soukromé (17). Čtyři realizace přitom vzešly z architektonické soutěže s potvrzením regulérnosti od České komory architektů. Stejně jako v předchozích ročnících byla většina nominovaných děl dokončena v loňském roce (26). Jejich typologie je různorodá. Silné zastoupení mají projekty pro bydlení, ať už soukromé, určené pro rekreaci nebo hromadné (9). Jméno držitele Hlavní ceny i ostatních finalistů se veřejnost dozví 14. listopadu 2019 na slavnostním galavečeru ve Fóru Karlín.

Soutěž Česká cena za architekturu vyhlásila Česká komora architektů, profesní organizace s přeneseným výkonem státní správy, v souladu se svým posláním pečovat o stavební kulturu v České republice a podporovat její vysokou úroveň. Jejím pořádáním chce Komora prezentovat kvalitní architektonickou produkci nejen odborné a laické veřejnosti, ale i zástupcům státní správy a samosprávy. Kromě přítomnosti odborné Akademie ČCA a prestižní sedmičlenné mezinárodní poroty, složené z renomovaných architektů, je předností České ceny za architekturu také ojedinělý koncept propagace architektury v průběhu celého roku a v jednotlivých regionech.

Všechny nominované stavby a jejich fotografie naleznete na webu České ceny za architekturu.

www.heluz.cz

Autor: Heluz (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Nízkoenergetický dům lze postavit bez nutnosti dodatečného zateplení 4  fotek

Nízkoenergetický dům lze postavit bez nutnosti dodatečného zateplení

Půl století uplynulo od doby, kdy se v důsledku světové energetické krize začala řešit energetická náročnost budov. Jedním z řešení bylo dodatečné ...


Nové multifunkční centrum pro odborný výcvik 2  fotek

Nové multifunkční centrum pro odborný výcvik

Nový multifunkční prostor pro odborný výcvik stavebních řemesel v Brně – Bosonohy budou moci využívat nejen studenti tamní Střední školy stavebních ...


S Prováděcí příručkou HELUZ postaví dům i laik 2  fotek

S Prováděcí příručkou HELUZ postaví dům i laik

Od založení prvního šáru cihel až po uložení keramických stropů provede stavbou laiky i zkušenější stavebníky nová Prováděcí příručka vydaná společ ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×