Právě soutěžíme o:
montérkové kalhoty CERVA Dayboro montérkové kalhoty CERVA Dayboro
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

HELUZ zajímá, jak se staví domy z jejich výrobků

HELUZ zajímá, jak se staví domy z jejich výrobků

Blízko Určic vyrostl na netradiční rodinný dům, který splňuje požadavky moderního, levného a specifického bydlení. Vznikl jako aktivní část mozaiky developerského projektu Stavímesny.cz, který by měl být pro budoucího investora nejzajímavější variantou i z pohledu konečné ceny.

reklama

Nízkoenergetický rodinný dům PP04 Plus

Sešli jsme se v Určicích, nedaleko Prostějova. Přijeli jsme se podívat na netradiční rodinný dům, který splňuje požadavky moderního, levného a specifického bydlení. Tento vcelku nenápadný dům je jedním z kamínků mozaiky zajímavého projektu prostějovské společnosti Stavímesny.cz.

Jedná se o jednopodlažní stavbu zděného stěnového systému. Základovou konstrukci objektu tvoří základové pasy a základová deska. Střecha je šikmá sedlová s dřevěnou nosnou konstrukcí a plochá s nosnou konstrukcí tvořenou ze systému HELUZ Miako.

Dobrý poměr cena výkon – 4+kk za dvě „mega“

Záměrem bylo vytvořit malý rodinný dům s parametry splňujícími nízkoenergetický standard. Proto byl zvolen kompaktní a jednoduchý tvar s kvalitní dispozicí a účelovou kompozicí okenních otvorů. Dispozičně je objekt navržen tak, aby každý z členů domácnosti měl svůj vlastní prostor a zároveň se mohli všichni sejít v dostatečně dimenzované hlavní pobytové místnosti. Veškeré chodby uvnitř domu jsou vzhledem k velikosti půdorysu minimalizovány. Šlo o to vytvořit dům, kde by byla v dobrém poměru cena a výkon, tedy slušné bydlení za velmi rozumnou cenu. Konkrétně řečeno kolem dvou miliónů korun za rodinný dům 4+ kk. Záměrem bylo, aby dům byl cihlový, bez zateplení a při tom úsporný, nízkoenergetický, s minimálními náklady na celoroční provoz.

Se stavbou domu se začalo koncem června 2016, kdy se začalo s výkopovými pracemi. Výhodou tohoto projektu bylo, že se na jeho realizaci už od počátku podílela společnost HELUZ. Na jejich doporučení se použily některé konstrukční prvky, které v původním projektu nebyly. Dům slouží také jako referenční stavba společnosti HELUZ.

Cihelné bloky HELUZ Family jen pro nízkoenergetické domy

Obvodové zdi stavby jsou vyzděny z broušených cihelných bloků HELUZ Family 50. Ty se svými tepelně izolačními vlastnostmi řadí na špičku materiálového trhu a vyhovují pro stavbu domu v nízkoenergetickém standardu. Něco se zdilo na lepidlo, někde se využívala pěna

Rovněž příčky jsou navrženy ze systému HELUZ. Používaly se cihly HELUZ 11,5.

Vlastní rodinný dům má obdélníkový půdorys o rozměrech 11,5 x 8,5m a je zastřešen šikmou sedlovou střechou bez přesahu a ložnice je zastřešena plochou střechou. Podlahová plocha je 89,38 m2, obytná pak 69,9 m2 a zastavěná plocha představuje 116,13 m2.

V půdorysu je dům sice menšího rozměru, ale je dost veliký na to, aby v něm čtyřčlenná domácnost spokojeně žila. Jsou tam dva dětské pokoje, velký prostorný obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem, je to uvnitř dostatečně velký, úsporný a dostatečně prostorný dům 4+kk.

Dobrá spolupráce s výrobcem se vyplácí

Spolupráce se společností HELUZ byla při stavbě tohoto domu velmi konkrétní. Výrobce se snažil využít při stavbě domu velice široké portfolio svých výrobků, které se používají při stavbě domů. Tedy nízkoenergetických nebo i pasivních domů. Výrobce cihlových bloků, společnost HELUZ, se zajímal o postup výstavby, technologické postupy zdění, zajímaly ho i případné potíže při pokládce zdiva.

V průběhu výstavby se neobjevily žádné problémy s materiálem, přesností cihelných bloků, ani s jejich pokládkou na lepící pěnu nebo na lepidlo. Při výstavbě se použilo klasické systémové řešení HELUZ. Výsledkem je, že vše probíhalo velmi rychle a dokazuje to i fakt, že za neuvěřitelných necelých 5 měsíců byl dům v podstatě hotov a připraven k nastěhování.

HELUZ pomůže i poradí

Byl vytvořen vzorový dům, kde se dá zdokumentovat z čeho, z jakých cihlových materiálů a jak podle jakých technologických postupů se dá postavit nízkoenergetický dům. Je to určitá kombinace osvědčených materiálů a stavebního systémového řešení společnosti HELUZ s praktickou zkušeností a dovednostmi dodavatele stavby.

Vážný zájemce o podobný dům má možnost si již hotový a dnes už i obydlený dům prohlédnout a reálně se seznámit s uspořádáním jednotlivých místností domu.

S výrobky HELUZ garance kvality a levného bydlení

I když v tomto případě při tvorbě domu není přímá vazba projektant investor, i přesto se daří zobecnit požadavky již spokojených investorů z předcházejících staveb. Daří se zakomponovat jejich praktické poznatky a zkušenosti do zpracovaných projektů s parametry splňujícími nízkoenergetický standard, maximálně využít široké škály výrobků HELUZ pro stavbu cenově dostupných, ekonomicky hospodárných a úsporných domů.

PARAMETRY BUDOVY:

Název stavby: Vzorový dům Určice

Projektant: Ing. arch. Michal Prášil

Měrná spotřeba tepla: 122 kWh/m2. rok

Energetická náročnost budovy (dle PENB) B

Zařazení: nízkoenergetický dům

Skladba konstrukce: Jednovrstvá zděná konstrukce bez dodatečného zateplení

Použitý materiál HELUZ:

Typ cihel na obvod: HELUZ Family 50,

Typ cihel na příčky: HELUZ 11,5

Překlady: HELUZ ploché, HELUZ 23,8

Komín: HELUZ klasik

Autor: Heluz (text a foto), Denisa (text)

Související články

Jednovrstvé konstrukce šetří čas i peníze 4  fotek

Jednovrstvé konstrukce šetří čas i peníze

Pokud plánujete stavbu nového domu, jistě stojíte před rozhodnutím, jak novostavbu zateplit. Pokud si vyberete ke stavbě cihly s dostatečně vysokým ...


Cihla jako tradiční materiál v moderním pojetí 4  fotek

Cihla jako tradiční materiál v moderním pojetí

Stavební materiál zaznamenává neustálý vývoj. Každý z nás chce kvalitně bydlet a proto nároky neustále stoupají. K tomu se zpřísňují pravidla dané ...


Se zimními maltami HELUZ nebo zdicí pěnou HELUZ je možné stavět i v mírné zimě 7  fotek

Se zimními maltami HELUZ nebo zdicí pěnou HELUZ je možné stavět i v mírné zimě

Pokud své stavbě (a sobě) nechcete dopřát zimní spánek ani o Vánocích, doporučují technologové cihlářské společnosti HELUZ využít při zdění zimní v ...


Jak se dá levně a zdravě bydlet? Bez zateplení a s cihlami HELUZ 5  fotek

Jak se dá levně a zdravě bydlet? Bez zateplení a s cihlami HELUZ

Většina z nás již někdy slyšela o nízkoenergetickém nebo pasivním bydlení. Pro ty málo zasvěcené to jsou budovy, které na svůj provoz využívají min ...


První pasivní cihlový dům 7  fotek

První pasivní cihlový dům

Pasivní rodinný dům, první v ČR postavený z jednovrstvého cihelného zdiva bez dodatečné tepelné izolace, vyrostl na českobudějovickém výstavišti. Real ...


S Prováděcí příručkou HELUZ postaví dům i laik 2  fotek

S Prováděcí příručkou HELUZ postaví dům i laik

Od založení prvního šáru cihel až po uložení keramických stropů provede stavbou laiky i zkušenější stavebníky nová Prováděcí příručka vydaná společ ...


HELUZ bude vystavovat na Infotherma 2019 2  fotek

HELUZ bude vystavovat na Infotherma 2019

Společnost HELUZ opět představí svůj kompletní stavební systém na tradiční mezinárodní výstavě Infotherma, která je věnovaná vytápění, úsporám ener ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
1
Stará dřevěnice Novostavby
Poslední příspěvek: 8.11.2012 19:23 Marie Trnková
2
Infratopení Novostavby
Poslední příspěvek: 15.10.2012 17:36 olomouc
0
izolace chaty Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Daniel Poisel
0
Vrtání do dřeva Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milan Kisil
0
venkovní žaluzie Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Andrea Roubalová
0
Prosba o pomoc Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
2
Infratopení Novostavby
Poslední příspěvek: 15.10.2012 17:36 olomouc
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Stará dřevěnice Novostavby
Poslední příspěvek: 8.11.2012 19:23 Marie Trnková
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama


Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2019 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×